Memur ve emeklinin 3600’u seçime yetişecek

Memur ve emeklinin 3600’u seçime yetişecek Milyonlarca memur 3600 ek gösterge alınca maaşları 107 lira, emekli aylıkları 820 lira, emekli ikramiyeleri 30 yılı dolduranlarda 24 bin 600 lira birden artacak.

Memur ve emeklinin 3600’u seçime yetişecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kendisini ziyarete gelen Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın'ın 3600 ek gösterge talebi üzerine Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e ‘çalışmayı başlatın' talimatı verdi. Milyonlarca memur ve memur emeklisinin maaş ve ikramiyelerinde önemli iyileştirme yapacak düzenlemenin teknik çalışması 2022'nin Haziran ayına, yasalaşma süreci 2022 sonuna yetişecek. Uygulama ise Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağı 2023 yılına yetişecek.

Hesaplamalara göre, 3600 ek göstergenin yasalaşmasıyla öğretmen, polis, hemşire, din görevlileri ve yöneticilerin maaşlarında brüt 107 TL, emekli aylıklarında 820 lira ve emekli ikramiyelerinde de 24 bin 600 lira artış olacak.

KOMİSYON KURULACAK
Çalışma Bakanı Bilgin'in memur toplu sözleşme görüşmelerinde sözünü verdiği 3600 ek gösterge vaadinde kritik adım atıldı. Memur-Sen Başkanı Yalçın'ın konuyu hatırlatması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Bakan Bilgin'e, “3600 çalışmasını hemen başlatın, 2022 ortasına kadar da teknik çalışmayı bitirin” dediği öğrenildi.

TEKNİK ÇALIŞMA ÖNÜMÜZDEKİ AY KPDK'DA
3600 ek göstergeyle ilgili ilk teknik çalışma önümüzdeki Kasım ayındaki Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda yapılacak. Kurulun kamu tarafı 3600 için teknik bir komisyon oluşturacak. Bu komisyonda düzenlemenin mali, sosyal güvenlik, kadro ve sosyal tarafları ortaya çıkarılacak. Komisyonda ayrıca sendikaların daha geniş kitlelere yansıtılması yönündeki talepleri de değerlendirilecek.

MEMURLARIN YÜZDE 90'I
Düzenleme öğretmen, polis, hemşire, din görevlileri ile yönetici pozisyonundaki memurları kapsıyor. Halen maaş, emekli aylığı ve emekli ikramiyeleri 2200'ün altı, 2200 ve 3000 ek göstergeye göre hesaplanan memurlardan 3600'e yükselecek olanların toplam memur sayısının yüzde 90'ını oluşturduğu belirtildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

MAAŞ, AYLIK VE İKRAMİYE ARTACAK
3600 ek gösterge memurların maaş, emekli aylığı ve emekli ikramiyesini doğrudan etkiliyor. Halen 2200 ya da 3000 ek göstergede çalışan bir öğretmen 3600'ün yasalaşmasıyla maaşı brüt 107 lira artacak. Ancak bu öğretmen emekli olduğunda ya da 3000 göstergeye göre emekli olmuş bir öğretmenin aylığı 820 lira birden artacak. Bu memur emekli olduğunda eğer 30 yıl hizmeti varsa normal alacağı ikramiyeden 24 bin 600 lira daha fazla alacak.

2008 SONRASI GÖREVE BAŞLAYAN MEMURLARA KÖTÜ HABER
Ek gösterge artışı yasa değiştiği için 2008 ve sonrasında memuriyete başlayanlarda çok fazla etkili olmayacak. Düzenleme nedeniyle büyük yükün SGK'ya geleceği belirtildi.

ERDOĞAN SÜZER

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fethi
Fethi - 2 hafta Önce

GEÇTİ BOR UN PAZARI SÜR DEVEYİ ÇÖLLERE.İSTER VER İSTER VERME ARTIK OY YOK...

Allah kurtarsın
Allah kurtarsın - 2 hafta Önce

Ya zaten tek dertleri seçim, gelen koltuk ve zengin, lüks yaşam. Bir iş hak ise zaman farketmez yap, ülke için gerekli ise yap seçim vaadi için yapıyorsan menfaat için yapıyorsundur. Onun hakkını buna yedir bunun hakkını diğerine yedir. Böyle yönetim mi olur ya. Allah da bu zihniyette olanı bu halkı yönetmekten alıkoyar bir daha da imkan vermez inşAllah

112ci
112ci @Allah kurtarsın - 2 hafta Önce

şuna bak hele? herkesteki anayasal düşünce özgürlüğü ne zamandan beri provakatör oldu.. adam memnun değilse düşüncesini söyler size ne? küfür mü etmiş devletini aşağılamışmı? hangisi?

FİTNE
FİTNE @Allah kurtarsın - 2 hafta Önce

Allah sizin gibi sağlık bakanlığı içinde yuvalanan devletin maaşını alıpta sürekli provakatörlük ve fitne yapanlardan korusun

...........
........... - 2 hafta Önce

oylarımız çok düştü, bence bir an öne, hatta seçimlere birkaç ay kala bu 3600 olayını gerçekleştirmeliyiz. yoksa iktidar elimizin altından kayıp gidiyor!!!!!

Umursamaz
Umursamaz - 2 hafta Önce

Verselerde vermeselerde oy yok zaten,sıkıntı yok

attci
attci - 2 hafta Önce

benim için 2023 te isterse 7000 versinler ben asla sizi desteklemeyeceğim..

ULTRASLAN
ULTRASLAN - 2 hafta Önce

YİNE HAKSIZLIK YİNE HAKSIZLIK 2008 SONRASI MEMURLARI KAPSAMIYOR YİNE ADALET YOK YİNE AYIRIM VAR YİNE OLMADI BİRŞEYİDE DOGRU DURUST YAPIN BE KARDEŞİM 2008 SONRASI MEMURLAR ÜVEY EVLATMI ONLARIN SUÇU NE ŞEÇİM YATIRIMI OLSUN DİYE BİR KISIM MEMURA 3600 U VERİN GEÇİN BUMUDUR ADALET

ÇELİK
ÇELİK - 2 hafta Önce

HİÇ BİR ŞEY İSTEMİYORUZZZZZ LÜTFEN GİDİNİZ ARTIKKK.


SIRADAKİ HABER