Kamu işçilerinin Ocak zammı % 20'ye yaklaşıyor!

Kamu işçilerinin Ocak zammı % 20'ye yaklaşıyor!Kamu işçilerinin Ocak zammı % 20'ye yaklaşıyor! AK Partili isimden 'Zam' açıklamasıAK Partili isimden 'Zam' açıklaması Memura % 5 lojmana yüzde 18 zam!Memura % 5 lojmana yüzde 18 zam! Aralık ayı ilk enflasyon rakamı 19 yılın rekoru ile geldi!Aralık ayı ilk enflasyon rakamı 19 yılın rekoru ile geldi! 2022'ye 5 ayrı zam ile girdik2022'ye 5 ayrı zam ile girdik Kamu işçilerinin Ocak zammı % 20'ye yaklaşıyor! Kamu işçilerinin Ocak maaşı netleşiyor. Kamuda çalışan işçiler Ocak ayında ne kadar zam alacaklar? Toplu sözleşme zammı ne kadar? İşte detaylar...

Kamu işçilerinin Ocak zammı % 20'ye yaklaşıyor!

Kamuda çalışan işçiler Ocak ayında ne kadar zam alacaklar? Toplu sözleşme zammı ne kadar? İşte detaylar...


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Kamudaki işçilerin taban ücretinin 4 bin 100 TL'ye yükseltilmişti. Yılın ikinci 6 ayı için yüzde 5 zam alan işçiler % 5'i aşan kısmı için enflasyon farkı alacaklar.

KAMU İŞÇİLERİ OCAK ZAMMI % 20'Yİ BULABİLİR

6 aylık enflasyon yüzde 19.91 çıkarsa enflasyon farkı yüzde 14.91 olacak. Ocak ayında yüzde 5 de toplu sözleşme zammı alacak olan kamu işçileri için zam oranı yüzde 20'yi bulacak. Kesin rakamlar TÜİK'in 3 Ocak 2022 Pazartesi açıklacağı Aralık ayı TÜFE oranları ile netleşecek.

Not: Ekonomistler yüzde 8'den daha düşük bir Aralık ayı enflasyon rakamı beklemiyor. İTO ise bugün açıkladığı İstanbul enflasyon rakamlarında yüzde 9,65'lik artış olduğunu açıklamıştı.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER