Memur Sen Başkanı'ndan Bakan Özer'e sert tepki!

Memur Sen Başkanı'ndan Bakan Özer'e sert uslup tepkisi! Şanlıurfa'da okulları gezen Milli Eğitim Bakanı Özer, bakımsızlık karşısında yerel bürokratları ve okul müdürünü fırçalayarak, "Siz ne iş yapıyorsunuz" sözleriyle tepki göstermişti. Ali Yalçın'dan bugün tepki geldi.

Memur Sen Başkanı'ndan Bakan Özer'e sert tepki!

Milli Eğitim Bakanı Özer, dün kameralar önünde okul müdürüne fırça attmış ve: Siz ne biçim adamsız, ne iş yapıyorsunuz?" ifadelerini kullanmıştı. Memur Sen Genel Başkanı ve Eğitim Bir Sen Başkanı Ali Yalçın'dan Bakan Özer'e tepki gecikmedi.

Ali Yalçın paylaşımında;

“Usul esastan mukaddemdir”

“Usul esasa tekaddüm eder” bir Mecelle kuralıdır. Hukukta bir çok davanın esastan değil de usulden kaybedilmesi bu kural ile açıklanır.

Usül ve esas meselesi sadece hukukun değil; eğitimin, bürokrasinin, siyasetin, kısacası hayatın temel ilkesidir."

"Veli’nin,Vali’in,Kaymakam’ın eğitimciyi; öğrenci,toplum önünde rencide eden,bitiren muamelesi nasıl günahsa,aynı muameleyi Bakanlık yaptığında bu mübah olmaz.

Bilakis,yanlışa meşruiyet üretir.Benzer bir haksızlık karşısında Bakanlık,tepki verecek mecali de kendinde bulamaz."

Eğitim-Bir-Sen olarak,”Öğretmenin,eğitimcinin itibarı yükselmeden,eğitimin kalitesi yükselmez.Bunu,Milli Eğitim Bakanlığı önemsemezse hiç kimse önemsemez.” demeye devam edeceğiz.

***
“Kendinizi zor tuttuğunuz anlar vardır.Olgunluk,işte o noktadan sonra başlar.” İbrahim Tenekeci" ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

İşte o mesajlar;

 

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ama
Ama - 3 hafta Önce

Bakan haklı bazı okullar pırıl pırıl bazıları dökülüyor onları oraya akşama kadar tv izlesinler diye oturtmuyorlar 1 yılda değişen çok okul gördüm onlar yapabiliyorsa 1 yılda o okulu pırıl pırıl yapabiliyorlarsa diğerleri de yapabilir yada malesef tertemiz okulu alıp rezil hale getiren müdürler de gördüm başarının şartı basit sadece basit bir şekilde çalışmak

yalnız kurt
yalnız kurt - 3 hafta Önce

bakan haklıdır iş bilmez idarecilerle bu iş olmaz valinin de okul müdürünün de değişmesi lazım idarecilikte mülakat şarttır sınavla idareci yaparsanız bu kadar olur

Mhsn
Mhsn - 3 hafta Önce

alinin uğraştığı saçmalıklara bak. görevini yapan bakana dayılanıp posta koymaya kalkışıyor. adam işini yapıyor. bana göre başa gelmiş en kaliteli milli eğitim bakanı. üstelik adam haklı, müdürün okulu eğitimden başka her şeyi yapıyor.. müdürün zoruna gitmişse bu laf, işini düzgün yapacak.

murat34341616
murat34341616 - 3 hafta Önce

işini yapmayan üstünden fırça yer... sen işini yapmadığında kimse sana laf demediği için tepkin normal

Sağlıkçının Sesi
Sağlıkçının Sesi - 3 hafta Önce

Sayın Ali Yalçın bu olaya tepkisiz kalsa, birileri yine çıkıp 2,5 Ali'nin sesi çıkmıyor derdi. Adam ses çıkarsa bir türlü ses çıkarmasa bir türlü.. Sayın Bakan bu olayda haksızdır. Haklı olsa bile sözleri sonucuna haksız olmuştur. Bu işin yordamını kendisine öğretecek değiliz. İşin doğrusu müdür odasına geçip mütevazi şekilde durumu müdüre anlatmaktır. Müdürüm, Okulumuza Basketbol sahası, Voleybol sahası yaptıralım. Bunun içinde gerekeni beraberce yapalım demeli idi. Sonuçta Okullara bakanlık tarafından para verilmiyor. Özellikle tasarruf tedbirleri gereği para muslukları kapatılmış iken böyle sözler hiç yakışık değil. Müdür'ün liyakat ile atanıp atanmadığının bir önemi yok. Burada önemli olan Bakan Bey'in davranışıdır ve bir vatandaş ve ak partili olarak Bakan Bey'i hatalı görüyorum.. Saygılar

salih erdem
salih erdem - 3 hafta Önce

yarım elma gönül alma. masada delikanlı olamadık bari klavyede delikanlı olalım ayakları

ben
ben - 3 hafta Önce

Artık yöneticilerin sendikalı olmaması gerekiyor.

objektif dr
objektif dr - 3 hafta Önce

Bak işte şimdi biraz Sendika ve Sendikacı olmaya başlıyorsunuz... Çok geç de olsa !!

Taraflı Yorumcu
Taraflı Yorumcu @objektif dr - 3 hafta Önce

Nickin objektif ama zihnin belli sana göre illa laf çakması lazım değil mi ? Sizin tarafa ses çıkarınca çemkir ama o tarafa konuşursa helal tebrikler :) ah sizi gidi demokrasi havarileri


SIRADAKİ HABER