Teğmen antibiyotik yazmayan doktoru dövdü

Bingöl Devlet Hastanesi’nde doktor olan ve 49. Komando Tugay Komutanlığı’na geçici görevlendirmeyle giden pratisyen hekim Veysel Ş., Tugay Komutanlığı’nda teğmen rütbesiyle görev yapan Mahmut Can A.'ya antibiyotik vermediği gerekçesiyle darp edildiğini iddia ederek teğmenden şikayetçi oldu.

Teğmen antibiyotik yazmayan doktoru dövdü


Bingöl Devlet Hastanesinde doktor olarak çalışan ve  49. Komando Tugay Komutanlığı'na geçici görevlendirmeyle giden pratisyen hekim Veysel Ş., Tugay Komutanlığı'nda Teğmen olarak görev yapan ve kendisine muayeneye gelen Mahmut Can. A'ya antibiyotik vermediği gerekçesiyle darp edildiğini, tehdit ve hakaretlere uğradığını iddia ederek şikayetçi oldu.

“ANTİBİYOTİK YAZMADIĞIM İÇİN BANA SALDIRMAYA BAŞLADI”

Saldırısına uğradığını iddia ettiği teğmen Mahmut Can A isimli kişinin 13 Temmuz'da muayene olmak için kendisine geldiğini belirten Doktor Veysel Ş., yaşadığı olayı şöyle anlattı:

* 13 Temmuz günü saat 14.00 sıralarında Tugay'da görevli olarak bildiğim Teğmen Mahmut Can A. isimli şahıs benim muayeneme geldi. Şahıs asabi tavırlar içinde bulunuyordu. Ben şahsı muayene ettim gerekli ilaç tedavisini verdim. Daha sonra şahıs bana yüksek bir sesle ‘bunun tedavisi yok mu, antibiyotik yazamaz mısınız?’ dedi. Bende antibiyotik tedavisinin gerekli olmadığını söyledim.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

* Daha sonra yüksek bir sesle bağırarak ‘bir antibiyotik yazmak bu kadar mı zor’ şeklinde söylemlerde bulundu.  Bende bağırmamasını, benimle alçak sesle konuşmasını, sakin olmasını kendisine söyledim.


* Daha sonra şahıs oturduğu koltuktan üzerime zıplayarak bana saldırmaya başladı. Hatta cerrahi elbisemi ve atletimi çekiştirerek yırttı. Bununla da kalmayıp vücudumun boyun bölgesine, ellerime, kollarıma, kulaklarıma, yüz bölgeme, bel bölgeme, iki bacağıma çıplak elleriyle defalarca vurdu ve tekme attı.

* Bu almış olduğum darbeler sonucu boyun bölgemde kulaklarımın arka kısmında, gözaltlarımda, ellerimde, kollarımda, bacaklarımda ve diz bölgemde kızarıklık, ağrı, şişlik ve çizikler oluştu.

“TEHDİT VE HAKARET ETTİ”

Teğmen rütbeli Mahmut Can. A  tarafından  küfür ve  tehditlere de maruz kaldığını iddia eden Veysel Ş., “Daha sonra revirde bulunan kişilerce şahıs benden uzaklaştırılmaya çalışıldı. Ancak şahıs yine asabi, agresif, saldırgan tavırlar göstermeye devam etti. Bu esnada bana hitaben “Seni öldüreceğim o.ç” ve şu anda hatırlayamadığım tehdit ve hakaret içerikli söylemlerde bulundu. Daha sonra koruma amaçlı Tugay Karargahına gitmek zorunda kaldım. Revirden Tugay Karargahına gittiğime dair kamera kayıtları da mevcuttur. Bu olayda Mahmut Can A. isimli şahsı kesinlikle darp etmedim şahsa fiziki ve müdahalede ya da tehdit ve hakaret içerikli söylemlerde bulunmadım” ifadelerini kullandı.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
lab.tek
lab.tek - 2 hafta Önce

ilacı yazıversen günaha mı girersin, yazmazsan da sopayı yer oturursun

SGK
SGK @lab.tek - 2 hafta Önce

Boş yere yazılan gereksiz her ilacın parasını SGK yani halk öder. İsraftır, haramdır. Çöpler ilaç dolu. Hem tabiata zarar, hem ekonomiye zarar, hem de bünyeye zarar. Bu kadar ilaç, tahlil, BT meraklısı olmayıverin

Cahil cuhela
Cahil cuhela @lab.tek - 2 hafta Önce

Sana bol bol ağrı kesici, antibiyotik verir böbreklerini iflas ettirirler umarım. İnşAllah başka bir sebepten senin de ağzını burnunu en yakın zamanda hastalar kırar. Bu kadar cehalet başka ülkede yoktur, bir de sağlık çalışanı olacaksın cuhela. Sen dışkı, idrar işine bak senin neyine gerek antibiyotik yorumu. Leblebi gibi yazıla yazıla mikroplar direnç geliştiriyor. O senin gibi ahmak teğmen hangi antibiyotiği yazacağını da bilir di mi ?

Saglikci
Saglikci - 2 hafta Önce

Bu zatın devletin şanlı formasını rütbesini alarak hekimimize saldırması affedilemez. Meslekten men edilmeli. Vatana da faydası olmaz.

Adam
Adam @Saglikci - 2 hafta Önce

Lab tek inşAllah sende belanı bulursun nediyelim kardessss

ezoo
ezoo - 2 hafta Önce

askerıye kuralları geregı alın acıga hatta atın gıtsın .askerlık dısıplın ıster ıssız kalsın gorsun ......

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 2 hafta Önce

TIP DOKTORU ADI ÜSTÜNDE ANTİBİYOTİĞE GEREK YOK DEDİYSE BU İNAT NİYE GÜVENMİYOSAN BASKA DOKTORA GİT ŞİDDET NİYE AMA SEN BULDUN TABİ SİVİL DOKTORUİSTEDİĞİNİ YAPTIRABİLCEN TABİİİ ESKİ SİSTEMDE ASKERİ TABİBE YİYOSA YAP BUNU BASINA NELER GELİR SONRA YEMEZ TABİ

bir mağdur
bir mağdur - 2 hafta Önce

keşke bingöl il sağlk müdürlüğüde bu konu hakkında birşeyler yapsa. daha önceden yaşanmış olaylar gibi araya adama katıp darp edilen sağlık personellerine davacı olmayın demese idi....... yazıklar olsun

kiğıda çalışan
kiğıda çalışan - 2 hafta Önce

şu devlet hastanesi müdürü zülkoyuda dövün. adam liyakat sahibi değil yıllardır siyasilerin elini eteğini öperek göreve geliyor. hiç bir şeyden anlamayan 5 para etmez karaktersiz biridir. rica ediyorum alın şu adamı görevden. defolsun gitsin.

oguz
oguz - 1 hafta Önce

saglik bakanligini taniyorsam tegmenden özür diler doktora sorusturma acar


SIRADAKİ HABER