Sağlık Müdürü: Aşı Yaptırıp Yoğunbakımda Yatan Hastamız Yok

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede aşının önemine dikkati çekerek, Şehir Hastanesinde Kovid-19 nedeniyle yoğun bakımda yatanlar arasında 65 yaş üzeri olup çift doz aşı yaptıran hiç kimsenin bulunmadığını bildirdi.

Sağlık Müdürü: Aşı Yaptırıp Yoğunbakımda Yatan Hastamız Yok


Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Bedir, Kovid-19 salgınına ilişkin vatandaşlara aşı ve tedbirlere yönelik uyarılarda bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Erzurum İl Sağlık Müdürü Gürsel Bedir, salgınla mücadelede aşı, maske, mesafe ve hijyenin önemine dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"65 yaşın üzerinde olup Kovid-19 nedeniyle Şehir Hastanemizin yoğun bakımlarında takip ettiğimiz hastalarımızı incelediğimizde, bu hastalar içinde çift doz aşısını yaptırıp üzerinden 14 gün geçmiş hiç kimsenin olmadığını gördük. Oysa hiç aşı yaptırmamış 11 büyüğümüz, kimisi entübe olmak üzere, şu an yoğun bakımlarda tedavi görüyor. Üzücü bir durum ancak dikkatlerinize sunmak istedim." ifadelerini kullandı.

- Vakit kaybetmeden sırası gelen aşı olmalı

Aşıların beklenen etkiyi fazlasıyla sağladığını vurgulayan Bedir, vakit kaybetmeden sırası gelenlerin mutlaka aşı yaptırmalarını istedi.

Bedir, aşının salgına karşı önemli güç olduğuna işaret ederek "Şu an elimizde gerçekten güçlü bir silahımız var, vakit kaybetmeden sırası gelen her vatandaşımız aşılarını mutlaka yaptırmalılar. BioNTech aşısı için Mareşal Çakmak Devlet Hastanemiz, SinoVak aşısı için aile hekimliklerimiz ve tüm hastanelerimiz sizleri bekliyor." ifadelerini kullandı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuldenim Lee
Tuldenim Lee - 2 hafta Önce

MaşAllah gerçekten takdir edilmesi gereken saygıdeğer müdürümüz çok çalışkan personeline değer veren erzurum icin büyük bir nimettir çalışmalarında başarılar dileriz Allah yar ve yardımcısı olsun amin

kemal
kemal @Tuldenim Lee - 2 hafta Önce

yemin etsağa ylk:)))))))

cemil aktaş
cemil aktaş - 2 hafta Önce

Bu adam inanılmaz çaba gösteriyor, alkışlıyorum müdür bey.

Olurdan selamlar
Olurdan selamlar - 2 hafta Önce

Erzurum icin büyük bir nimet dır sayin dr gürsel bedir saglik muduru olarak turkiyede böyle erdemli idarecilere ihtiyaç vardır her zaman ülkesini vatanını seven devletini seven liderler türkiye cumhuriyeti devleti her zaman görev vermelidir saygıdeğer kişiliğine ve yöneticiliğini çok saygı duyuyoruz kendisine başarılar diliyoruz olur ilcesi vatandaş olarak birde kısa şiirimi yazmak istiyorum sayın saglik muduru muzun ilcesi olur ile ilgili erzurumda bir ilcesin senden dir hep liderler Türkiyem düşmanlarına karşı hep daim ilerler içinden çıkmaz asla bir yanlış zamana karşı yarış içinde ilerlerler erzurum olurlu liderler birde arkunis köyü ile ilgili dortlugum var arkunis ten çıktım yola kaladipte verdim mola selam verdim sağa sola ne güzeldir olur arkunis içinde evliyalar vardır sevket abi yaylalarda bir şairdir sütü bol yoğurt u boldur ne güzeldir arkunis gige Mevlüt ağıt yakar köksal bacada tahıl sarar gorgot dursun internette hevlek ci arar ne güzeldir arkunis içinde bir yiğit çıktı erzurumda saglik muduru oldu vatanını canından çok sevdi ne güzeldir arkunis biz bu vatana baş koyduk oluruz dönmeyiz varsa şehitlik bağı bahçesi girgat eriktir ne güzeldir arkunis derviş aga sende bize et dua duanın sonunda da güzeldir arkunis slm lar

SIRADAKİ HABER