Koca: Bugün daha yüksek vaka sayılarıyla karşılaşacaktık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamada, toplumun yüzde 63'ünün en az bir doz aşısını olduğuna işaret etti. Koca, "Aşılanma oranı daha düşük olsaydı, bugün daha yüksek vaka sayılarıyla karşılaşacaktık" dedi.

Koca: Bugün daha yüksek vaka sayılarıyla karşılaşacaktık

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşılanma oranı daha düşük olsaydı, bugün daha yüksek vaka sayılarıyla karşılaşacaktık. Zayıf noktamız, salgınla mücadelenin kuralları konusunda yorulmuş olmamız ve bazılarımızın aşıyı ertelemesidir." ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, toplumun yüzde 63'ünün en az bir doz aşısını olduğuna işaret etti.

"Aşılanma oranı daha düşük olsaydı, bugün daha yüksek vaka sayılarıyla karşılaşacaktık. Zayıf noktamız, salgınla mücadelenin kuralları konusunda yorulmuş olmamız ve bazılarımızın aşıyı ertelemesidir." ifadelerini kullanan Koca, "Kurallarla, aşıyla kontrolü ele alalım." çağrısında bulundu.

Vaka sayılarının bir gün, birkaç gün içinde düşmediğini deneyimlerle bildiklerinin altını çizen Koca, şunları kaydetti:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"Yarın muhtemelen daha yüksek bir sayıyla karşılaşacağız. Sonraki günleri, uyacağımız kurallar, yaptıracağımız aşılar belirleyecek. Almak istediğimiz sonuca göre hareket edelim. Kararlı davranalım.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 ay Önce

hep burada yazıyorum,bizim milletimiz lafdan,sözden anlamaz, diye. acilen aşı olmayanlara çok sert yaptırımlar uygulama zamanı geldi de, geçti bile.

anti hasan
anti hasan - 2 ay Önce

Kardeşim sanane isteyen yaptırır isteyen yaptırmaz, daha fazları tamamlamayan kimsenin sorumluluk almadığı aşıyı hangi akla izan ölçünle yaptırım istiyorsun nasıl insanlarsınız ya hu aşı olduysan kurtuldun işte aşı olmayanlara karışmayın kardeşim Serhat Fındık hocayı dinle Mehmet Ceyhan'ı dinlemekten doğruyu yanlışı ayırt edemez olmuşsunuz

ali veli
ali veli @anti hasan - 2 ay Önce

yoruma bak hizaya gel. mehmet ceyhan hoca bu işte duayendir. basit yalama bilim adamlarına benzemez!!!!!

SIRADAKİ HABER