Muayene odasını stüdyoya çevirdi! Sıradışı doktor

Muayene odasını stüdyoya çevirdi! Sıradışı doktor

İstanbul Avcılar'da görev yapan Dr. Ahmet Ayhan(43) gününün büyük bir çoğunluğunu geçirdiği muayene odasını adeta stüdyoya çevirdi. Odayı gitar ve oyuncak koleksiyonundan özel parçalarla donatan doktor, tedaviye gelen hastalara ilham kaynağı oluyor.
Mesai saatlerinde hastalarına ilaç yazan doktor, iş çıkışında ise onlarla birlikte gitar çalıyor, yaralarına müzikle şifa oluyor. O hastalardan biri de Kimya Mühendisliği öğrencisi Tuanna Zaharia(20) ... Doktor, yıllar önce muayene ederken tanıştığı hastasıyla uzun süredir birlikte müzik yapıyor. Son dönemde de orkestraya hazırlanmasına destek oluyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

KASKI ÇIKARTIP STETESKOP TAKIYOR
Dr. Ayhan, iki çocuk babası ve Avcılar'da yaşıyor. Avcılar Merkez Aile Sağlık Merkezi'nde aile hekimi... Her gün işe pantolonunda zincir, sırtında deri ceket, altında chopper tarzı motosikletiyle geliyor. Motosiklet kaskını çıkarıyor, hekim önlüğünü giyiyor. Steteskopu takıyor, hastalarını muayene ediyor. Yüzlerce hastasını kontrol ettiği odası ise bir müze gibi... Odasında gitarı ve oyuncak koleksiyonu var.

Hastalarına ilham kaynağı oluyor. Tuhafiyeci Ayşe teyzeden bakkal Mehmet amcaya kadar birçok Avcılarlılar onu tanıyor. Ayhan'ın hastalarından biri olan Kimya Mühendisliği öğrencisi Zaharia ise doktoru sayesinde müziğe sarılıp bırakmayanlardan... Zaharia, ilk olarak 7 yıl önce muayeneye geldiği Ayhan'ın odasında, şimdi bir senfoni orkestrasının kalıcı üyesi olmak için her gün çalışıyor

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER