Son Dakika.. 17 Uzman Doktora Gözaltı Kararı

Son Dakika.. 17  Uzman Doktora Gözaltı Kararı

Askeri Okullara giriş sınavında usulsuzluk yapıp 44 öğrencinin haksız yere elenmesine neden olan 17 uzman doktor hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafına yürütülen soruşturma kapsamında yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada 2012-2013 yılları arasında Kuleli Askeri Lisesinde mezun olan öğrencilerin Kara Harp Okuluna girişlerinin sahte muayene, rapor ve tanılarla engellendiğinin tespit edilmesi üzerine Başsavcılıkca soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Haklarında gözaltı kararı verilen 17 doktordan 11'i gözaltına alındı. Gözaltına alınanların emniyetteki işlemleri devam ediyor.  Olaya ilişkin soruşturma devam ediyor. 

FETÖ kendi adamlarını göreve getirmek uğruna hiç bir suçu olmayan masun insanların haklarını ellerinden alarak büyümeyi hedefledi. Sadece askeri camiyada değil tüm devlet yapılarında birilerinin hakkı ellinde alınarak ilermeye devam etti.  Bir kuruma atanacaj en düşük seviye memurdan en üst makama kadar bütün sistemi ele geçirmeye çalıştı. 

Sağlıkta da yapılanan FETÖ, 15 Temmuz'dan sonra gücünü kaybetti. Sağlıkta 8 bine yakın personel FETÖ nedeniyle ihraç edildi. Sağlık FETÖ'nün önemli rant kapılarından biriydi. Bu sayede hem para aklama hemde usulsuz işlemlerle devlet zarara uğratıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 00:54

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçekten mi
gerçekten mi - 8 ay Önce

bu kadardı ve bitirdik sanıyorsanız siz bitmişsiniz demektir.

Aynen
Aynen - 8 ay Önce

Heryerdeler askeriye ve emniyet kadar bir o kadarda sağlıkta var.

SIRADAKİ HABER