KOCA'ya Sosyal Medyadan Soru: Polisin Bundan Haberi Var Mı ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Dışarı çıktığınızda yanınızda 2 metreden daha kısa mesafede kimse yoksa maske takmanız gerekmiyor" dedi. Bakan Koca'nın bu çıkışı sonrası sosyal medyada "Polisin bundan haberi var mı?" soruları sorulmaya başlandı.
Bilim Kurulu toplantısının ardından BioNTech CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin ile birlikte ortak açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, önemli değerlendirmelerde bulundu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

TAM RAHATLAMA İÇİN EYLÜL AYINI İŞARET ETTİ
"Haziran sonu gibi inşallah toplumun çok büyük bir kesimini aşılamış olacağız" diyen Bakan Koca, "Benim şahsi düşünceme göre eylül başı itibarıyla da yüzde 60 rakamına ulaşacağız, o tarihten itibaren daha rahat davranabileceğiz gibi duruyor" ifadelerini kullandı.

"DIŞARI ÇIKTIĞINIZDA İLLA MASKE TAKMANIZ GEREKMİYOR"
Bakan Koca açıklamasının devamında maske takma zorunluluğu ile ilgili dikkat çeken bir çıkışa imza attı. Vatandaşların sokakta yalnızken maske takmasının zorunlu olmadığını ifade eden Bakan Koca, "Virüsün nasıl bulaştığını bildiğimiz için kişisel tedbirler önemli; dışarı çıktığımızda illa yanınızda 2 metreden daha kısa mesafede kimse yoksa maske takmanız gerekmiyor. Ama birileri 2 metreden daha yakın mesafede yanınızdaysa takmak gerekiyor" dedi.

"POLİSİN BUNDAN HABERİ VAR MI?"
Bakan Koca'nun bu açıklaması kısa sürede sosyal medyada gündem oldu. Birçok kişi bu açıklamadan sonra "Polisin bundan haberi var mı?" sorusunu yöneltmeye başladı.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 1 ay Önce

Sağlıkçılara araç alımlarında ötv indirimi uygulanmalı

Musteşar. B.K
Musteşar. B.K @Hemşire - 4 hafta Önce

Sevgili Mesai Arkadaşım; Sanayı ve Ticaret Bakanlığımızla ÖTV Muafiyeti Konusunda Girişimlerimiz Vardır.

Att
Att - 1 ay Önce

Sağlıkçı maaşlarına zam yasağı ne zaman bitecek acaba?

hakann
hakann - 1 ay Önce

koca 1 -0000000000000000000

Vatandaş
Vatandaş - 1 ay Önce

Kimsenin kimseden haberi yokki salgın var ve her kurum kafasına göre hareket ediyor saglik bakanlığının bile kendi içinde birbirinden haberi yok...örneğin 112 yi arıyorsun birşey sormak için ambulans gönderiyor filtrasyon ekibi istiyorsun biz onu bilmeyiz diyorlar vs vs vs yani salgın bu kadar kontrolsüzlük ve bakanlıklar arasındaki bu kadar kopuklukla bile gayet iyi gidiyor...Rabbim yardım ediyo koruyor bizleri bunların yaptığı saçmalıklara rağmen iyiyiz şükür...

SIRADAKİ HABER