Memurlara 600 puanlık artıştan kaynaklı ilave maaş artışı olacak mı?

Memurlara 600 puanlık artıştan kaynaklı ilave maaş artışı olacak mı?

Meclise sunulan 3600 ek gösterge artışını düzenleyen kanun teklifinde unvanlar itibarıyla ek göstergelerdeki artış ortaya çıktı.

Özellikle her memurun ek göstergesine 600 puanlık artış öngören açıklama memurları heyacanlandırmıştı. Çünkü 8000 ek göstergeli Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanının ek göstergesi de 8600 olacak ve bu durum ister istemez bütün memurların maaşlarında dolaylı artış sağlayacaktı.

Ancak Meclise sunulan kanun teklifinde Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanının ek göstergesinde artış olmadığı ve 8000 olarak sabit kaldığı görülüyor. Dolayısıyla En Yüksek Devlet Memuru maaşında artış olmayacağı için memurların ek göstergelerindeki artış dışında ilave bir artıştan yararlanması mümkün olmayacaktır.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir grup MEMUR
Bir grup MEMUR - 1 ay Önce

YANİ İŞİNİZ GÜCÜNÜZ YALAN DOLAN KISACA.

OKADAR ŞEFFAFSANIZ MAĞDUR EDİLEN YHS NIN TABLOYU YAYINLAYIN.
OKADAR ŞEFFAFSANIZ MAĞDUR EDİLEN YHS NIN TABLOYU YAYINLAYIN. - 1 ay Önce

YARDIMCI HİZMETLERİ GAVUR EVLADI GİBİ GÖREN CUMHUR İTTİFAKINA ÇAĞRIMIZDIR.MHP SEÇİM BEYANNAMENE KOYDUĞUN TÜM YHS ÖĞRENİM DURUMUNA GÖRE GİHS VE TEKNİK HİZMETLER SINIFINA ATANACAK DEDİNİZ.MECLİSTE KONUŞMAKLA OLMUYOR İCRAAT İSTİYORUZ İCRAAT.YANDAŞLAR BELEŞ MÜDÜR,TAŞERONA KADRO VAR,MÜBAŞİRE KADRO VAR SINAV KAZANAN 2351 VHKİ 9 YILDIR MAĞDUR.SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECELİ LİSANSİYER,YÜKSEK OKUL MEZUNU YHS NA SEMBOLİK SADECE 600 EK GÖSTERGE VER AŞAĞILA LİSE MEZUNU GİHS 1700 EK GÖSTERGE ALSIN YHS LİSANSİYER 600 EK GÖSTERGEYLE AŞAĞILA SONRADA OY BEKLE CUMHUR İTTİFAKI BİZİM İÇİN BİTMİŞTİR.

AHMET ALİ ŞAHİN
AHMET ALİ ŞAHİN @OKADAR ŞEFFAFSANIZ MAĞDUR EDİLEN YHS NIN TABLOYU - 1 ay Önce

LİSANSLAR 600 almıyor onu bi klaem geciniz

alii
alii - 1 ay Önce

buda yapılanın boş olduğunu gösterir

SIRADAKİ HABER