Sağlıkçılara Saldıran Memur Açığa Alındı

Sağlıkçılara Saldıran Memur Açığa Alındı

personel sağlık

Karabük Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kolundaki derin kesik nedeniyle arkadaşları tarafından Safranbolu Devlet Hastanesi acil servisine getirilen S.B. isimli hastanın ilk müdahalesinin ardından Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevkinin yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, "Sevk esnasında S.B, önce diğer hasta yakınları ile tartışmaya başlamış, ardından ise tedavisi ile ilgilenen ve kendisini sakinleştirmeye çalışan doktor, hemşire ve güvenlik görevlisine karşı sözlü ve fiili saldırıda bulunmuştur. Sağlık çalışanlarımız tarafından 'beyaz kod' verilmiş ve saldırgan şahıs hakkında Safranbolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatılmıştır." ifadesi kullanıldı.

S.B'nin kamu görevlisi olduğu aktarılan açıklamada, "Kamu görevlisi olması nedeniyle hakkında idari soruşturma başlatılmış olup, Valiliğimiz tarafından soruşturma müddetince görevden uzaklaştırılmıştır. Görevleri başında sözlü ve fiili şiddete maruz kalan tüm sağlık çalışanlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiriz." değerlendirmesinde bulunuldu.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Surgeon
Surgeon - 2 hafta Önce

Son çıkan yasa ile tutuklanması gerekmez miydi??

Enver KALE
Enver KALE - 2 hafta Önce

Psikopata yapılamayan memura yapılıyor. Bu da ayrı bir adaletsizlik.

sözleşmeli laborant
sözleşmeli laborant @Enver KALE - 2 hafta Önce

psikopatı nereden açığa alacaklar zaten açıkta

Sivil Memur
Sivil Memur - 2 hafta Önce

Uzman çvs Asker kendisi

SIRADAKİ HABER