Kılıçdaroğlu: 3600 ek göstergeyi söke söke alacağım

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Sözüm söz, 3600 ek göstergeyi söke söke alacağım ve bu arkadaşlara (polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerine) vereceğim"

Kılıçdaroğlu: 3600 ek göstergeyi söke söke alacağım

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, Srebrenitsa Soykırımı'nın 26. yılı olduğunu hatırlatarak, 8 bin 372 Boşnağın, Avrupa'nın göbeğinde katledildiğini, onları unutmanın mümkün olmadığını söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Uygarlığın beşiği olan Avrupa'da böyle bir katliamın yaşanmasını asla kabul edemeyeceklerini dile getiren Kılıçdaroğlu, "Bunu unutmayacağız, unutturmayacağız, ama kendi ülkemizde de provokasyonlara çok dikkat edeceğiz." diye konuştu.

İstanbul Kadıköy'de Surp Takavor Kilisesi'nin duvarına çıkarak müzik eşliğinde oynayanlara tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Kadıköy'de bir kilisenin duvarlarına çıkıp eylem yapanların provokatör olduklarını asla unutmayacağız. Onlar, birilerinin maşaları. Maşaların, bu topluma yön vermesini asla kabul etmeyeceğiz. Her inançtan insan başımızın üstündedir. İnsanlar inançlarını, Allah'a dualarını, ibadetlerini, nerede yapıyorlarsa tertemiz bir ortamı sağlamak bizim görevimizdir." ifadesini kullandı.

CHP'li belediye başkanlarına bu konuda, "Bulunduğunuz bölgede, beldede, cami, kilise, havra, cemevi, ne varsa, insanlar ibadet ediyorlarsa, orayı pırıl pırıl yapacaksınız. İnsanlar gidecek ibadetlerini güzel bir ortamda yapacak." talimatı verdiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Bu tür provokatörler var. Önümüzdeki süreçte de buna benzer olaylar olabilir. Hepimizin dikkatli olması lazım." değerlendirmesinde bulundu.

- "Hak ararken hayatlarını kaybettiler"

Haklarını arayan Manisa Somalı maden işçilerinin, Ankara'ya kadar geldiklerini, ancak şehre alınmadıklarını savunan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Soma'da hayatını kaybeden 301 kişinin hakları hani teslim edilecekti? Ankara'ya sokulmadılar ve bir süre sonra dönmek zorunda kaldılar. Madenci Ali Faik İnter ki 25 yaşında ve diğer madenci Tahir Çetin, o da 42 yaşında, trafik kazasında hayatlarını kaybettiler. Hak ararken hayatlarını kaybettiler. Allah'tan rahmet diliyorum. Tabii gönül isterdi ki bu madenci arkadaşlarımıza öncelikle sendikalar sahip çıksın. Kendi aralarında ayrı ayrı sendikalar, konfederasyonlar olabilirler, buna saygı duyarım, ama bir işçi hak istiyorsa üç konfederasyonun da orada olması lazım. Mücadeleyi birlikte vermeleri gerekiyor. Bunu maalesef göremedik."

"Türkiye iyiye mi gidiyor, kötüye mi gidiyor?" sorusunu yönelten Kılıçdaroğlu, CHP yöneticilerinin ve milletvekillerinin, illere giderek nabız tuttuğunu anımsattı.

Anket firmalarının bu yöndeki çalışmalarına da değinen Kılıçdaroğlu, "Bu konuda profesyonelce çalışan kurumlar, 'Türkiye'nin gidişatı iyiye mi yoksa kötüye mi doğru gidiyor?' diye soruyorlar. 'İyiye doğru gidiyor' diyenlerin oranı yüzde 16,9. 100 kişiden 17'si 'İyiye gidiyor' diyor, diğerleri 'Hayır, iyiye gitmiyor' diyor. Böyle bir tabloyu Türkiye ilk kez yaşıyor." görüşünü paylaştı.

- "3600 ek göstergeyi söke söke alacağım"

Güvenlik görevlilerinin ve polislerin 24 saat çalıştığını, buna karşın haklarının teslim edilmediğini dile getiren Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Onlar bizim evlatlarımız, günün 24 saati çalışıyorlar. Biz yataklarımızda rahat uyuyorken, onlar nöbet tutuyorlar. Peki onların hakkı, hukuku neden teslim edilmiyor? Uyuşturucu baronlarına gelince kucaklıyorsunuz, ayda 10 bin dolar rüşvet alan adama iyi makamlar veriyorsunuz, rüşvetçileri büyükelçi tayin ediyorsunuz, peki sokakta vatandaşın can ve mal güvenliğini koruyan polise niçin sahip çıkmıyorsunuz? Bu soruyu vicdanı olan herkesin, kendisine sorması lazım.

Erdoğan, Mayıs 2018'de, 'Polislere yani güvenlik görevlilerine, cami imamlarına, öğretmenlere, sağlıkçılara 3600 göstergeyi vereceğim' diye söz verdi. 3 yıl 2 ay geçti. Bir insan verdiği sözü tutmazsa ne olur, ona ne denir? 'Yalancı' denir, başka ne denebilir? Söz veriyorsan, sözünde durmuyorsan sana 'yalancı' denir. Erdoğan kendisini neden bu pozisyonun içine sokuyor? Çünkü polise, öğretmene verecek parası yok. Parayı, bütçeyi başkalarına tahsis etmiş durumda. Bu arkadaşlara sözüm söz, söke söke 3600 ek göstergeyi alacağım ve bu arkadaşlara vereceğim

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 2 ay Önce

Din görevlilerine 3600 ek göstergeyi verirseniz,oy yerine babayı alırsınız,derhal bu söyleminizi değiştiriniz,genele yayınız!!!!

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR. - 2 ay Önce

ŞUAN TAŞERON KADRO ALDI.KIZILAYCILAR,İK OKULLU İTFAİYE ERLERİ,EN SONDA MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLADI KİMSE BUNLARI KONUŞMUYOR.2351 VHKİDE SINAV KAZANDIĞI HALDE ATANMADI.ADAMLAR YANDAŞLARINI SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP BİZLERE KAN KUSTURUYOR.BU FUKARA DÜŞMANI ÖNDER BEYDE ÇST İÇİN YARGIYA GİTTİ ONLARI BAŞLATTI .BİZ 2351 VHKİ İÇİN HİÇ KONUŞMADI BİLE BU FUKARA DÜŞMANINI BİZDE ALLAHIN MAHKEMESİNDE MAHKEME-İ KÜBRADA YARGILATACAĞIZ DAVACIYIA DAVACI.ALLAH TAHTINI TACINI BAŞINA YIKSIN İNŞALLAH.SINAV KAZANAN ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ OLARAK HAK HUKUK ADALET DİYORUZ.YANDAŞLAR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR OLUYOR SINAV KAZANAN 2351 VHKİDE ATANMIYOR.ALLAH SORSUN.KUL HAKKIYLA ABAD OLAN BELEŞ MÜDÜRLER HAK YİYORSUNUZ.

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR. - 2 ay Önce

SAYIN GENEL BAŞKAN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATAYANLAR BİZ 2351 VHKİ SINAV KAZANIP ATANMADIK.8 YILDIR SINAVLA KAZANDIĞIMIZ VHKİ KADROMUZU VERMEDİLER.MAĞDURUZ SUÇUMUZ SINAV KAZANMAK OLDU.SINASIZ MÜDÜR OLUNUYOR SINAV KAZANSANDA VHKİ OLAMIYORUZ.Bİ ZAHMET 2351 VHKİ NİNDE KADROSUNU ALIN.8 YILDIR MAĞDURUZ.

Tedinim zırt
Tedinim zırt - 2 ay Önce

Evet kilicdaroglu meclis tatile gitti 3 ay tatildeyim hadi yine iyisin kilicdaroglu lütfen aldığın maasta yüzde 20 indirimle başlat bu işi olurmu olur olur vestelle olur neden olmasın

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 ay Önce

sağlıkçıya hiçbir şey verilmedi. sağlıkçı için ne yapacaksınız ayrıcalıklı olarak bu süreçte bir ayrıcalığı haketmiştik

hazal
hazal @sağlıkçı - 2 ay Önce

bu begenmeyenler saglık sıtesı burası hadı baska kapıya gıdın kıskanclar sızı

SIRADAKİ HABER