Sağlıkta Çifte Standartta Sendikadan Tepki

Döner sermaye sisteminin adaletsizliği uzun yıllardır çözülmesi gereken temel bir sorun olarak dururken hala ayrımcılık üzerine kurulu ve adaletsiz yeni düzenlemeler geldiği görülmektedir.

Sağlıkta Çifte Standartta Sendikadan Tepki

Son olarak TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun’un 6. Maddesinde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nda görev yapan tabip ve eczacılara döner sermaye ödenmesi ile ilgili bir düzenleme kabul edilmiştir.  

Yaklaşık 1000 personelin görev yaptığı ve Sağlık Bakanlığına bağlı bir kurumda döner sermaye ödemesini sadece 2 meslek grubu ile sınırlı tutmak yanlıştır. Sosyal taraflara haber bile verilmeden Torba Yasa içerisine dahil edilmiş bu düzenleme ile adaletsizlik yapılmıştır. Kurumda görev yapan diğer personellerin alın teri yok sayılmıştır. Bu düzenleme hakkaniyete aykırıdır. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Türk Sağlık-Sen olarak buradaki haksızlığın TBMM Genel Kurulu’nda giderilmesi için gerekli mücadeleyi vereceğimizden herkesin emin olmasını istiyoruz. Bu konuda Sağlık Bakanlığı’na da gerekli başvurular yapılacaktır. Döner sermaye personeli ayırmanın, aralarında ayrımcılık yapmanın bir aracı değil, tüm çalışanların ekonomilerine makul bir katkı sağlayacak bir araç olmalıdır.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
saglıkçı
saglıkçı - 3 hafta Önce

ey yüce rabbim adaletsizlik yapanları kahru perişan et....

evlıya celebı
evlıya celebı - 2 hafta Önce

Idarı personel sağlık personelı ayrımı yapıyorsunuz Personeller arasında ayrım yapıyorsunuz sayın bakanım lutfen bu konuya el atın

SIRADAKİ HABER