Sendika Başkanı Sağlık Müdürünün Yaptığı Atamaları İfşa Etti

Sendika Başkanı Sağlık Müdürünün Yaptığı Atamaları İfşa Etti

Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım İzmir’de yapılan görev değişiklikleri ve atamaları eleştirdi. Kovid-19 salgının devam ettiğine dikkat çeken Yıldırım, “Böyle bir süreçte hem sağlık sağlamayacak aksine eksiklik ve aksaklıklara sebep olacak bu değişimler hangi çalışanlarına hem de vatandaşlara fayda anlaşmalarla, kimlerin kimlere verdiği sözlerle yapılmaktadır” dedi.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen İzmir  No.lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım İzmir’deki sağlık kurumlarında meydana gelen değişimlere sert tepki gösterdi. Değişimlerin gerekçesini soran Yıldırım, “Pandemi sürecinde başarıyla mücadele eden İzmir’in sağlık emekçilerine kıyım yapma gerekçesini açıkçası merak ediyorum. Ehliyet ve liyakatin olmadığı bir atama sürecinde kimlerin ne için, kimlere referans olduğunu sormanın herkesin vatandaşlık görevi olduğunu düşünüyorum. Salgın sürecinde sahada her türlü mücadeleyi verenlere sahte isimli dilekçelerle soruşturma açıldı. Yine aynı yöntemle işin ehli kaç çalışan mağdur edilerek sözleşmelerine son verildi? Tüm bunları sorgulamak gerekiyor. Bunu yapanların yanına kar kalacağını düşünenler, sahte isimle verilen dilekçelerin dikkate alınmasındaki esas sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapılması elzemdir. Pandemi sürecinde salgının tavan yaptığı dönemde İzmir sağlık sisteminin bel kemiği olan sağlık bakımda gecesini gündüzüne katarak, tüm çalışanların yanında yer alan, hastaneden evine gidemeyen idarecilerin olduğunu biliyoruz. Başarının karşılığı olarak boşa düşürüldüler ve  ne yazık ki cezalandırıldılar. Diğer taraftan Kovid-19  sürecinde tükenen sağlık çalışanlarının rotasyon istemelerine karşılık hemşire arkadaşımıza ‘Virüse yakalanıncaya kadar bu servisten çıkmayacaksın’ diyen  idarecilerin görevlerine devam etmelerine ne vicdanım nede insanlığım izin vermiyor” dedi.

“15 TEMMUZ HESABI VAR!”

Son süreçte gerçekleşen değişimlerin 15 Temmuz’un yankıları olduğunu vurgulayan Sağlık-Sen İzmir 1 No.lu Şube Başkanı Yıldırım, “15 Temmuz’un yıl dönümünde yapılan sözleşmelerin referansının önemli olduğunu savunuyorum. Kimin kiminle neyin hesaplarını sorgulamak çok önemli. 15 Temmuz ruhuna uygun atamalar diye hastanelere müdür yardımcısı, başkan ve başkan yardımcısı olarak atananların sosyal medyada 15 Temmuz ruhuna aykırı davranan içimizdeki troller olduğunu biliyoruz. Bunları ifşa edeceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bu açıklamamızda sadece iki örneğini vereceğim. Yapılan hatalar düzeltilinceye kadar tümünü afişe edeceğiz Bir taraftan başarılı idareciler tırpanlanırken yerlerine getirilen idarecilerin ehliyeti ,liyakati ve referansının sorgulanması gerekiyor. Sözün özü şu ki, Bakanlığın yatırımları taktire şayan ama yatırımın kişi atamasına odaklanması pandemi sürecine zarar veriyor. Bir sonraki adımın kaosa gireceğini düşünmek bile istemiyorum. Bir çok ilde  vaka sayıları artarken sözleşme sürelerini uzatmak yerine yeni atamalar yapılmasının tam bir kaos ortamı oluşturacağını altını çizerek söylüyorum. Enerjimizi konsantre olmuş çalışanlarımızın moral ve motivasyonunu arttırmaya harcamamız gerekirken, yatırımı atamaya yapmak anlamsızdır. Sürecin bedelini tüm sağlık çalışanları ödeyeceği gibi vatandaşlarımızın da zor durumda kalacağı aşikardır. Süreç birilerine makam açmak süreci değildir, Pandemi ile mücadele sürecidir. İzmir sağlık çalışanları olarak İl Sağlık Müdürüne ‘Çok güzel hareketler bunlar’ diyoruz. Sağlık Bakanı sahada emek veren  sağlık çalışanlarını alkışlarken, İzmir’in sağlık çalışanları da il sağlık müdürünü bu atamalardan dolayı alkışlıyor” dedi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Enver Kale
Enver Kale - 6 gün Önce

Sendika adı altında 3. Sınıf memurlardan emir almayarak atamalarını kendisi yapan İzmir İl Sağlık Müdürlüğünü kutlarım. Dilerim birgün tüm il müdürleri, 3. sınıf memurlardan emir almayan mizaçta olur.

Sağlıkçı
Sağlıkçı @Enver Kale - 3 gün Önce

İzmir il sağlık müdürü adam gibi adam, bakın diğer illerdeki il sağlık müdürlerine resmen sendikanın kölesi olmuşlar, öl deseler ölecekler

Emin misiniz..
Emin misiniz.. @Enver Kale - 4 gün Önce

Atamaları kendisinin yaptığına eminmisiniz, kimler hangi amaçla hangi mevkiye geldiğini öğrendiğiniz de sizde çok şaşıracaksınız az bekleyin her şeye atlamadan önce..

Hava civa
Hava civa - 6 gün Önce

Sağlık senciler,hep siz müdür olun, başhekim olun, sıra sıra terfi edin .Arada da pastayı paylasamayip kavga edin.Birbirinize bok atın.Hep koltuk kavgası edin. Biz çalışırız merak etmeyin.

Wwe
Wwe @Hava civa - 4 gün Önce

İl sağlık müdürü en iyisini yapmış, görevden alınanlar çok mu iş biliyordu, iki yıl önce göreve gelen müdür yardımcısı bana sana emrediyorum yap diye emir veriyordu, oysa benim mesleğim ondan yüksekti ve ona bağlı personel bile değildim. Ne oldu şimdi görevden alındılar, çok da iyi oldu. Çünkü il sağlık müdürü çürük yumurtaları gördü ve aldı. Sendika başkanı ne yapıyor çamur atıyor, sayın sendika başkanı sahaya çık bak, koskoca il sağlık müdürüne çamur atma, sendika başkanlığı sanada kalmayacak ve o gün asıl mesleğine döneceksin ve şöyle diyeceksin Vaybe bu kadar büyük insanlara hangi kafayla çamur attım. Oralar sanada kalmayacak kendine gel

Bay doğru
Bay doğru - 6 gün Önce

Kendi adamları olmamış ya yaygaraları o yüzden. Kendi adamları olunca ses çıkmaz

Sarışın
Sarışın - 6 gün Önce

Muğladan yazıyorum, yazmaya çalışıyorum, yazamıyorum, size neler yazıldı, çizildi, ama anlayan nerde, 81 ilde aynı senaryo, Müdür gelince biz getirdik, yok 15 ağustos, yok liyakat, yok insan hakkı, vAllahi şiir gibi ezberledik açıklamalarınızı, müdüre istediğiniz atamaları yaptıramayınca, başlıyorsunuz sataşmaya. Siz elinizi bu işlerden çekip memurun hakkı için mücadele etmeyi düşünmeyecek misiniz?

Labtek
Labtek - 6 gün Önce

Sağlık sen de tek liyakat kriterini açıklıyorum.YALAKALİKKK

Atamalara Haram Karıştı
Atamalara Haram Karıştı - 6 gün Önce

Sozlesmeli yönetici atamalarina para karıştı. Parayla atama yapıldığını birçok kişiden duyuyoruz. Araştırılmalı Derhal. Bütün yöneticilerun telefonları dinlemeli. Kim Kimle konuşmuş. Bunlar araştırılırsa çıkacak.

gerçektop
gerçektop - 6 gün Önce

bu topun geçmişi böyle zaten bide sosyal medyasını temzileyenler onlar ne olacak başkan

İl müdürü kendi adamlarını atıyor ama o zaman sesiniz çıkmıyor
İl müdürü kendi adamlarını atıyor ama o zaman sesiniz çıkmıyor - 6 gün Önce

Engin Basmacının eşi Bozyaka Hastanesine Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü yapıldı NOKTA

Jet ski fasmacı
Jet ski fasmacı @İl müdürü kendi adamlarını atıyor ama o zaman ses - 6 gün Önce

Bu adamın Urfa’dan itibaren ne yaptıkları incelenmeli uzmanları tatil yerlerinde jet Skilere biniyorlar..


SIRADAKİ HABER