Millet İttifakı genişleyebilir'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP ile kurulan Millet İttifakı'nın genişletilmesinde sakınca bulmadıklarını söyledi.

Millet İttifakı genişleyebilir'

Habertürk'te katıldığı programda soruları yanıtlayan Akşener, 2. Olağan Kurultay'da delegeye dağıtıldığı öne sürülen "oy verilmeyecekler" listesi için, "Bir türlü çözemedim ve kimin yaptığını bilmiyorum" dedi. Akşener, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu hakkında "FETÖ" iddiasında bulunan Ümit Özdağ'a ilişkin, şunları kaydetti: "Buğra Bey ile ilgili bana geldi, 'FETÖ'cü olduğunu söyledi. Belge, bilgi getirmesini söyledim. Belge, bilgi yok. Jandarma, asker ve MİT'ten aldığını söyledi. Sayın Hakan Fidan ve Sayın Hulusi Akar ile konuştum. Özdağ'ın iddia ettiklerinin kayıtlarının onların sisteminde olmadığını söylediler."

İYİ Parti'nin anayasa çalışması için HDP ile masaya oturduğu iddiasına "Kesinlik yalan" diyen Akşener, CHP ile kurulan Millet İttifakı'nın genişletilmesine ilişkin ise şunları kaydetti: "Bizim ittifakımız rasyonel ittifak. Bizim HDP ile yan yana gelmemiz mümkün değil. Seçim sisteminde değişiklik yapılacağına dair bilgiler alıyoruz. Ne kadarı doğru bilemem. İttifakların da bozulacağına dair konular var. Bizim başarı sağladığımız rasyonel yapının devam etmesinde sakınca yok. DEVA, Gelecek Partisi'nin, Saadet Partisi biraz mesafeliydi parlamenter sisteme. Temel Bey ile yeni görüştük. Onların da geldiği nokta bu. Demokrat Parti, İYİ Parti, CHP'nin çözümleri farklı problemlere dair ama ortak noktaları var sisteme dair, o da parlamenter sisteme geçiş."

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
......
...... - 3 ay Önce

ALLAH'ın izni ile millet ittifakı iktidara yürüyor.

Saglikciyim
Saglikciyim - 3 ay Önce

500 tane oyum olsa 1 tanesini bile iyi partiye vermem madem vatanını çok seviyorsun meral hanım bi teklifim var samimi isen ocakra yapılacak hazine yardımını bağışla işsiz kardeşlerimize ve asgari ücretliler e sana samimi diyelim ne oldu yapamazsınız bir gecede kıyak emekliliği çıkardınız hdp de mhp de oy verdi bırakın şimdi yalan masalları yine liderimiz erdogan 7 maaş bağışladı doğruya doğru burde çokmu fakirsiniz hazine yardımına muhtaç kaldınız bu korona musibeti nde insanlar işsiz kalırken varmı bi teklip daha düşürün maaşlarını zi yüzde 20 o parayı işsiz kardeşlerimize verin buda bir görüş

faruk
faruk - 3 ay Önce

daha ne kadar genişleyeceksiniz acaba. her türlüsüyle iş birliği yapıyorsunuz.

Hemsir
Hemsir - 3 ay Önce

Genissiniz zaten.
Ancak delikanlica HDP de ortagimiz diyemiyosunuz.
Soruyorum,Istanbul,Ankara,Izmir,Adana,Mersin,Antalya belediye baskanlarina hdp de oy verdi sizde.
Bu belediyelerde sizinkilerede hdp lilerede koltuk verdiler.
Halk cahilmiiii.
Menemende ilce baskaniniz tutuklu.neden acaba.

mustayfendi
mustayfendi - 3 ay Önce

bu kadının türkiyeye kazandıracağı bişey yok. boş beleş teyzemizi kendi adamı rezil etti daha insanların aklıyla alay ediyor. gülün geçin

SIRADAKİ HABER