Memur maaşını 1.200 TL geçti! İşçilere rekor zam..

İşçilere rekor zam: En düşük memur maaşını 1.200 TL geçti! CHP’li Belediye’den işçilere rekor zam: Yüzde 100’e yakın zam yapıldı Nevşehir’in CHP’li Avanos Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Niğde Şubesi arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonucunda işçilerin hem maaşlarına hem de hem de diğer sosyal haklarına yüzde yüze yakın artış yapıldı. Toplu sözleşmeyle birlikte en düşük 3 bin 800 lira alan kadrolu işçi maaşı 6 bin 400 liraya yükseltildi.

Memur maaşını 1.200 TL geçti! İşçilere rekor zam..


Açıklanan enflasyon rakamları ile memurlar Temmuz ayında toplamda yüzde 8,45 zam alacaklar. Bu zam ile birlikte en düşük memur maaşı 5.200 TL'ye çıkacak. Nevşehir Belediyesi ise en düşük kadrolu işçi maaşını 3.800 TL'den 6.400 TL'ye çıkartarak en düşük memur maaşından 1.200 TL üzerine taşıdı. İşte detaylar...

CHP’li Belediye’den işçilere rekor zam: Yüzde 100’e yakın zam yapıldı

EN DÜŞÜK MAAŞI 3.800 TL'DEN 6.400 TL'YE ÇIKARDI
Nevşehir’in CHP’li Avanos Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Niğde Şubesi arasında yapılan Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri sonucunda işçilerin hem maaşlarına hem de hem de diğer sosyal haklarına yüzde yüze yakın artış yapıldı. Toplu sözleşmeyle birlikte en düşük 3 bin 800 lira alan kadrolu işçi maaşı 6 bin 400 liraya yükseltildi.

Nevşehir'in CHP'li Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş ile Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca 3 yıllık Toplu İş Sözleşmesi imzaladı. Belediye binasında gerçekleşen toplantıda yapılan müzakereler sonucunda belediye ve sendika arasında anlaşma sağlanarak işçilerin maaşlarında ve sosyal hak kalemlerinde yüzde yüz oranında üzerinde iyileştirme yapılmasına karar verildi.

“GEÇMİŞTEN BUGÜNE KADAR YAPILMIŞ EN BÜYÜK ZAM”

Sendika ile yapılan antlaşmanın ardından açıklama yapan Avanos Belediye Başkanı İbaş, Avanos Belediyesi'nin bugüne kadar ki en yüksek zammını gerçekleştirdiklerini belirtti. İşçilerinin her zaman yanlarında olduğunu aktaran Başkan İbaş sözlerini şöyle sürdürdü:

* Beden yükünün ağır olduğu proje ve çalışmalarımızda en fazla alın terini işçi kardeşlerimiz döküyor. Biz alın teri döken, emek veren her insanın yanındayız. Emek en yüce değerdir. Çalışma barışı anlayışını şartlar ne olursa olsun devam ettireceğiz. Belediyede çalışmakta olan 15 kadrolu işçi personelimiz çeşitli nedenlerden dolayı yıllarca maaş ve sosyal haklar yönünden mağduriyetler yaşamış.

* Bu mağduriyeti gidermek için uzlaşı içinde iyi bir sözleşme yaptığımızı düşünüyorum. Yaptığımız anlaşma ile 3 bin 800 lira alan işçilerimizin maaşını 6 bin 400 liraya yükselttik. Geçtiğimiz günlerde de şirketlere bağlı çalışan sözleşmeli personelimizin maaşına zam yaparak en düşük ücreti 3 bin 600 liraya yükselttik. Belediyemizin tüm imkânlarını seferber edip yaptığımız bu artış Avanos Belediyesinin geçmişten bugüne kadar yapılan en yüksek zammını mesai arkadaşlarıma vermiş bulunmanın sevincini yaşıyorum.


“MAAŞLARINDA ÖNEMLİ DERECEDE BİR İYİLEŞME YAPILDI”


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Yapılan maaş zammının ardından Belediye Başkanı İbaş'a teşekkür eden Belediye-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Yusuf Karaca ise konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

* Toplu iş sözleşmemizi Avanos Belediyesi ile gerçekleştirmiş olmanın mutluluğunu tüm işçi kardeşlerimizle birlikte yaşıyoruz. Toplu iş sözleşmemizdeki amacımız, insanca yaşanabilir bir ücret almaktır. Toplu sözleşmeler alın terimizin karşılığını alma noktasında çok önemlidir. Belediye-İş Sendikası olarak işçi kardeşlerimizin emeğinin karşılığını alması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.

* Karşılıklı saygı ve sevgi çerçevesinde yürüttüğümüz görüşmelerin ardından imzalamış olduğumuz Toplu İş Sözleşmemiz de emekçi kardeşlerimizin maaşlarında ve sosyal haklarında önemli derecede iyileştirmeler yapıldı. Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş'a emekçi kardeşlerimizin hak ve hukuklarını en iyi seviyeye getirme çabasından, emeğe duyduğu saygıdan dolayı teşekkür ediyor, Toplu İş Sözleşmemizin sendikamıza, belediyemize ve işçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.

Müslüm EVCİ

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 3 hafta Önce

Helal olsun şu CHP'li belediyelere,birileri de görsün utansınlar, belediyecilik nasıl yapılıyormuş.

vicdan
vicdan - 3 hafta Önce

ne güzel ama bu maaşı verirken acaba cebinden mi verecek nevşehirin halkından alacak su parası çöp parası deyip zamlı olarak yansıtacak
zaten belediyelerde çalışanların yüzde 95 belediye başkanın tanıdığı olarak işe başlıyor yani torpil ile işe başlıyor liyakatın olmadığı kurumların başında belediyeler gelir hakkı ile işe girmeyen insanların yoğunlukta olduğu yerlerdir, torpile ile işe gir hakkı ile başlayan memurdan çok maaş al, sende buna hak vermek de işçinin hakkını ezmemek diyeceksin öylemi, işe girerken torpil ile işe başla sonra kadrolu işçi ol ne güzel iş bu biz üniversite bitirelim devletin hangi kurumuda olursa olsun hangi iş olursa olsun çalışmaya razı olalım KPSS ye girelim benim hakkımı birileri gelsin oy uğruna benim hakkıma girsin bu söylediklerim bütün belediyeler için geçerli sanırım,

Aa
Aa - 3 hafta Önce

Bunda anormal bir durum yok ki dolar bazlı bakıldığında memur maaşı 10 bin TL olması gerekir işçinin aldığı çok değil şu şartlarda normal bir maaş . Bizi buçuklarla buralara düşüren vatan millet sevdalılarınin eseri!

aslan
aslan - 3 hafta Önce

başkanı şu sağlık bakanlığına da el atsanız diyorum.Hiç fena olmaz.Sağlık personelleri başka kurumlara geçmek için çalışıyor

SIRADAKİ HABER