Kar, Tipi ve Fırtınalı Aşı Mesaisi

Kış mevsiminin çetin geçtiği Ardahan'da, koronavirüsle mücadele kapsamında aşı çalışması yürüten sağlık ekipleri, kar ve tipiye rağmen kırsaldaki köylere ulaşarak vatandaşların aşısını yapıyor.

Kar, Tipi ve Fırtınalı Aşı Mesaisi

Pandemiyle mücadelede yaklaşık 2 yıldır destan yazan sağlık savaşçıları, şu ana kadar 135 milyonu aşkın aşı vurdu.

Omicron varyantının tüm dünyayı kasıp kavurduğu bugünlerde Türkiye'nin kuzeydoğu köşesinde, sağlık çalışanlarının zorlu mesaileri kameralara yansıdı.

SAĞLIKÇILAR TULUMLARI GİYDİ, KARLARIN ARASINA DALDI

Ardahan merkeze bağlı Beşiktaş köyüne gitmek için tulum giyerek yola çıkan ekipler kar ve tipiye rağmen köye ulaşarak aşı için hazırlıklarına başlıyor. Köy okulundaki sobanın etrafında bir süre ısınan ekip, daha sonra kolları sıvıyor.

Sağlık ekipleri, okuldaki aşı çalışmasının ardından evden çıkamayan hasta ve yaşlı vatandaşları aşılayıp sağlıklarına kavuşturmak için evlere gidiyor.

Aracın gidebildiği yere kadar giden sağlık ekipleri, yolun geri kalanını kilolarca ağırlıktaki çantalarla yürüyor. Köpek engelini de aşarak eve ulaşan ekip, burada aşı çalışmasını başarıyla tamamlıyor.

"YAŞLILARA AŞI YAPMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ"

Ardahan Toplum Sağlığı Merkezi'nde görev yapan Dr. Halenur Korkmaz, gazetecilere, zorlu kış ve coğrafya şartlarının hizmet vermelerine engel olmadığını, köyde yaşayan vatandaşlara aşı yapmak için ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

Korkmaz, "Kar ve soğuk havanın yanı sıra zaman zaman köpek saldırılarına da maruz kalıyoruz. Ama tüm bu zorluklara rağmen aşılama çalışmalarını yapıyoruz. Vatandaşımızdan tek istediğimiz yeter ki aşı olsunlar." dedi.

Ardahan da sağlıkçıların kar, tipi ve fırtınalı aşı mesaisi  #1

"ALLAH RAZI OLSUN, EVİME KADAR GELİP ANNEMİN VE BABAMIN AŞISINI YAPTILAR"

Beşiktaş köyünden Akif Topçu da sağlık ekiplerinin kar kış demeden evlerine kadar geldiğini belirterek, "Allah razı olsun. Evime kadar gelip annem ve babamın aşısını yaptılar. Çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Ardahan da sağlıkçıların kar, tipi ve fırtınalı aşı mesaisi  #2

Ardahan da sağlıkçıların kar, tipi ve fırtınalı aşı mesaisi  #3

Ardahan da sağlıkçıların kar, tipi ve fırtınalı aşı mesaisi  #4

Ardahan da sağlıkçıların kar, tipi ve fırtınalı aşı mesaisi  #5

Ardahan da sağlıkçıların kar, tipi ve fırtınalı aşı mesaisi  #6

Ardahan da sağlıkçıların kar, tipi ve fırtınalı aşı mesaisi  #7


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Ardahan da sağlıkçıların kar, tipi ve fırtınalı aşı mesaisi  #8

Ardahan da sağlıkçıların kar, tipi ve fırtınalı aşı mesaisi  #9

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Talip Kerdiğe
Talip Kerdiğe - 2 hafta Önce

Bu da gösteriyor ki sağlık sadece bir meslek değil bir fedakarlık bir özveridir.

Heye
Heye - 2 hafta Önce

Tulum sıcak oluyor kışın iyidir

saglık çalışanları
saglık çalışanları - 2 hafta Önce

saglık çalışanları soruyor
maaşlarda ölçünüz kısasınız nedir okulsa okul diploma ise diploma çalışmaksa herkesten çok çalışmak yahu adamlar haftada 15 saat çalışıyor bizler 40 saat adamlar yılda en fazla 6 aya çalışır yaz tatili kış tatili kar tatili ara tatiller vbvb bizler 11 ay çalışırız adamlar depremde selde darbede yangında salginda sınırda vbvb olaylarda birileri gibi evlerimizde oturmuyoruz evinde kanepede izler bizler olay yerine hastanelere koşar durmadan calisiriz adamlar 1,5 yıldır evden çalıştılar ek ders vbvb tüm ödemeleri aldılar sanki salginla mücadeleyi bunlar yapıyor bunlar ölüyor can veriyor zam alıyorlar bedavadan unvan alıyorlar ayırt etmeksizin 3600 ek gösterge alıyorlar

bayramlarda resmi tatillerde vb günlerde millet evinde uzanmış yatarken bizler hastaların başında durmadan çalışıyoruz ha işiniz bu diyenler varsa ise evet işimiz bu işte farkımız da bu böyle bir çalışma var ise diğer memurlar arasında da bir farkımız olmalı birileri evinde yatarken birileri çalışıyorsa bunun pozitif bir yönü ayrımcılığı olmalıdır yahu doğumdan ölüme bizler varız bizler hastalara dokunan tedavi eden bizler refakatçi olan bizler hasta bakıcı olan bizler sekreter olan bir meslek altında 4 mesleği icra ederken de adalet ve kalkınma bu olsa gerek

bu ülkede son 20 yıldır her kesime zam ve iyileştirme yapıldı araştırın bakın muhtarından öğretim üyelerine hakiminden öğretmenine polisinden askerine işçisinden asgari ücretlisine say say bitmez ama bizlere değil iyileştirme değil zam elimizde olanda gitti son 10 yıldır ek ödeme döner sermaye sıfır tl varmı böyle birsey bu yapılan başka bir kurum çalışanlarına olsa ayaklanır tepki gösteriler asker olsun polis olsun öğretmen olsun hadi kesin herhangi bir ödemelerini de görelim yahu can ile uğraşıyoruz can evrak işi değil masa başı işi değil ha değince öteleye bildiğiniz ha deyince yarın yapılır değil can bu hastalık bu paspas atan kayıt yapan işçiler bile bizlerin maaşlarını geçti şiddet aldı başını gitti yahu belediyelerin insafına kalmış ücretsiz taşıma bile yasal olarak verilmedi bu son iki senedir bunu bile yapmadınız askere öğretmene polise bekçiye vbvb ücretsiz ulaşım hakkı varken bunu bile resmi hale getirmediniz halen 3600 ek gösterge sadece hemşirlere verilecek diyorlar bunu bile netleştiremediniz poliste öğretmende ayrım yapılmazken bizlere ayrım yapıyorsunuz yapamadınız

tek kalem maaş ödemelerini yapamadınız
emekliliğe yansıma yapamadınız
beceremediniz sağlıkta şiddeti bitirmeyi
yapamadınız hastaneler yapılırken kreşte yapalım diyemediniz
yapamadınız ücretsiz ulaşımı
yapamadınız yıpranma payını polislerde askerlerde gardiyanlarda bekçilerde gazetecilerde olduğugibi
yapamadınız bir döner sermaye yönetmeliğini bile yapamadınız
ama yaptınız ucuz işçi gibi çalıştırmayı
yaptınız halkın önünde hedef haline getirdiniz şiddet tavan yaptı
yaptınız kocaman hastaneler ama personel eksiliği ile 5 kişinin yapacağı bir işi 1 kişiye yaptırdınız
yaptınız okullar kapalıyken öğretmen ataması
yaptınız itibarımızı bitirdiniz değerlerimizi bitirdiniz bizlerin bu mesleğin
yaptınız kurum içinde birbirlerimize düşürmeyi
yaptınız kamuda en düşük maaşla çalıştırmayı
yaptınız hiçbir acelesi olmayan hiç bir gerekliliği olmayan öğretmen meslek kanunu nu
yaptınız yüzbinlerce sağlık çalışanlarını kendinize küstürmeyi
yaptınız kendinize düşman ettiniz kaybettiniz sağlık çalışanlarını
yaptınız sadece koca koca binaları hastaleneleri ama içindeki hizmet edenleri bu beton bloklar kadar düşünmediniz .
.beceremediniz
sağlığı yapamadınız sendikacılığı saglık sen beceremediniz yarı yolda bıraktınız sağlık çalışanlarını kullanamadınız yetkinizi makam koltuk uğruna yaptınız ama sarı sendikacılığı yaptınız milletveki olmayı

Sağlık çalışanları soruyor ne etti sağlık çalışanları sizlere durmadan gece gündüz çalışmaktan başka canını ortaya koyup ölmekten başka Soruyor sağlık çalışanları bizlere bu kin bu düşmanlık niye Soruyor hiçbir kurumda bu kadar memnuniyet yokken sagliktaki bu dönüşüm den oylariniz artarken her zaman bu başarılardan bahsederken bunca düşük maaşa çalıştırılmak neyin nesidir

SIRADAKİ HABER