Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı, Akşener Başbakan

Seçim hazırlıklarını sürdüren Millet İttifakı için ortaya atılan 'liderler kabinesi' iddiası gündem yarattı. Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü "Millet İttifakı'ndan liderler kabinesi" yazısında çarpıcı detaylara yer verdi.

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı, Akşener Başbakan

Millet İttifakı'nın kimi cumhurbaşkanı adayı olarak göstereceği siyaset kulislerinde konuşulmaya devam ediyor. İYİ Parti'nin etkin isimlerinden Cihan Paçacı'nın "Kemal Bey, son dönemde sürekli tekil konuşuyor" çıkışından sonra "Millet İttifakı'nda çatlak mı var?" sorusunu gündeme getirse de art arta yapılan açıklamalarla herhangi bir msorun olmadığı mesajı verildi.

2023 DEKLARASYONU VE LİDERLER KABİNESİ

Kamuoyunda "sorun var" algısının önüne geçmek isteyen CHP ve İYİ Parti'nin liderler bazında temaslarını artıracağı öğrenildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 2023 seçimleri öncesi bir deklarasyon açıklaması ve "liderler kabinesi" üzerinde görüş birliğine varması bekleniyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü "Millet İttifakı'ndan liderler kabinesi" yazısında çarpıcı detaylara yer verdi.

TEMEL KARAMOLLAOĞLU VE ALİ BABACAN DETAYI

Millet İttifakı'nın tabanını genişletmek ve muhalif kesimi sandığıa taşıyabilmek için Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı; Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve eğer ittifakta yer alırsa Ali Babacan'ın cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görev alması planlanıyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

KILIÇDAROĞLU CUMHURBAŞKANI, AKŞENER BAŞBAKAN

Selvi; seçimin kazanılması halinde 2 yıl içinde parlamenter sisteme geçileceğini ve Akşener'in başbakan olarak görev alacağını iddia etti.

Kılıçdaroğlu'nun cumhurbaşkanı olacağı ancak icra gücünün başbakanda olacağını belirten Selvi, cumhurbaşkanı adayının seçim öncesinde bunu hem sözlü hem de yazılı olarak taahhüt edeceğini savundu.

Yazının tamamı için Tıklayınız

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
.............
............. - 2 hafta Önce

İNŞAALLAH.

:))))))))))
:)))))))))) - 2 hafta Önce

Hiç güleceğim yoktu 2 yalancıyı, İSLAM düşmanlarını ve batı uşaklarını kimse başımıza getirmez

HESAP
HESAP @:)))))))))) - 2 hafta Önce

Din istismarı gittiğinizi iddia ettiğiniz 70 iftarda, kıldığınızı söylediğiniz 40 rekat teravihde, seçimden önce el öpüp seçimden sonra Kuran-ı Kerim-i uymadığınızı takiyye yaptığınızı tüm millet biliyor. Chp demek İSLAM'a düşmanlık demek sizden başka da din siyaseti kimse yapamaz

!!!!!!!!!
!!!!!!!!! @:)))))))))) - 2 hafta Önce

din üzerinden siyaset yapmak artık tutmuyor, gündemi bile belirleyemiyorsunuz. Hadi size güle güle, ABBAS yolcu.

Hmmmm
Hmmmm - 2 hafta Önce

Hayeller paris hayatlar ....

SIRADAKİ HABER