Konda: Ak Parti % 30 Çekirdek Oyunun Altında

Konda: Ak Parti % 30 Çekirdek Oyunun Altında

İstanbul'da yapılan 2 seçiminde net olarak önceden açıklayan KONDA araştırma şirketi sahibi Bekir Ağıdır, yeni araştırma sonuçlarını açıkladı. Ağırdır, iktidarından bu yana Ak Partinin en düşük oy seviyesinde olduğunu bugün seçim olsa oyunun %30'u geçemeyeceğini aktardı.

İttifak Ak Partinin zararına MHP'nin ise işine yaradı. İYİ partinin MHP den oy almanın dışında artık Ak Partiden oyda almaya başladığını söyledeyn Ağırdır '' İyi Parti'ye oy veren kesimin gitgide artan, metropollerde yaşayan, seküler hayat tarzına sahip ama değer dünyası muhafazakar kişiler olduğunu , MHP seçmenlerinin geleneksel hayat tarzı olan muhafazakarlar olduğunu''  söyledi. 

Bugün Başkanlık sisteminin oylanması sonucunda Ak Partililerin dahi buna hayır diyeceğini söyleyen Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır, Gençlerin yarısı mevcut aktörlerle sorunların çözülemeyeceğini inandığını yeni arayışlar içinde olduklarını söyledi.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 4 ay Önce

ARTIK KİŞİLERİN SİYASETE BAKIŞ TARZI ÇOK DEĞİŞTİ.BUNUN EN SON ÖRNEĞİ YEREL SEÇİMLERDİ. NE İNSANLAR GÖRÜYORUM,ARTIK YILLARDIR MENSUBU OLDUĞU VE İNANDIĞI PARTİYE ELEŞTİREBİLİYOR. BEN BÖYLE BİR DURUMUN KAZANÇ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM. KANIMCA BU %30 TAHMİNİ BİLE,İNANIN BANA ÇOK İYİMSER. SAYGILARIMLA.

MAHMUT
MAHMUT @SELİMCAN - 4 ay Önce

SİYASETİ BARİ YAPMA ONU SİYASİLER YAPSIN SEN VERİLEN İŞİ VE YORUMUNU YAP YETER

sandık
sandık - 4 ay Önce

bizde demokratik tepkimizi sandıkta göstereceğiz Allahın izniyle

Tedinim dit.
Tedinim dit. - 4 ay Önce

Tek sebebi son 6 ayda yapılan elektrik ve d gaz zamları dır elektrik yahu o kadar hes yapıldı bu sigara değilki icmiyexon pasta bile elektrikle hayatımız elektrik acilen liderimiz elektriği indirsin en az yüzde 30

Vatandas
Vatandas @Tedinim dit. - 4 ay Önce

Ülkenin bu halde olmasının sebebi liyakatsiz atamalardir. En basit örneği sağlıktır. Siz bir hemşireyi emniyet muduru atamıyorsanız. Sağlığa da iş bilmeyen memur olmayan sağlıkla alakası olmayan adamları atanmamasi gerekirdi. Muzik ogretmeni, spor hocasi gibi ornekler mevcut. Sağlık hükümetin en iyi oy kaynağıydı ama liyakatsiz atamalar buna engel oluyor.

Orhan İNAN
Orhan İNAN - 4 ay Önce

HAYALLER ŞİRKETLER VASITASIYLA CİDDİLEŞTİRİLMEYE ÇALIŞILMIŞ..HADİ BAKALIM,BU MİLLET HDP/PKK İLE KOLKOLA OLANLARA MI YOKSA ,KENDİ İÇERİSİNDEN ÇIKMIŞ,BECERİKLİ VE VATANPERVER İKTİDARA MI OY VERECEK?HEPİMİZ BİRLİKTE GÖRECEĞİZ.BU YAZILARI YAZAN ŞİRKET BİRAZ UTANIR DA YÜZÜ KIZARIR MI BİLEMEM AMA SONUÇLARDAN ÇOK RAHATSIZ OLACAĞI DA KESİN GİBİ..

2022
2022 @Orhan İNAN - 4 ay Önce

Milletcek fikir-zihin görüşü sisli insanlarız 10 metre ötemizi düşünemiyoruz. 2022 de güzel bir zam herşeyi değiştirebilir.

SIRADAKİ HABER