KOCA'nın Meclisteki Bütçe Konuşması Gergin Başladı/ Video

Bakan Koca açılış konuşması yaparken Muhalefet sıralarından sataşma yapıldı.

KOCA'nın Meclisteki Bütçe Konuşması Gergin Başladı/ Video

Sağlık Bakanlığının 2022 bütçesi hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan görüşmeler Bakan KOCA'nın açılış konuşması ile başladı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Konuşmanın ilk dakikalarından ise komisyonun muhalefet sıralarından sataşma yapıldı.  

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda yerli koronavirüs aşısı Turkovac için 'Acil Kullanı Onayı' başvurusu yapıldığını duyurdu. Bu esnada muhalefet sıralarından gelen uğultulara sinirlenen Bakan Koca, "Sevinmenizi beklerdim ama anlıyorum ki üzülüyorsunuz" dedi.

Bakan Koca müjdesini ise "Konuşmama başlamadan önce milletimiz için önemli bir müjdeyi vermek isterim. Yerli Covid-19 inaktif aşımız Turkovac bugün itibarıyla acil kullanım onayına müracaat etmiştir. Yıl bitmeden yaygın kullanıma gireceğini ümit ediyoruz. Hücreden aşıya kadar her aşaması ülkemizde ve ülkemiz bilim insanlarınca geliştirilen milli aşımızın ülkemize, milletimize ve tüm dünyaya hayırlı, uğurlu olmasını dilerim" ifadeleriyle duyurdu.

Ancak Koca'nın aşı müjdesi muhalefet cephesinde memnuniyetsizlikle karşılandı. Bakan Koca'nın müjdesi sonrası muhalefet sıraları aşı müjdesini küçümseyerek uğultular başlattı.

Bakan Koca uğultular sonrası ise muhalefet sıralarına dönerek "Türkiye ve Türkiye'deki bilim insanlarına güvenin. Değerli hazirun bugün sevinmenizi beklerdim ama anlıyorum ki üzülüyorsunuz" ifadeleriyle tepkisini gösterdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2021, 04:58

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hizmetli 2351
Hizmetli 2351 - 1 hafta Önce

Sayın bakanım Hizmetli kadrosu kaldırılsın.

SIRADAKİ HABER