Milli Gazete: 3600 ek gösterge yıl sonuna yasalaşması bekleniyor!

TBMM’nin zor dönemi 1 Ekim’de toplanıyor. TBMM 27. dönem 5. yasama yılına sayılı günler kaldı

Milli Gazete: 3600 ek gösterge yıl sonuna yasalaşması bekleniyor!

TBMM’nin zor dönemi 1 Ekim’de toplanıyor. TBMM 27. dönem 5. yasama yılına sayılı günler kaldı

Milli Gazete'den Muhammed Vefa'nın haberine göre; 1 Ekim tarihinde TBMM Başkanı Mustafa Şentop başkanlığında toplanacak olan TBMM’de, ülkenin geleceğini belirleyecek olan seçim yasasındaki değişiklikler, sosyal medya düzenlemesi, 3600 ek gösterge ve milyonlarca insanı yakından ilgilendiren konuların Genel Kurul gündemine gelmesi bekleniyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) 27. dönem 5. yasama yılı 1 Ekim tarihinde başlıyor. Yoğun bir mesainin ardından tatile giren TBMM’de yeni yasama dönemi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla başlayacak. TBMM Genel Kurul gündemine, AK Parti ve MHP’nin uzun süredir üzerinde çalıştığı Seçim ve Siyasi Partiler Yasası, 3600 ek gösterge, sosyal medya düzenlemesinin gelmesi bekleniyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

SEÇİM YASASI TBMM GÜNDEMİNDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yasama yılı açılış konuşmasında, AK Parti ve MHP’nin üzerinde çalıştığı Seçim ve Siyasi Partiler Yasası’yla ilgili bilgi de vermesi bekleniyor. Söz konusu süreçte MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yüzde 7’lik seçim barajında anlaştıklarını duyururken, kısa süreçte iki partinin Seçim ve Siyasi Partiler Yasası’nın TBMM Genel Kurul gündemine getirip yasalaştıracağı belirtiliyor. AK Parti ve MHP’nin “yeni anayasa teklifinin” TBMM gündemine gelip gelmeyeceği konusunda ise herhangi bir somut gelişmenin olmadığı ifade ediliyor.

3600 EK GÖSTERGE GÜNDEMDE
Aynı şekilde, AK Parti ve MHP’nin sosyal medya düzenleme teklifinin kısa sürede komisyon gündemine gelmesinin ardından TBMM Genel Kurulu’na gelip yasalaşması bekleniyor. Söz konusu yasa teklifinin tartışmalara sebep olacağı konuşuluyor. Toplu sözleşme görüşmelerinde iktidarın memura söz verdiği 3600 ek göstergenin yıl sonuna kadar yasalaşması bekleniyor. Geçtiğimiz dönem TBMM Genel Kurulu’nda yaşanan gerginlikten dolayı elektronik sistem baştan aşağı değiştirildi. Yeni dönemde, milletvekillerinin oy kullanma işleminin tamamen elektronik sistemden yapılması planlanıyor.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
........
........ - 3 ay Önce

3600 EK GÖSTERGE TÜM LİSANS MEZUNLARINA VERİLMELİDİR. YOKSA BUNUN BEDELİNİ SANDIKTA ÖDERLER, ÇOK HASSAS BİR KONU.ÜZERİNDE OY HESABI YAPILACAK BİR KONU DEĞİL!!!!!

aslan
aslan - 3 ay Önce

bence 3600 ek göstergesini çıkarmış gibi gösterecekler ama vermeyecekler

Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Ulkemin cok degerli vekilleri kendi cebinizi maddiyatinizi keyfinizi dusundugunuz kadar size oy verenkerin refahi ni duşunmediginiz muddetce bu ulkeye ve millete bircunuzu odeyemessiniz.siz en pahali eti en ucuza yerken en luks hastane makam otel gezerken bu memlekette et yerine sogani katik yapip zor şartlarda gecinen insanlar var.cenneti cehennemi iyi hesap etmek lazim........ selametleeee

2008 SONRASI DEĞİŞMEDİN 3600 İSTEMİYORUZ
2008 SONRASI DEĞİŞMEDİN 3600 İSTEMİYORUZ - 3 ay Önce

2008 SONRASI DEĞİŞMEDİN 3600 İSTEMİYORUZ

BİZİN ADIMIZA KONUŞMAYIN HİÇ BİR ŞEY BİLMİYORSUNUZ BİLMİYORSUNUZ SUSUN MEVZUATI BİLMİYORSUNUZ ARAŞTIRIN ÖYLE KONUŞUN

YIL SONU DERKEN 2021 Mİ HEM BİZ 3600 İSTEMİYORUZ BUNU NERDEN ÇIKARDINIZ
YIL SONU DERKEN 2021 Mİ HEM BİZ 3600 İSTEMİYORUZ BUNU NERDEN ÇIKARDINIZ - 3 ay Önce

YIL SONU DERKEN 2021 Mİ HEM BİZ 3600 İSTEMİYORUZ BUNU NERDEN ÇIKARDINIZ 2008/ YILINDA İŞE BAŞLAYANLAR 3600 SIFIRINI ALAMIYOR ONUN İÇİN İSTEMİYORUZ ANLADINIZ MI

Muhammed
Muhammed - 3 ay Önce

ADİL BİR ŞEKİLDE HERKESE VERİLMELİDİR.DURUMUNA VE EĞİTİMİNE GÖRE.

SIRADAKİ HABER