Müslüme'nin Tutuklanan Dedesi, Öz Babası Çıktı

Mersin'de kaybolduktan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan 3 yaşındaki Müslüme'nin ölümüyle ilgili dedesi tutuklanmıştı. Sabah'ın haberine göre; yapılan DNA analizinde yörük Kızı Müslüme'nin dedesi, öz babası çıktı.

Müslüme'nin Tutuklanan Dedesi, Öz Babası Çıktı

Mersin'in Gülnar ilçesinde Yörük aile Mehmet ve Selvi Yağal çiftinin 3 yaşındaki kızı Müslüme'nin cansız bedeni, kaybolduktan 10 gün sonra dün ormanlık alanda bulundu. Müslüme'nin cansız bedeni, kaybolduğu yerden 7 kilometre uzaklıkta, 500 metre yüksekliğindeki bir dağın tepesinde bulundu.

DEDESİ TUTUKLANDI
Küçük kızın ölümü sonrasında bütün aile üyeleri gözaltına alındı. İfadelerine başvurulan aile bireyleri Müslüme'nin cenazesine de katılamadı. 4 gün sonrasında adliyeye sevk edilen aile üyelerinden dede Hasan Yağal tutuklandı. Anne, baba ve diğer kişiler ise serbest bırakıldı.

DNA ANALİZİNDE BABASI, DEDESİ ÇIKTI
Sabah'tan Sema Alim Dalgıç'ın haberine göre Müslüme'nin cansız bedeninden Adli Tıp görevlilerince alınan DNA örneği annesi ile uyumlu çıkarken babası ile uyumsuz çıktı. Küçük kızın DNA örneği ise 70 yaşındaki dede Hasan Yağal ile uyumlu çıktı. Bu durum Müslüme'nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.

ANNE, KAYINPEDERİYLE İLGİLİ SORULARI YANITSIZ BIRAKMIŞTI
Müslüme'nin annesi serbest bırakıldıktan sonra Yanışlı Mahallesi'ndeki çadırlarına dönmüş, aile üyeleri ise iddialarla ilgili konuşmak istememişti. Anne Selvi Yağal, "Kayınpederim neden tutuklandı, bilmiyorum" demişti.

Gözde Nur Bayar


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Gündem Editörü

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
KARA MAHİR
KARA MAHİR - 1 hafta Önce

BU GİBİ İNSANLAR ARTIK HAPİSE ATILMASIN. HAPİS BUNLARA KURTULUŞTUR. YA KARARI TOPLUM VERSİN. REFERANDUM İLE. YADA İDAM EDİLSİN. ÜLKE DIŞINA SÜRGÜN EDİLSİN. SADECE BU FIRLAMA DEĞİL. AİLE ÜYELERİNDEN KİM VARSA. BU ŞEREFSİZİN SOYUNU SOPUNU KURUTACAKSIN

İdam
İdam - 1 hafta Önce

Bunlar insan değil toplumun pislikleri insan olarak değerlendirilmesinler kurtlara köpeklere atılıp parçalatılsınlar ya bir insan nasıl bu kadar ahlak yoksunu olabiliyor gelini muhtemelen torunu yada kızı hiç farketmiyor adam rezil utanmaz ahlaksız pislik

SIRADAKİ HABER