Sağlıkla İlgili Bölüme Getirilen Özel Şart Şaşırttı

Mardin Artuklu Üniversitesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi Halk Sağlığı bölümüne “hemşire öğretim üyesi” ilanı verdi. Açılan ilanda hemşirenin, Arapça ders vereceği açıklandı.

Sağlıkla İlgili Bölüme Getirilen Özel Şart Şaşırttı

Şartlar arasında ‘veterinerlik biyokimyası alanında doktora yapmış' olması da yer aldı. Bu koşul “Adrese teslim kadro” tartışması yaratırken, Rektör İbrahim Özcoşar, “Veterinerler tıp alanında da çalışabilirler” dedi.

Artuklu Üniversitesi Rektörü İbrahim Özcoşar, SÖZCÜ'nün sorusu üzerine, üniversitedeki Irak ve Suriyeli öğrencilere yönelik Arapça ders verecek özel bölüm açtıklarını belirterek, “Bu nedenle Arapça ders verecek hemşire koşulu getirdik” dedi. Özcoşar, ‘Veterinerlik şartı' için de, “Başvurular arasında istediğimiz koşulları taşıyan bulunmadığı takdirde bu alanda çalışma yapmış olan biri de başvursun diye” savunmasını yaptı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Türk Hemşireler Derneği Başkanı Sevilay Şenol Çelik hukuki inceleme başlattıklarını belirtti. Çelik, “Yetkililerden, bu Arapça hemşirelik bölümlerin açılma amaçlarının ne olduğunu, bu bölümlerin açılması için hangi kurumdan görüş alındığının ve bu bölümlere öğretim üyesi teminin nasıl sağlanacağının açıklanmasını, hemşirelik bölümlerine alan dışı öğretim elemanı atamasına bir an önce son verilmesini talep ediyoruz” dedi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

BÖYLE YAPARSANIZ, ELBETTE ÜLKE ÇAPINDA TEPKİ ÇEKERSİNİZ. SAYGILARIMLA.

al sana
al sana - 2 ay Önce

Bu kaçıncı haber oldu. Mardin'deki üniversitenin içler acısı hali bu üniversiteye kimse dur demeyecek mi?

Avel
Avel - 2 ay Önce

Bütün boş liyakatsiz adamları bu üniversiteye doldurmuşlar.

SIRADAKİ HABER