Savcı Hemşireye Saldırıya 2 Yıl Hapis İstedi

Savcı Hemşireye Saldırıya 2 Yıl Hapis İstedi

İstanbul Eyüpsultan Devlet Hastanesi’nde hemşire olan Ayşegül Ü. bir hastanın ateşi yükselince müdahale etmek için odasına gitti. Hastaya iğne yapan Ayşegül Ü.’ye hasta yakını olan Samet K.  ne yaptığını sordu. Hastaya verdiği ilacın adını söyleyen Ayşegül hemşire hastanın durumumun kötü olduğunu anlayınca doktoru çağırmak için odadan ayrıldı. Hemşirenin odadan çıkmasına sinirlenen Samet K. arkasından, “Sizin de başınıza gelir inşallah görürsünüz” diye bağırdı.

“GÖRECEKSİN GÜNÜNÜ”


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Doktor ile birlikte yeniden odaya gelen Ayşegül Ü. bu kez hastaya rahat müdahale edebilmek için yakınların odadan çıkmasını istedi. Ancak hasta yakınları, “Sus, sen kim oluyorsun. Göreceksin sen gününü” diyerek Ayşegül Ü.’nün üstüne yürüdü. Hemen beyaz kod veren Ayşegül hemşire, gelen güvenlik görevlilerini sayesinde dışarı çıkabildi.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Olayın ardından hastanın damadı olduğu öğrenilen Samet K. hakkında şikayetçi olan Ayşegül Ü., “Hastaya yatış yaptığımız günden beri hasta yakınları sürekli problem çıkarmakta ve diğer meslektaşlarımın da görev yapmasını engellemektedir” dedi. Şikayetin ardından şüpheli sıfatıyla ifadesi alınan Samet K. hemşirenin kendilerine kötü davrandığını, hasta ziyaretine keyfi şekilde izin vermediğini söyleyerek suçlamaları reddetti.

2 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonrası hasta yakını Samet K. hakkında, “tehdit” suçundan 6 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Samet K. önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Bayburta gelsin şahıs Bayburt'ta saldırıya uğrayan sağlık çalışanına birde hakim 2 bin lira ceza verdi olayın şahidi olan mesai arkadaşının ifadesini bile kabul etmedi anlayacağınız hem dayağı yedi hemde cezayı vatandaş olayı Bayburt mahkemesine taşısın haklı çıkma ihtimali artar

SIRADAKİ HABER