KKTC'de hemşireler grevde! Hastalar serumlarını kendileri takıyor

KTHES’in eylemi nedeniyle Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nin onkoloji bölümünde mağduriyet yaşanıyor… Hastalar kendi serumlarını kendileri takıyor.

KKTC'de hemşireler grevde! Hastalar serumlarını kendileri takıyor

Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası’nın (KTHES) ek mesai çalışmama eylemleri Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde mağduriyetlere yol açtı.

Bir vatandaş sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yaparak, Onkoloji servisindeki mağduriyeti dile getirdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Onkoloji servisinde birçok hastanın tedavi altında olduğunu belirten vatandaş, hemşirelerin grevde olması nedeniyle tedavilerin yapılamadığını, hastaların mağdur olduğunu aktardı.

“SİYASİLERİN VİCDANINA BIRAKIYORUM”

Serumlarını kendilerinin taktıklarına işaret eden vatandaş, şöyle devam etti:

“Maalesef siyasilerimiz, genelde daha önceki bayramlarda hasta ziyaretinde bulunurken, bu bayram herkes Recep Tayyip Erdoğan’ın peşinde. Seneye yapılacak olan seçimlerin derdinde, koltuk derdindeler. Kendi halklarını, kendi vatandaşlarını es geçiyorlar.

Bir hemşire yok, doktor yok. İlaçlarımızı kendimiz takıyoruz. Siyasilerimizin vicdanına bırakıyorum. Burada başka hastalar da var. Tek biz değiliz. Umarım vicdanı olan siyasilerimizden biri bu yayını görür de müdahale de eder…”

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Isimsiz kimse
Isimsiz kimse - 2 ay Önce

Acaba hemsireler nasil bir zorluk icinde ve bu raddeye geldi ki grev yapiyor. Grev nedenini de belirtmeniz objektif haber sunuculugu acisindan daha şık olurdu. Hakkini aramaktan korkmayan meslektaslarimi tebrik ediyorum. Siyasilerin de hastalari degil ilk once hemsireleri ziyaret edip grevin nedenini cozumlemeliler. Bu her zaman boyle olmali. Hemsireler mutlu olmadikca hizmetin kalitesi artmaz tam tersine azalir.

SIRADAKİ HABER