Temizlik görevlisiydi olmayan bölümün öğretim görevlisi oldu

Turgut Özal Üniversitesi'nde aktif olmayan 'Saç Bakım ve Güzellik' bölümüne, öğretim görevlisi olarak atanan Ezgi B.'nin üniversitede temizlik görevlisi olarak işe başladığı ortaya çıktı.

Temizlik görevlisiydi olmayan bölümün öğretim görevlisi oldu

Turgut Özal Üniversitesi'ne temizlik görevlisi olarak giren Ezgi B.'nin 23 Ekim 2021'de kadro kazandığı, bu ay da öğretim görevlisi olarak atandığı iddia edildi.

Halk TV'den Hazar Dost'un haberine göre, Malatya'da 2018 yılında kurulan Turgut Özal Üniversitesi, Yükseköğretim Kurumları (YÖK) sisteminde açık olmayan bölüme, iki tane öğretim görevlisi aldı. Kuruluş sonrası geçen 3 yıllık süreçte yaklaşık 4 bin öğrenciye ulaşan kapasitesiyle talep konusunda düşük kalan Turgut Özal Üniversitesi'nin halihazırda aktif olmayan bölümlere akademisyen ataması dışında 'Saç Bakım ve Güzellik' bölümüne yapılan atama dikkat çekti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL OLARAK BAŞLAMIŞTI

Öte yandan üniversitede hala aktif olmayan birçok bölüm bulunurken, bölümlere öğretim görevlisi atamaları da yapıldı. 23 Ekim 2021'de yayımlanan Resmi Gazete'deki kadroyu kazananlardan biri Ezgi B., oldu. ALES'ten muaf şekilde yapılan atamayı kazanan Ezgi B.'nin Turgut Özal Üniversitesi'yle bağlantısı ise iki yıl önceye dayanıyor. Üniversiteye sözleşmeli temizlik işçisi olarak giren Ezgi B.'nin daha sonra kadrolu personel olduğu Kasım 2021'de de henüz açılmayan bölüme atandığı belirtiliyor

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
GÖKTEN NE YAĞMIŞTA YER KABUL ETMEMİŞKİ DAYIN OLUNCA HERŞEY OLUR.
GÖKTEN NE YAĞMIŞTA YER KABUL ETMEMİŞKİ DAYIN OLUNCA HERŞEY OLUR. - 1 hafta Önce

BUNLAR NESLİNİN SON TÜRÜ BUNLARI ALLAH ISLAH ETSİN.BUNLARLA BAŞA ÇIKILMAZ KADROLAŞACAKLARSA MİNAREYİ ÇALMADAN KILIFINI HAZIRLARLAR.

Pütürgeli ali
Pütürgeli ali - 1 hafta Önce

Yiyin efendiler yiyin
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!
Efendiler pek açsınız, bu çehrenizde bellidir
Birde buranın hastanesinin Bingöllü idari ve Mal i hizmetleri müdürü var hastanedeki kendi dalkavukları ve çevresindeki zatı muhteremlere fazla mesai icap ücreti ek ödemeyi bir şekilde yoluna yordamına uydurarak kepçeyle verip Hakkı olan birimlere ise zulüm etmekte hak isteyene ise bela olmaktadır

adalet
adalet - 1 hafta Önce

TEK KELİMEYLE YAZIKLAR OLSUN..
EĞİTİME DÜŞMAN BU SİSTEM YIKILACAK ELBET....

Bu kadar olur
Bu kadar olur - 1 hafta Önce

Allah belanızı verecek elbet.

HASAN
HASAN - 1 hafta Önce

ALLAH nasip etmiş, ne yapacan:)))))))))

Fethi
Fethi - 1 hafta Önce

ADALET YOKSA DİN YOKTUR...BUNLAR ADALETSİZ YARATIKLAR.

SIRADAKİ HABER