Rektörü istifaya götüren süreçte neler yaşanmıştı?

Rektörü istifaya götüren süreçte neler yaşanmıştı?

Adım adım Rektörü istifaya götüren süreçte neler yaşanmıştı?

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, sosyal medyada canlı yayın yapmış ve sosyal medyanın diline düşmüştü. Sosyal medyada canlı yayın açan ve canlı yayının nasıl yapıldığını da tam bilmeyen Çomaklı, bir öğrencisinin "siyaset yapma sınavları iptal et" mesajı üzerine kopmuştu.

Öğrencisine gülerek parmak sallayan Şafaklı, "Lan sen" dedikten sonra şöyle konuşmuştu: "Lan sen... Ders çalış ders çalış... Valla anama derim sizi... Parçalar sizin hepinizi ha!... Kafanızı gözünüzü kırar..."

Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı'nın öğrencilerini "Anama söylerim sizi hepinizin kafasını kırar" sözlerinin ardından annesi Zekiye Çomaklı'nın tartışmalı bir videosu internete düşmüştü. Zekiye Çomaklı'nın "İzmir'lileri Allahsız, gavur..." dediği sözler de yeni bir tartışma başlatmıştı.

Zekiye Çomaklı, dünyanın birçok yerinde Hristiyan ile Yahudilerin ezan dinleyip, Kuran okuyarak koronavirüse karşı mücadele ettiğini söyleyerek, "Bizim İzmir'deki dinsiz, imansız anladık gavursunuz, tamam ama gavur olunur da gardaş bu kadar mı namussuz gavur olunur? Bu kadar mı haysiyetsiz gavur olunur, azıcık efendi gavur olun" demişti.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
DURUGÖRÜ
DURUGÖRÜ - 7 ay Önce

Ben izmir gibi milliyetci,dinine sahip çıkan ikinci bir millet tanımadım.eğer inanmıyorsanız yunanlılara sorun.iyi dileklerimle.

İzmirli
İzmirli - 7 ay Önce

Böyle Salakları Rektör yaparsan, Anaları da meydanı boş bulur, niye görevden alınmamış ta istifa etmiş.Bir İzmitli olarak orucumu da tutuyorum, ibadetimi de yapıyorum, hem yapmasam kime ne ? Ben hesabımı Allah'a vereceğim, iki tane soytariya değil.

SELİMCAN
SELİMCAN - 7 ay Önce

AMMAN YAVAŞ KONUŞUN LEVENT KIRCA DUYMASIN:))))) SAYGILARIMLA.

SIRADAKİ HABER