Son Dakika.. İller Arası Tayinler Açıklandı

2022 Yılı Haziran Dönemi İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle Atanma Kurası

Son Dakika.. İller Arası Tayinler Açıklandı

personel sağlık

Kura sonucu yerleşenler listesi yayınlanmıştır.
 

İlan Metni
Kura Takvimi
Ek-1 Tablo için tıklayınız
*Stratejik  (Uzman Tabip, Uzman Diş Tabibi, Tabip, Diş tabibi ve Eczacı  unvanı) personel halen çalıştıkları kadro unvan ve branşında açılan münhal kadrolardan tercih yapabilecektir.
*Diğer sağlık personeli ise Ek-1 ' de yer alan tabloda halen çalıştıkları unvan ve branşlarının karşısında yer alan unvan ve branşta açılan münhal kadrolardan tercih yapabilecektir.
Münhal Kadrolar
Yerleşenler Listesi

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuzer
Abuzer - 2 hafta Önce

Tahminimi söylüyorum yanaşın biraz; eskiden sabit ödeme olarak aldığımız ödeme net üzerinden hesaplanır ve hangi gelir vergisi diliminde olursak olalım net ele geçen değişmez, bürüt ücret artar ve vergi döner sermayeden karşılanırdı. Sonra alamadığımız ek ödemeden bu bürüt tutar mahsup edilirdi. Dolayısı ile ek ödeme alamayan personel kesilen yüksek vergiden etkilenmezdi. Şimdi sabitin maaşla birlikte ödenmesi ile sabit ödemeden kaynaklanan vergi maaş ve sabitin toplamından kesilmeye başlandı. (Bkz. 6. ve 7. ayın maaş bordrolarındaki gelir vergisi tutarları. Arada uçurum var.) Bu değişiklik 7. ayda yapıldı ki zaten kolay hesaplanamayan enflasyon farkının içerisinde fark edilmesi kolay olmasın kaynasın gitsin. Şimdi özellikle tabip dışı sağlık personeline vergiden kaynaklanan bu kayıp kadar ya da biraz fazla bir ek ödeme verileceği kanaatindeyim. Belki tabip arkadaşlar için toplam fayda daha dişe dokunur olabilir. Demem o ki alınan sabit miktarına göre zaten 1000 ila 2000 TL gelir verisi ödemesi yaptık 7. ayda, piyasada dolaşan tutarlara bakınca ancak o kadar geri verecekler ve verdik diye övünecekler gibi geliyor.

Soysertadrn@gmail.com
[email protected] - 2 hafta Önce

Kadrolar boş kaldigi için ek yerleşme yapılsın.

SIRADAKİ HABER