Memura Ek Zam İçin 'Kesin İfade' Yine Yok!

Milyonlarca memurun beklentisi haline dönüşen ek zam konusunda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den canlı yayında önemli açıklamalar geldi. Bakan Nebati'den ek zam konusunda kesin ifadelerin çıkmaması dikkatlerden kaçmadı.

Asgari ücret artışı sonrası gözler memur ve emekli aylıklarında yapılacak artış oranına çevrildi. Dün akşam Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati canlı yayında açıklamalarda bulundu. Memur ve emekli zammına ilişkin 'Hazine sıkıntı çıkarmayacak' ifadesini kullanan Bakan Nebati memur zammı için kesin bir ifade kullanmaması dikkatlerden kaçmadı.

BAKAN NEBATİ "KAMU GÖREVLİLERİ İLE ÇOK GÜZEL ANLAŞMA YAPILMIŞ"
Zam oranının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacağını ifade eden Nebati, "Asgari ücrete yüzde 50 zam yapmışsınız, kamu görevlileriyle çok güzel bir anlaşma yapılmış. Şimdi sıra emeklilerde. Onların da hakkını vermek lazım. Zam oranında sayın Cumhurbaşkanı gerekeni açıklar. Hazine, sabit gelirliler konusunda sıkıntı çıkarmayacak. Yapılacak düzenleme, bütçede disiplinsizliğe yol açmayacak. Ona göre hesap kitap yapılacak. Maliye politikalarında ve bütçede asla disiplinsizliğe yol açmayacağız. Gelirlerimiz artarken bunu bir yerlerde istifliyim anlayışına sahip değiliz."

MEMURA EK ZAM VAR MI YOK MU?
'Memura ek zamda kafa karışıklığı bitmedi!' başlıklı haberimiz sonrasında Memur Sen Gelen Başkanı Ali Yalçın'da yapılan vergi düzenlemsinin memurların çoğunluğu için 38 TL olduğunu ifade etmiş ve 38 TL olarak yansıyacak olan zammı 300 TL gibi göstermede kim suçlu ise hesabının sorulmasını istemişti.

'Memura ek zam tartışması büyüyor: 38 TL'nin hesabı sorulsun' başlıklı haberde asgari ücrete uygulanan vergi istisansının memur maaşlarına ne kadar bir zam olacağına ilişkin Memur Sen'in açıkladığı ortalama aylık artışları yer almıştı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati dün akşam ise memura ek zam için kesin ifadeler kullanmadı. Fakat emekliler için kesin ifade kullanarak "Şimdi sıra emeklilerde. Onların da hakkını vermek lazım. Zam oranında sayın Cumhurbaşkanı gerekeni açıklar." dedi.

ENFLASON 3 OCAK'TA AÇIKLANIYOR
Aralık ayı enflasyon rakamları ise 3 Ocak Pazartesi günü açıklanacak. % 7,47'lik enflasyon farkı oluşan memur ve memur emeklileri için Aralık ayı enflasyonun eklenmesi ile Ocak 2022 zam oranı netleşecek. Memurlar ve memur emeklileri sadece yüzde 5 oranında Ocak ayında toplu sözleşme zammı alacaklar.

3 Ocak 2022 tarihinden sonra memura ek zam tartışmalarının daha da ön plana çıkacağı değerlendirilirken memurlar kamuda toplu sözleşmede en düşük zam oranına sahip olan çalışanlar olarak dikkat çekiyor.

Memurların 2022 ve 2023 yılı toplu sözleşme zamları;

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
YOLDAŞ
YOLDAŞ - 3 hafta Önce

Kadrolu trolleri maaş/zam/para haberlerinde anında bulabilirsiniz. Hiç bir sağlıktaki yararlı ve insanlığa faydalı hizmetlerde göremezsiniz. Hiç bir haber onları ilgilendirmez sadece kadın/şiddet/siyaset haberlerinde duyar kasıyormuş gibi yapar ama istediği kaostur. Para haberlerinde sözleri aynı para ver yoksa oy vermem (zaten muhalifsin para versede vermeyecek ama bilerek oy vermem derki diğerleride bunlara inansın), sendikadan istifa edin (zaten memursenli sağlıksenli değiller ama sendikalardan istifa ettirip kendi sendikalarına geçirecekler yada ortalık karışsın isterler), Grev hak hukuk derler ama asla eylem yapmazlar (ifşa olacaklarını bilirler arkada oturur ellerini ovuştururlar.) İstifa edin başka iş yapın avrupaya gidin derler ama asla kendileri yapmazlar (Başkaları istifa etsinki kendi adamlarına yer açılsın, ortalık karışsın ve hatta sağlık bakanlığı batsın hükümet devrilsin ama ASLA KENDİLERİ İSTİFA ETMEZ SADECE YORUM YAZAR FİTNE YAPARLAR)

Sağlıklı Sağlık
Sağlıklı Sağlık - 3 hafta Önce

Sağlıkçı var aşı üretir, Sağlıkçı var bilim için çalışır, Sağlıkçı var hayat için mücadele eder, Sağlıkçı var masa başından elindeki telefonundan para için çalışır, sürekli açlıktan yakınır, fakirmiş numarası yapar. Her habere maaş/zam/para diye yorum yazar. Sosyal medyada gezinip açım/fakirim/yetmiyor diye yazar. Hakkınız olanı mı istiyorsunuz fazlasını mı takdir de yorumda hesapta mahşere bakalım.

Mesleklaslarima Mesajim
Mesleklaslarima Mesajim - 3 hafta Önce

Aşagıdaki yorumlara ve kaosçulara bakmayın. Devlet gereken hassasiyeti gösteriyor. Yeterki canımız saolsun Vatanımız yerinde olsun Devletimiz Daim olsun. Her zorluğun üstesinden gelecek güçteyiz. Dünyada aşı yapan 5 ülkeden biriyiz. Bir Türk inanır iman eder umutsuz olmazsa herşeyi yapar yeterki isteyelim.

Hamit ama Abdül olanından
Hamit ama Abdül olanından - 3 hafta Önce

Bir millet 20 yıldır uyandı ve halk gözünü açtı 80 yıldır zerre faydası olmayanları cezalandırdı. Üst üste 20 yıldır 30'un üzerindeki parti ve paydaşlara hakedeni yaptı. Saygı duymadığınız ve sürekli ona oy verenleri aşağıladınız hakaret ettiniz ancak Ak parti sizin gibileri sandığa gömmeye devam edecek

Tedinim miyav
Tedinim miyav - 3 hafta Önce

Herşey sıra ile acele etmeyin enflasyon verisi bekleniyor oyke kolay değil 5 milyon memur 10 milyon emekli var zam yapacaklar hemde çok iyi tüm sözlerinde duruyorlar yüzde 30 ile 40 bandı arası çok iyi saha ne olsun asgari ücret dediğiniz 4200 onu söylenip durdu insanlar keşke en az 2000 tl daha devlet katkı verse de iyi Olur turkiyede asfari ücretli milyonlar var

Murat
Murat - 3 hafta Önce

Bu ülkede son sözü herzaman reis söyler...zira doktor zamlarinda bakan kocayı medya önünde ne hale soktuğunu hepimiz gördük...sayın bakanda bu yüzden herhangi bir yanlış duruma düşmemek için temkinli yaklaşıyor...sakince oturup bekleyip gorecez 4 ocaktan sonra ne olacagini

uzman doktor
uzman doktor - 3 hafta Önce

İNŞALLAH VERMEZLER DE YALAKALAR KINA YAKAR

Bir Gece Ansizin
Bir Gece Ansizin @uzman doktor - 3 hafta Önce

Hep aynı sozler hep aynı laflarla zamcilar yine gelmis saglikcilari kiskirtmak ve maaslar kotuymus algisi yapmak icin "ajanstan" talimat almislar coguda saglikci degil hdp/pkk elemanlari cunku turkovac asisina bile nefret duyan bilime inanmayan hizmete nefret kusan troller. Tek dertleri her olayi siyasete cevirmek ve saglik calisanlarini is biraktirmak.

ATT
ATT @uzman doktor - 3 hafta Önce

Zaten vermeyecekler. Bunlara inanan enayidir...

Yani
Yani - 3 hafta Önce

Sarılar musade etmiyor mu acaba


SIRADAKİ HABER