TTB Yeni Eylem Yapma Hazırlığında

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Genel Yönetim Kurulu toplantısı 15 Ocak 2022 Cumartesi günü Omicron varyantının yaygınlığı ve hava şartları nedeni ile çevrimiçi yapıldı. En kısa sürede eylem kararının açıklanacağı belirtildi.

TTB Yeni Eylem Yapma Hazırlığında

Toplantının pandemi gündeminde, özellikle son yayımlanan ve aşı olmayanlara PCR şartının kaldırılması ile iktidarın pandemi tutumunun iyice çöktüğü, sürecin başından beri etkin bir aşılama planlaması yapmaması, aşı karşıtlarına yönelik tutum almaması ile kararın birbirini tamamladığı vurgulandı.

Pandeminin kontrol altına alınması için sağlık yönetiminin elindeki verilere karşılık adımların atılmaması, etkili filyasyon çalışmalarının yapılmaması, aşılamada hala istenen düzeye gelinmemesine parmak basıldı. İktidarın tüm salgın boyunca halk sağlığını önemsemediği, bilimsel verilere uygun davranmadığı söylendi. Bununla birlikte önümüzdeki haftalarda sağlık hizmetlerinde daha ciddi aksamaların yaşanacağı konuşuldu.

Sağlık Çalışanına Bu Kez Şiddeti Uygulayan Sağlık Çalışanı

Sağlıkçılar Haklarını Elde Edene Kadar Eylem Sürecine Devam Edecek 

Hakkımızı Alana Kadar Direneceğiz
Toplantının ikinci gündem maddesi Özlük Hakları ve eylem süreciydi. Mevcut ekonomik şartların ve çalışma koşullarının hekimleri tükettiği, Sağlıkta Dönüşüm Programı sonrası sağlık sistemindeki çöküşün pandemi ile daha da belirginleştiği toplantıdan ortaya konuldu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Meclis’e getirilen maaş düzenlemesinin hızla geri çekilip ileri bir tarihe ertelenmesinin ve ocak ortasına gelinmesine karşın halen gündeme alınmamasının; iktidarın emeğe yaklaşımını ortaya koyduğu görüşü hakim oldu. Geldiğimiz süreçte hekimlerin emeğinin artık iktidarın keyfiyetine bırakılamayacağı, hekimlerin beklemeye sabrının kalmadığı; tasarının derhal Meclis gündemine alınıp kapsamlı bir düzenleme yapılmadığı takdirde TTB en yakın sürede G(ö)REV eylemi kararını açıklayacağını belirtti. 

BHSA

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ATT
ATT - 4 ay Önce

SAYIN HÜKÜMET YETKİLİLERİ YETER ARTIK İZLEMEYİN BU OLAN BİTENİ
ŞİDDET TERÖRÜ İÇİN CAYDIRICI YASA VE SEYYANEN ARTIŞ ACİL ÇIKARILMALI

SIRADAKİ HABER