Meğer İkna Ekibi Sağlık Bakanıymış

Bakan Koca'nın dün 'aşı sırası gelip aşı olmayanları ikna etmek için ekip kuracağız' şeklinde açıklaması yer aldı. Bugün ise Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı telefon görüşmesinde aşı olma konusunda aileleri ikna eden görüntüleri paylaştı.

Meğer İkna Ekibi Sağlık Bakanıymış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün yaptığı açıklamada, vatandaşları aşı yaptırmaya ikna etmek amacıyla evlere yönelik aşılama ekipleri oluşturacaklarını duyurmuştu. "Aile hekimleri öncülüğünde aşı hakkı olup da aşısını yaptırmayanların evlerine gidilerek, aşı olmaları konusunda tavsiyede bulunacağız, teşvik edeceğiz. Böylece aşılarını yaptırmayanların neden aşı olmadıklarını öğreneceğiz." ifadelerini kullanan Bakan Koca, bugün Twitter hesabından dikkat çeken bir mesaj paylaştı.

Bakan Koca, "Aşı yaptırmayanların ikna edilmesi ve aşı olmalarını sağlamak için ikna ekibi kuracağız. Aile hekimleri öncülüğünde aşı hakkı olup da aşısını yaptırmayanların evlerine gidilerek, aşı olmaları konusunda tavsiyede bulunacağız, teşvik edeceğiz. Böylece aşılarını yaptırmayanların neden aşı olmadıklarını öğreneceğiz." ifadelerini kullanmıştı.

DİKKAT ÇEKEN PAYLAŞIM


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Öte yandan Bakan Koca, bugün Twitter hesabından bir mesaj paylaştı. Yeni aşı olan bir vatandaşla bir telefon görüşmesinde bulunan Koca, 'Siz de öğretmen olduğunuz için biliyorsunuz. Öğretmen arkadaşlarımızın bu ramazan döneminde bütün arkadaşların aşılarını tamamlayalım istiyoruz. Devamında ilkokul ve okul öncesinin eğitimini sürdürmekte ısrarlıyız. Aşı sorununu çözelim istiyoruz. Böyle de bir şey sorun olunca yaptırmamak için sorun olmamalı dedim, onun için rahatsız ettim.' ifadelerini kullandı.

Koca paylaşımında "Öncesinde sizin de katkınız az değil. Annenizin aşı olmayı kabul etmesinden hepimiz mutluyuz." ifadelerine de yer verdi.

EV EV GEZİP ANLATACAKLAR

İkna timleri, aile hekimleri öncülüğünde aşı hakkı olup da yaptırmayanların evlerine giderek tavsiyede bulunacak. Aşılarını yaptırmayanlara neden aşı olmadıkları sorulacak. Çekincesi olanlara aşının koruyuculuğu ve önemi hakkında bilgi verilecek. Bu çalışmayla toplumda aşı yaptıranların oranının arttırılması hedefleniyor.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
gem
gem - 3 hafta Önce

SHOW SHOW...İŞ SAĞ PERS SORUNLARINIZA GELİNCE SAKLAN KOCA

vatandaş rıza
vatandaş rıza - 3 hafta Önce

merhabalar milletini ülkesini seven duyarlı bir vatandaş olarak covid ile mücadelede başta sağlık çalışanları olmak üzere hepimizin üstüne düşün görevler sorumluluklar var son aylarda ülkemnizde covid hasta sayısı çok yükseldi.en son 60 bin üzeri oldu işte tam bu noktada başımdan geçen bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum.bir ilin hastanesinde covid pcr testi verdim. görevli sağlık çalışanı hemşire mi sağlık memurumu bilmiyorum ama doktor değil di çünkü muayenemi doktor yaptı test ver yan odada dedi ve test vermeye gittim ama ne test vermek ti testi alan kişi çubuğu ağzımda alakasız gayri ciddi bir şekilde dolaştırdı sonra da burnuma ucundan öylesine soktu testi tamamladı test sonucum ertesi gün negatif olarak çıktı tabi ki halen ben kendimden rahatsızlığımdan süphelendiğim den dolayı direk eve gittim hiç kimseyle bir temasım olmadan 1 gün sonra tekrar ama bu sefer polikinkte doktor tarafından testim alındı ve sonuç pozitif çıktı demem odur ki şayet ben ilk sağlık personelinin almış olduğu teste itibar etseydim çünkü negatif çıktı şüphelenmeseydim tekrardan test vermesyedim hastalığımı herkese bulaştıracaktım hes kodumla negatif olarak hertarafa girip çıkacaktım yani bu testleri işinin uzmanı olan eğitimini almış başta doktorlar yada laboratuvar çalışanları alsın covid hasta sayısının bu kadar fazla olmasında ki sebeb yanlış sağlıksız numune alımı ve buna bağlı olarak hasta olan normalde pozitif olan kişinin yanlış numune alımı yanlış sonuç üzerine hastalığı tüm topluma bulaştırmasıdır..bakanlık derhal bu konuda uyarılmalı gereği yapılmaldır.saygılarımla.

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Ev ev gezip covidi ateşlemeye devam edin...yani su dönemde ev ev gezip ikna ekibi dolaştırmak nedir anlamadım. Yaptırmak istemeyen yaptırmaz kardeşim...sen aylarca bu insanları vaka sayıları ile kandır şimdi de gelin aşı olun diye ikna etmeye çalış...baştan beri güven verseydiniz siyasi çıkarlar herşeyin önündeyken vatandaş sizin aşı ısrarınıza neden güvensin ki...sayın bakan sizin yerinize ben olsam çoktan istifa etmiştim

Bir bilene sorun..
Bir bilene sorun.. @Vatandaş - 3 hafta Önce

Aşıyı vatandaşa nasıl anlatmak lazım?

Derin
Derin - 3 hafta Önce

Vatandaş rıza bir burası kalmadı şikayet etmediginiz ,baydiniz gerçekten,vır vır vır ....

Dilek.hemsire
Dilek.hemsire - 3 hafta Önce

Sayı koca saglikcikarin sesini ne zaman duyacaksınız acaba.kose bucak saklanin

BY GÖKTÜRK
BY GÖKTÜRK - 3 hafta Önce

Sağlık Personeli olarak benide ikna edebilirmisin sayın koca çinde zulüme uğrayan uygur türklerine kulak verdizmi.
39 ülke bildiri yayınlıyor başı bizim çekmemiz gerekirken bu sesszillik neden neden neden????Bana çinden gelecek şifa Allahtan gelsin. 2 doz aşı olup virüse yakalananlarda cabasi e hani aşının koruculuğu %99 du?

112
112 - 3 hafta Önce

Evet ikna timi yatan eğitim hemşirelerinden hemen kurulmalıdır.

TOKAT
TOKAT - 3 hafta Önce

ne güzel sayın bakanımıza ulaşabilmişler ben sağlık çalışanı zorda olan bir anneyim ne yaptıysam derdime derman olacak kimseye ulaşamadım o kadar çırpınmama rağmen


SIRADAKİ HABER