Prof. Dr. Doğancı: Aşı Karşıtı Sağlıkçılar Belgelerde Oynama Yapıyor

Prof. Dr. Levent Doğancı, "Aşı karşıtı olan sağlık çalışanının sanal olarak aşı olmuş gibi kayıtlarını tanzim ettiğine dair bilgiler alıyoruz” ifadesini kullandı.

Prof. Dr. Doğancı: Aşı Karşıtı Sağlıkçılar Belgelerde Oynama Yapıyor


Türkiye’de, bugünden itibaren başta toplu taşıma araçları olmak üzere pek çok alanda aşı olmayan yurttaşlar için “PCR testi zorunluluğu” uygulaması başladı. Ancak uygulamayla birlikte “aşıda hile” tartışmaları da yaşanıyor.

Cumhuriyet'ten Sarp Sağkal'ın haberine göre, Eski GATA Yüksek Bilim Konseyi üyesi, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Levent Doğancı, “aşıda hile” iddialarına ilişkin, “Az sayıda aşı karşıtı olan sağlık çalışanının sanal olarak aşı olmuş gibi kayıtlarını tanzim ettiğine dair bilgiler alıyoruz” bilgisini paylaşırken Sağlık Bakanlığı’nın bu tip işlemlere engel olmak için “sistemi güçlendirmesi ve hile yapanlara karşı yaptırımları uygulaması gerektiği” ifade ediliyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

PCR testlerinde de hile tehlikesine dikkat çeken Doğancı, “Sahtecilik, merdiven altı laboratuvarlar, daha da kötüsü güvenilir testlerin bile zaman zaman yalancı negatif sonuçlar vermesi, toplumsal açıdan PCR testlerinin aşı yerine bir güvenlik unsuru olarak kullanılmasını sınırlar” uyarısını yaptı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Heye
Heye - 2 hafta Önce

At yalanı

veli
veli - 2 hafta Önce

Aşı yaptırmayan bir sürü sağlıkçı var ama asıl sağlıkçılar telefonla vatandaşı arayıp aşı olması için ikna ediyor. Buna ne demeli artık başta sağlıkçılar olmak üzere aşı olmayanlara agır yaptırımlar uygulanmalı.

sglkc
sglkc @veli - 2 hafta Önce

eğer aşı meselesi ileri de fetullahcılık gibi kandırıldık meselesine dönerse sizin gibi 3.faz aşamasındaki aşıyı olmayanları yaptırımla tehdit eden vatandaşları çok merak ediyorum. arkasında dururmusunuz yoksa fetö meselesi gibi hataların üstüne birde nöbet mi tutarsınız.

SIRADAKİ HABER