TOGG'un fiyatı dudak uçuklattı!

TOGG'un fiyatı dudak uçuklattı! AK Parti milletvekilleri satın almak için sıraya girdi

TOGG'un fiyatı dudak uçuklattı!

TÜRKİYE'nin yerli otomobili TOGG'un 2023 yılında satışa çıkması bekleniyor. TOGG'un fiyatı ise 1 milyon lira olarak belirlendi. TOGG'un satışa çıkacağı 2023 yılı için birçok AK Parti milletvekilinin talepte bulunup sıraya girdiği öğrenildi.

Türkiye gazetesinin haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Kızılcahamam kampında yerli otomobille ilgili son durum gündeme geldi. Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank, TOGG’un 2023 yılında satışının yapılmaya başlayacağını, bu sene sonunda ise ilk aşamada devlet büyükleri tarafından kullanılacağını söyledi.

Kampta bir çok milletvekili satın alma başvurusu yaptı
Toplantıda ayrıca TOGG’u satın almak isteyen çok sayıda milletvekilinin de Bakan Varank’a talepte bulunduğu öğrenildi. Bakan Varank’ın bu talepleri aldığı ve ilerleyen süreçlerde değerlendirilebileceğini ifade ettiği belirtildi.

Fiyatı 800 bin lira ila 1 milyon lira arasında...
Türkiye’deki otomotiv sektörünü yakından izleyen gazetecilerden Emre Özpeynirci, TOGG'un fiyatı hakkında, "TOGG’un CEO’su, Türkiye’deki C-SUV sınıfındaki konvansiyonel araçlarla rekabet edeceklerini açıkladı. Bu araçların mevcut fiyatları 800 bin-1 milyon TL bandında değişiyor. Rekabet kanununa aykırı olduğundan TOGG’un fiyatını düşürmek için ÖTV desteği getiremezler ama başka bir teşvik uygulanabilir" açıklamasını yapmıştı.

Euro 11 lira iken 450 bin lira olarak duyurulmuştu
Habertürk yazarı Fatih Altaylı da TOGG CEO'su Gürcan Karakaş ile fabrikada yaptığı gezi sonrası, TOGG'un maliyetinin 40 bin Euro (450 bin TL) olacağını tahmin ettiğini söylemişti Altaylı, Euro 11,75 lira civarında seyrederken yaptığı yorumda "Euro daha fazla artarsa ben bile alamam" demişti.

(İnternethaber)

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
hayırlı olsun yatan vekillerimize
hayırlı olsun yatan vekillerimize - 2 hafta Önce

aylık 80bin maaşı olan milletvekili alır tabi :)

ali can
ali can - 2 hafta Önce

vay anasına sayın seyirciler

Mahmut
Mahmut - 2 hafta Önce

Maaşımızı Euro almıyoruz kardeşim eura üzerinden fiyatlandırma yapıyorsun madem yerli kendi paranla fiyatlardır zaten para olsa yalakalalardan sıra gelmez bize

sami
sami - 2 hafta Önce

Nasıl dudak uçyklatti passat 2 milyon togg ona göre ucuz.500 bine eğer var alirsan

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 hafta Önce

garipler de ağzını açıp, ne zaman alabilirim diye düşünür durur. düşünemez ki bu arabayı kim alır, diye. hamdolsun araba üretecez ama, ben nasıl alırım,diye düşünemez,hayal gücü buna yetmez. aydığı zaman, bu arabayı kimlerin aldığını eleştirir, sorgular durur, garibim::::))))))

Erman kuzu
Erman kuzu - 2 hafta Önce

40 bin euro diyor 450 bin değil o eski kurdan şimdi euro 18.00 750 binden fazla maliyet artı vergi kar koyarsa hesaplayin

Yorgun Savaşçı
Yorgun Savaşçı - 2 hafta Önce

Ben hep 50 liralık araba alıyorum. En son 2 oyuncak araba aldım.

semih
semih - 2 hafta Önce

passat 1.5 milyon ne kadar bekliyorsunuz fiyatı.500 bine egea var alirsan.


SIRADAKİ HABER