Sen Git Tıp Oku, Uzman Ol, Sonra...

Sen Git Tıp Oku, Uzman Ol, Sonra...

Dizilerde doktor rolünde oynayan oyuncular bir uzman doktorun 1,5- 2 yıllık gelirini 1 ayda kazananıyor. 6 yıl tıp 5 yıl uzmanlık ardından cerrahi branşta riskli işlere giren doktorların dizilerdeki lise mezunu muadilleri astronomik ücretler alıyor


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İşte ünlülerin aldığı dudak uçuklatan o paralar

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2021, 11:08

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hizmet sektörü
Hizmet sektörü - 1 ay Önce

Uzman hekimim ama sonuçta dizi başrol oyuncuları her ülkede daha fazla kazanır. Kendimi kendimle kıyaslayayım. 10 sene önce maaş+döner+ performans şimdikinden toplamda 2 bin lira fazla kazanıyordum. 10 sene sonunda hayat pahalılığı %400 arttı, alım gücüm aynı oranda düştü. Şimdi ayda toplam 9600 lira kazanıyorum. İnanın o aldığım puanla hangi bölüme girsem daha rahat şartlarda bundan çok kazanırdım. Başhekim il sağlık müdürüne beni övüyor çok iyi hasta bakar vs diyor. Bana ne faydası varsa bu takdirin. Valla ben halktan, diğer kurumlardan iyi hizmet alamıyorum. Ben de aynı oranda hizmet verecem artık maaş ve diğer kurumlarla kıyaslayıp tam aynı hizmeti verecem. Ne zaman bir esnafa gitsem bir kaç ayda bir yüzde 20 zam yapmış oluyor ürünlere. Memleketin enayisi biz miyiz de hepsine üç kuruşa hizmet verecek

ahmet tuna
ahmet tuna @Hizmet sektörü - 1 ay Önce

Kardeşim o kadar tıp okuyacağına dhmi ye hizmetli olarak girseydin 9000 tl maaş orda da var sorumluluk yok, TRT de de 12 bin maaşla paspas atardın rahatın yerinde olurdu....

Normal bu değil
Normal bu değil @Hizmet sektörü - 1 ay Önce

Olması, bakılması gerektiği kadar hasta bakılır. Kimse zaten hiç hasta bakmam demiyor. Ama günde 30 dan fazla hasta ne hekim ne de hasta için etiktir. Buyrun saygıdan beslenin 90 hasta bakın engel yok. Ama birşey atladığınızda o size saygı duyan hastalarınız dava açacaktır. Birkaç dakikada hasta bakmayı özveri olarak değerlendiren varsa buyursun yapsın. İşinden keyif almıyorsan zulme dönüyorsa ortada bir sorun vardır. Siz çok hasta bakarak halka faydalıyım diye kendinizi avutabilirsiniz aslında bu sağlık sistemini sadece daha kötüye götürüyor, sorunların görülmesini, çözülmesini engelliyor, iyi hekim yetişmesini engelliyor, çok hasta bakmayı normal gibi gösterip insan gibi çalışmaya çalışan hekimleri de zor koşullara itmiş oluyorsunuz. Birileri performans için hasta bakacaksa da fazla sayı mesai saati dışında olmalı.

Son cevap
Son cevap @Hizmet sektörü - 1 ay Önce

Yaşın ,sektörün bir önemi yok.Sadece yapılması gerekeni yapmalıyız. Bize düseni, yeri geldiğinde fazlasını. Diğer insanlara göre davranışlarımızı ve mesleki bakışımızı değiştirmek kendimize olan saygımızı yaralar. Evet şiddet çok tehlikeli bir hal aldı. Kesinlikle tasvip edilemez.Önlemler alınmalı.Ama gelip saygı gösterip nezaketini koruyan,sırasını bekleyen insan da hizmet almalı diye düşünüyorum.

Gerçekler
Gerçekler @Hizmet sektörü - 1 ay Önce

Arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın. Fedakar olan meslekler idealist, liyakat sahibi, adil, yolsuzluğu, torpili rüşveti kabul etmeyen toplumlar için parasına bakmadan yapılabilir. Hangi zengin, sosyete çocuğu asker, polis, hemşire olur ? Ekmek parasıdır esas sebep, mesleğini yaparken vatan millet dini motivasyon aracı olarak kullanabilirsin sadece. Çoğunluk emekli maaşı iyi, yeterli ise emekli olma peşindedir.

Hizmet sektörü
Hizmet sektörü @Hizmet sektörü - 1 ay Önce

Onu bizim değil de yöneticilerin okuması lazım sanki. O köylerde sağlıkçılara bu denli saldırılar oluyor muymuş ? Bir millet kalkınacaksa hepsi elini taşın altına sokacak. Bizim sırtımızda olmayacak o iş. Diğer insanlar gayet kaygısız, rahat yaşıyor. Allah herkese akıl fikir vermiş. Herkesin sorumluluğu aynı. Biz biraz okuduk, vicdanlı olmaya çalışıyoruz diye peygamberlik görevi verilmedi ya. Bilmiyorum hangi sektördesiniz yada yaşınız kaç ama biz bıkacak, vazgeçecek çok şey gördük. İnan değmez hayatına bakacaksın. Hayat çok kısa.

HER ŞEY PARA DEĞİL!
HER ŞEY PARA DEĞİL! @Hizmet sektörü - 1 ay Önce

ELEŞTİRİDE HAKLISIN AMA HER ŞEY PARA DEĞİL.

İNŞALLAH SEÇİMDEN SONRA BU ÇARPIK SİSTEMİ DÜZELTECEK BİR İKTİDAR GELİR

Bazı meslekler gönülden gelir
Bazı meslekler gönülden gelir @Hizmet sektörü - 1 ay Önce

İnsan neden doktor olur? Hastalara şifaya vesile olmak için. Hemşirelik de böyledir.

İnsan neden askerlik mesleğini seçer?
Vatanı ve milleti canı pahasına korumak için. Polislik mesleği de böyledir.

Öğretmenler de toplumu aydınlatmak için öğretmenliği seçer. İmamlar da bizlerin bu imtihan dünyasi

Okuyun lütfen
Okuyun lütfen @Hizmet sektörü - 1 ay Önce

Size Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabının son bölümünü dikkatle okumanızı öneririm.

Sağlık memuru
Sağlık memuru - 1 ay Önce

Ülkemizde okuyana verilen değer malesef bu kadar, taşerondan kadroya geçen işçiler sağlık memurundan çok ücret alıyor, futbolcu okuyanda çok alıyor....

Ne alaka
Ne alaka - 1 ay Önce

Bence karşılaştırma rasyonel değil.Oyunculuk başka bir sanat hekimlik başka bir zanaat.Doktorlar ücretlerinden memnun olmayabilir saygı duyarım ancak bu meramlarını anlatırken diğer meslek gruplarını kıyaslama konusu yapmalarını uygun bulmuyorum.

sivaslı
sivaslı - 1 ay Önce

ne çok severmişsiniz elmayla armutu kıyaslamayı

ATT
ATT - 1 ay Önce

SAÇMA HABER :d

taşeron
taşeron - 1 ay Önce

Taşarenların önlenemeyen yükselişi. Sen ne okul bitir ne bir şey. Açıktan lise oku. KPSS ye girmeden kamuya atan. Sonra da son zamlarla bütüüüüüün memurların önüne geç.

amele
amele - 1 ay Önce

ne yanı gıdıp artızmı olalım ımkan olsa zaten bu saglıgı yapmazdık hemde saglık memurlugunu

Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Saçma bir haber ona bakarsan ülkede kim hakettiğini alıyor işini görenin krallar gibi yaşadığı ülkeyiz o kadar...


SIRADAKİ HABER