Kontrolde Fark Edilen Temaslı Hemşire Karantina Yurduna Yerleştirildi

Kontrolde Fark Edilen Temaslı Hemşire Karantina Yurduna Yerleştirildi

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi nöroloji yoğun bakımda hemşire olan C.U. (23), evinde beslediği tavşanını muayene için Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Hayvan Hastanesi'ne getirdi.

Hastane girişinde bulunan güvenlik görevlisi C.U.'ya HES kodu olmadan hastaneye girilemeyeceğini söyleyerek, kodunu sordu. HES kodunu güvenlik görevlisine gösteren C.U.'nun yapılan sorguda riskli olduğu görüldü. Güvenlik görevlisi durumu hemen 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Gelen polis ekiplerinin yaptığı araştırmada da temaslı olduğu anlaşılan hemşire C.U.'ya karantinaya alınacağı bildirildi. İlk önce itiraz eden C.U. daha sonra ambulansa bindirilerek, karantina yurduna götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 10:05

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
saçmalık
saçmalık - 1 ay Önce

temaslı hangi sağlık personeli izole ediliyor ki...

erdal er
erdal er - 1 ay Önce

komedi resmen . hemşirenin temaslı olmadığı gün mü varki :)))

Sağlık
Sağlık - 1 ay Önce

Temaslı sağlık personelleri karantinaya alınacaksa hastanelerde Covid servislerinde çalışan personellerde karantinaya alınsınsistem çöksün sen sağ ben selamet olsun

Hastane
Hastane - 1 ay Önce

Saçmalık.insan aklı ile dalga geciyo lar.

????
???? - 1 ay Önce

çalıştığım serviste 8 kişi pozitif çıktı ama biz hala çalışmaya devam ediyoruz hangi birimizi izole edecekler çok merak ediyorum

SIRADAKİ HABER