Memur Zammında Enflasyon Rakamı Rekora Gidiyor

Memurların alacağı zamdan daha fazla enflasyon farkı oluştu Enflasyon rakamları genelinde zam oranına sahip olan emekli ve memur Mayıs ile Haziran ayı rakamlarını beklemeyi sürdürüyor. Şimdiye kadar açıklanan ilk 4 ayın enflasyon oranı belli olmuştu. Mayıs ayı enflasyon rakamları ise bugün açıklandı ve yılın ilk 5 ayındaki oran ortaya çıktı. Peki, emekli ve memur enflasyon farkı yüzde kaç, zam oranı ne kadar olacak?

Memur Zammında Enflasyon Rakamı Rekora Gidiyor


Binlerce memur ve emeklinin gözü enflasyon rakamlarına çevrilmiş durumda. Yılın ilk 4 ayına ait rakamlar geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. Mayıs ayı rakamları ise bugün duyuruldu.

MAYIS ENFLASYONU NE KADAR?

TÜİK 3 Haziran 2021 Perşembe günü enflasyon rakamlarını duyurdu. Açıklamada yer alan bilgilere göre Mayıs ayı enflasyonu yüzde 0,89 oldu.

ENFLASYON RAKAMLARI NELER?

 Mayıs ayında ise yüzde 0.89 olarak açıklanmasının ardından yılın ilk 5 ayındaki enflasyon yüzde 6,39 oldu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

MEMUR ZAM ORANI NE KADAR OLACAK?

Yapılan toplu sözleşme ile beraber 2021 senesinin ilk 6 ayı için memurlar yüzde 3 zam aldı. Haziran ayı rakamlarının da açıklanmasından sonra enflasyonda toplamda yüzde 3'ü geçen kısım zam olarak yansıyacak. Bu oran şimdilik yüzde 3.39. Ancak kesin oran için Haziran rakamları da beklenecek.

EMEKLİ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Emeklilerin de 6 aylık enflasyon oranında zam alacakları göz önüne alınırsa bu oranın yüzde 7’leri aşması bekleniyor. Mayıs ayı rakamları dahil enflasyon yüzde 6,39 olarak belirlendi.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Srkn
Srkn - 3 hafta Önce

Ne rekoru arkadaşım saçmalama. Rekor diyerek Haziran’ı -2çıkartıracaksınız. Enflasyon 7 mi sence

Kamuran
Kamuran - 3 hafta Önce

Hocam yazıklar olsun. Milleti gaza getiriyorsunuz görende kamu görevlileri çok yüksek ödeme alıyor sanacak. Böyle başlıklar yakışmıyor. Son yıllarda yapılan zamlara bakılırsa ülkedeki en az zammı alan grup devlet memurlarıdır. O zaman niye bu kadar hassasiyet göstermiyosunuz.

kaya ula
kaya ula - 3 hafta Önce

2019-2021 yılları arasında işçinin 1000 tl si 1530 tl oldu. memurun 1000 tl si 1130 tl oldu. işçi sendikasının temsilcisi süper çalıştı. memurun sendika temsilcileri kendilerine çok güzel çalıştı. Normal toplumlarda okuan eğitim görmüş, risk alan kafa yoran daha fazla ücret alır. Oysa birileri sayesinde zararlı, işe yaramaz, değersiz gösterildi. Unutmayalım memur dediğimiz, bu ülkenin öğretmeni, doktoru, hemşires, mühendisi sayesinde bu ülke hedeflerine ulaşacak. Bu enflasyon zamları ile kelime oyunları ile memur zammı çocuk oyuncağına çevrildi. artık yeter.

Fatih
Fatih - 3 hafta Önce

Bıraksınlar bu işi nu işin nasıl yürüdüğünü çok iyi biliyoruz öyle oturdukları yerden emir alarak şu rakamları verin demeyle bitmiyor daha 1 ay var zam almaya ne hikmetse enflasyonu hem düşük hemde komik zamlarla geçiştiriyorlar yazıklar olsun he memurlara laf atanlarda sizde gidin memur olun sizi tutanmı var ayrıca şunuda belirteyim yakında işkur üzerinden 696 işçi kadrosunda işe başlayanlar firmalardan devlet kadrosuna geçenlerin maaşı yapılan zamlar ikramiye tediye vs ile memur maaşına yetişti altını çizeyim yakında memur maaşlarını solllayacaklar

kemal
kemal - 3 hafta Önce

İyi ki varsın enflasyon,ALLAH senden razı olsun. Bazılarından daha merhametlisin!!!!

GERÇEK ENFLASYON RAKAMI KAÇ ACABA?
GERÇEK ENFLASYON RAKAMI KAÇ ACABA? @kemal - 3 hafta Önce

TÜİK'in enflasyon rakamı ile ENFLASYON ARAŞTIRMA GRUBU tarafından açıklanan rakamlar birbirinden neden farklı çıkıyor?

GERÇEK ENFLASYON RAKAMI NEDİR?

Hahaha
Hahaha @kemal - 3 hafta Önce

Birde sağlık sene kızıyorsunuz. Onlar bizi enflasyona ezdirmeseydi bir farkı nereden alacaktık. Bir sendika düğünün aldığı tüm zamlar enflasyon altında kalıyor. Devam...

ÂŞIK AHMET
ÂŞIK AHMET - 3 hafta Önce

SEÇİMDE'DE REKOR BİR ŞEKİLDE DÜŞECEKLER.

NE ZAMMI
NE ZAMMI - 3 hafta Önce

MAAŞLAR ERİYOR ENFLASYON KARŞISINDA DEMEK DAHA DOĞRU,

ne rekoru
ne rekoru - 3 hafta Önce

hakkımız haram olsun hesap gününde görüşmek üzere


SIRADAKİ HABER