Nagehan Alçı'dan Prof. Dr. Ceyhan'a: Artık yeter

Habertürk yazarı Nagehan Alçı, koronavirüs salgını sürecinde yüz yüze eğitime ara verilen okullarla ilgili değerlendirmeleri nedeniyle Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'a tepki gösterdi. Alçı, "Artık yeter" ifadesini kullandı.

Nagehan Alçı'dan Prof. Dr. Ceyhan'a: Artık yeter


Yeni dönemde okullarda yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağı merak edilirken, Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, bu konuda Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan'a tepki gösterdi.

Ceyhan'ın Habertürk TV'de yayınlanan Enine Boyuna programındaki açıklamalarını değerlendiren Alçı, "Açık söyleyeyim, izlerken hop oturup, hop kalktım. 'Keşke ben de İstanbul'da olup yayına katılsaymışım' dedim. Konu pandemi ve okullardı" ifadesini kullandı.

Nagehan Alçı'nın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

Alçı, bu programdaki konukların çocuk enfeksiyonları uzmanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, eğitimci Cihat Yaycı, psikolog Prof. Dr. Acar Baltaş, Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Hasöksüz ve Toplum Sağlığı- genobilim uzmanı Dr. Tomris Cesuroğlu olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

"Tomris Hanım'ı okullarla ilgili yazılarımda sık sık bu köşede konuk ettim. Türk televizyonlarında daha kimse okulların kapalı olmasına ses çıkarmazken Hollanda'da yaşayan Cesuroğlu Avrupa'nın göbeğinde pandeminin başından beri izlenen eğitim politikalarını yerinde ve birebir takip ediyor, tüm itibarlı uluslararası sağlık otoritelerinin raporlarını okuyor, değerlendiriyor, bıkmadan, usanmadan dünya örneklerini anlatıyor, Türkiye'nin kapalı okul politikasının yanlışlığına dikkat çekiyor, okulların açık kalmasının bir norm kabul edilmesi gerektiğini söylüyordu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Nagehan Alçı'nın yazısının tamamı için tıklayınız

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
serdar
serdar - 2 ay Önce

Mehmet hocayı ağzınıza besmele ile alın. Siz kimsiniz ki, bu işin duayeni olan insana dil uzatıyorsunuz,eğitiminizin çapı ne? Haddinizi bilin.

Kimsiniz Siz
Kimsiniz Siz - 2 ay Önce

Nagehan alçı kim,mesleği ne, ne iş yapar ,onu kim ciddiye alıp dinliyor acaba. Bir de kendisine sormak lazım okuduğu özellikli liseden mezun olurken yaptığı yemine neden bu kadar sadık.

Att
Att - 2 ay Önce

Şu kadının doğru tek lafı budur heralde. Bravo diyorum. Heryer açıkken okulları kapatmak, pandeminin faturasını çocuklara kesmektir. Okullar tam gün açık olmalıdır.

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 ay Önce

tamam mehmet hocayı sustursunlar da senide bi sustursalar çok iyi olacak rasim sustu bide sen susssan

Hakan KOCATÜRK
Hakan KOCATÜRK - 2 ay Önce

Dünyanın en modern en çağdaş en ileri en bilimsel ülkesi İsviçre de 65 yaşını dolduran kişiler Profesor de olsalar mesleki olarak emekliye sevk ediliyor. Türkiye de binlerce genç uzman Doktorlar var. neden hep Dr.Mehmet Ceyhan ı televizyonlar da konuşturuyorlar.?

SIRADAKİ HABER