Prof. Ceyhan: Siz Kim, Aşı Konusunda Fikir İleri Sürmek Kim

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, bir takipçisinin mRNA aşısıyla ilgili sorusu üzerine "Bunlar uyanık ya, böyle kibarmış gibi başlayıp, sonra ne mal olduklarını belli ediyorlar. Siz kim, aşı konusunda fikir ileri sürmek kim" dedi.

Prof. Ceyhan: Siz Kim, Aşı Konusunda Fikir İleri Sürmek Kim

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'a bir takipçisi, "Amerika'da ünlü bir haber sunucusu 2 doz mRNA aşısı olmuş. Maskesini devamlı takmış ama ne yazık ki delta varyantına yakalanmış ve çok ağır geçiriyormuş. Şimdi demek oluyor ki mRNA aşıları delta varyantına karşı etkisiz bunun açıklamasını yapabilir misiniz?" diye sordu.

Ceyhan, takipçisine "Tamamen yanlış bir yargı. Yüzde 98 koruyucu ne demek. Aşısız 100 kişi hastalığa yakalanırken, aşılı sadece 2 kişi hastalanıyor. O spikerin hastalanmamasının yolu toplumun en az yüzde 80'inin aşılanmış olması. Konuyu bilmeden fikirler ileri sürerseniz böyle yanlış sonuçlara varırsınız" yanıtını verdi. Ceyhan, şöyle devam etti:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

'İlle de yorum yapmak zorunda değilsiniz. Bunlar uyanık ya, böyle kibarmış gibi başlayıp, sonra ne mal olduklarını belli ediyorlar. Siz kim, aşı konusunda fikir ileri sürmek kim. Benim sayfamı tuvaletinin duvarı sandı herhalde.'

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 ay Önce

İYİ Kİ VARSINIZ HOCAM, ŞİMDİYE KADAR SÖYLEDİĞİNİZ HERŞEY BİRBİR GERÇEKLEŞTİ. ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN. BİZİM KIT BEYİNLİLERE, BİRAZ AKIL VERİN LÜTFEN.

anti hasan
anti hasan @hasan - 2 ay Önce

keşke seni hiç görmeseydik seni mehmet ceyhan bıktık seni tv de görmekten bıktık

Sedat
Sedat - 2 ay Önce

Kişi kendi gibi bilirmiş herkesi hocam. Sende çok kibar görünüyordun. O nasıl ifadedir öyle. Adam olan bir olayı gündeme getirmiş ne var. Yokmu yani böyle şeyler. Keşke konuşup duracağına aşı veya bir ilaç bulsaydın.

Hakkı Hukki
Hakkı Hukki @Sedat - 2 ay Önce

Aynı mantıkla burada yorum yazıp duracağına ilaç bul, aşı bul, bir işe yara. Allah seni de yaratmış aşıyı bulanı da ? Sana da akıl vermiş ona da.

Att
Att - 2 ay Önce

Mehmet hoca salgının başında aşıyla pandemi bitmez diyordun şimdi ise tam tersini söylüyorsun bunun gibi taban tabana zıt söylemlerin var. Bu da haklı olarak insanların size inancını kaybettiriyor.Artık size inanmıyoruz...

Sevda
Sevda - 2 ay Önce

Sen nereden biliyorsun mrna aşılarının etkilerini? Doktorsun madem sen üretseydinya bu aşıları. Hem vatana millete bir faydan olurdu. Aşının mucidi bile gerçek hayat verilerinden yola çıkarak yorum yapabilirim diyor. Sense boş boş sallıyorsun. Kibarlıkla yürümez bu işler.

SIRADAKİ HABER