Memura Temmuz zammı 5,09 görünüyor!

Memura Temmuz zammı 5,09 görünüyor!

Milyonlar vatandaşın maaşını ilgilendiren Temmuz zammı yaklaşıyor. 6 aylık enflasyon zammı ne kadar olacak? Beklenti anketi ile ilgili ipuçları gelmeye başladı.

Gelen son dakika bilgilerine göre memur ve emeklilere yüzde 5. 09 oranında zam tahmin ediliyor. Memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı netleşmeye başlarken diğer yandan SSK ve Bağkur emeklilerine yapılacak oran ne kadar olacak? En düşük memur ve en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? İşte son gelişmeler ve detaylar...

Temmuz ayında 6 aylık enflasyon oranı açıklanacak. Açıklanan bu oranla birlikte milyonlarca vatandaşın maaşına zam yapılacak. Memurlar ve memur emeklilerine ne kadar zam yapılacak? Memur ve emekliliere yüzde 4 zam ve ilk 6 aylık enflasyon yüzde 4'ü aşarsa fark yansıtılacak.

FARK GÖRÜNDÜ

Ekonomistlerle yapılan ankette, enflasyon tahmini Haziran ayı için yüzde 0.50 oldu. Buna göre; ilk 6 aylık enflasyon yani SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 5.09 olacak.

MEMUR MAAŞ FARKI

Memurların ve memur emeklilerinin artışı ise yüzde 1.09 enflasyon farkıyla yüzde 5.09'a yükselecek.

KİM, NE ALACAK?

Yüzde 5.09'luk tahmine göre en düşük aylıklar da belli oldu. 2000'den önce emekli olan SSK'lılarda taban maaş 2 bin 111 liradan 2 bin 219 liraya çıkacak.

Memur emeklilerinde 2 bin 661 liradan 2 bin 796 liraya yükselen en düşük maaş, esnaf emeklilerinde ise bin 784 liradan bin 874 liraya ulaşacak.

Memur ve emekliye zam! En düşük memur ve emekli maaşı ne kadar olacak?

TARİHLER BELLİ OLDU

Memurlar ve emekliler, zammı Haziran ayı enflasyon verisinin açıklanacağı 3 Temmuz'da öğrenecek, ay içinde de hesaplarında görecek.

Zamlı maaşlar memurlara 15 Temmuz'daSSK ve Bağ-Kur emeklilerine de tahsis numaralarının son rakamına göre 17-29 Temmuz'da ödenecek.

Emeklilerin Temmuz'da maaşlarıyla birlikte ek ödemeleri de zamlanacak. Maaşlar artacağı için, bunun üzerinden hesaplanan ek ödemenin tutarı da yükselecek. Ek ödeme, yeni maaşın yüzde 4'ü olacak.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
HARUN
HARUN - 1 hafta Önce

biraz da hamdolsun demek lazım,yeter,ALLAH bereket versin,dışarıda o kadar işsiz var.

Att
Att @HARUN - 1 hafta Önce

Sana vermesinler o zaman. Belliki ihtiyacın yok.

SAĞLIKÇILAR MUTSUZ
SAĞLIKÇILAR MUTSUZ - 1 hafta Önce

SAĞLIKÇILARIN YILLARDIR GERÇEKLEŞMEYEN BEKLENTİLERİ

1- Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliğinin bir defaya mahsus sınavsız verilmesi.
2- 3600 Ek Göstergenin Eşit bir şekilde Tüm Sağlık Çalışanlarımıza verilmesi
3 – 375 Khk daki Sabit Ödemenin Maaşlara Yansıtılması , bu sebeple gün sayısı dolan birçok sağlıkçı emekli olamamaktadır. Dolayısıyla dışarda atama beklene sağlık ordusu birikmiştir.
4- Sağlik bakanligi ve Bakanlığa bağlı kurum ve kuruluşlarda görevli tüm personelin Covid 19 testinin yapılması.
5- Tüm Sağlık Çalışanlarımıza adaletli bir şeklide ek ödemenin yapılması(Doktor sağlık personel ayrımı yapılmadan)
6- Yıpranıma verilmeyen ünvanlara 4 yıla 1 yıl şeklinde düzenleme yaparak çözüme kavuşmasındır.

Sayın Yetkiler: Yıllardır Sağlık Çalışanlarımızın sorunları uzun süredir çözüm beklemektedir . Sağlık Çalışanlarımızın taleplerinin neticeye ulaşması konusunda büyük bir heyecan ile sizlerden gelecek müjdeli haberlerle motivasyonlarının yerine geleceğini düşünmekteyiz.
Geçirdiğim şu zor günlerde bu sorunların çözülmesin sağlıkçıları memnun edecektir. Ayrıcı sağlıkçıların bu sorunlarını sosyal medya ve görsel basında sürekli dile getirerek çözüme kavuşmasına yardımı olmanızdır.

yorgun savaşçı
yorgun savaşçı @SAĞLIKÇILAR MUTSUZ - 5 gün Önce

sağlık trolümüsün ne trolüsün bilmiyorumda senin gibi kraldan çok kralcı çok herif var ortalıkta. Tamam sen isteme, sana bir yeşil top yeter.

hasan
hasan @SAĞLIKÇILAR MUTSUZ - 6 gün Önce

ben sağlık trolleri rumuzlu arkadaşa katılıyorum.yorumuna bakınca çok müslüman bir arkadaşa benziyor.

SAĞLIK TROLLERİ
SAĞLIK TROLLERİ @SAĞLIKÇILAR MUTSUZ - 1 hafta Önce

Burda belli tipler var toplasan 100'ü geçmez ama kendileri hep çok sanıyorlar... 5 yorum yazınca sağlık bakanı okuyup onları duyacak muhalefet bunlara madalya verecek sanıyor.

Sırasıyla ;

❌ 3600 cüler (çoğunluk emekliliği gelmişlerin talebi)

❌ Paragözler (açız ölüyoruz Türkiye batıyor)

❌ Yönetici Şikayetçileri (Belkide hiç görmedikleri üst katta oturan adam bunlara napıyorsa artık sanırsın zincirle dövüyor)

❌ Ünvancılar (bunların tek derdi sınavsız olmak)

❌ Muhalif Kesim (En tehlikelileri bunlar yukarda ki tüm gruplara dahil olurlar. Erdoğan nefretinden herşeye isyan ederler.Asla inandıramazsınız kesinlikle ikna olmazlar. Kılıktan kılığa girerler mantıklı cevaplarda yada sıkıştıklarında hakaret ederler hatta daha ileri gidip küfür ederler ❗)

samet
samet - 1 hafta Önce

zamdan ziyade iki sene önceki alım gücünü versinler bizlere yeter.

hemsire olmayan saglikcilar
hemsire olmayan saglikcilar - 1 hafta Önce

nereden bildiniz daha 10 gun var ha 5 olmus ha 8 olmus

Memurlar
Memurlar - 1 hafta Önce

Kesinlikle yetmez bu sendika ve iktidar sizi tatmin edemez. Muazzam paralar alacağınız işler yapın. Ayrılın işten işsizlerde sizin yerlerinize geçsin.

YASİN
YASİN - 1 hafta Önce

BU KADAR ZAM ORANINA BAKILARAK VERİLEN ENFLASYON ZAMMI ÇOK DÜŞÜK VE ANLAMSIZDIR İNSANLARIN AKLIYLA ALAY GEÇİLİYOR.

EL YASİN
EL YASİN @YASİN - 6 gün Önce

Senin gibi akıllılara çok bile hatta devletin ekmeğini yeyip sürekli sabah akşam şikayet edenlerin IP tespit edilip görevlerinden atılmaları gerekir.

.
. - 1 hafta Önce

vergi diliminden ne kadar gidiyor onuda hesaplayın

Ahmet
Ahmet - 1 hafta Önce

Zam denebilmesi için enflasyon üstünde bir artış olmalı,enflasyon kadar yapılan artış zam değildir.kavramları karıştırmayın...Kaldı ki enflasyonun gerçekleri yansıtmadığı aşikar..Bence hiç artış yapmasınlar daha iyi.


SIRADAKİ HABER