Kadroya Geçen Taşeron İşçilere 4 Yeni Hak Verilecek

Sabah Gazetesinde yer alan habere göre, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sayıları 1 milyona yaklaşan 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen sürekli işçilerin tayin, becayiş ve geçici görevle ilgili haklarında düzenleme yapmayı planlıyor.

Kadroya Geçen Taşeron İşçilere 4 Yeni Hak Verilecek

Sabah Gazetesinden Faruk Erdem'in haberine göre; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı sayıları 1 milyona yaklaşan 696 sayılı KHK ile taşerondan kadroya geçen sürekli işçilere müjde vermeye hazırlanıyor. Çalışma Bakanlığı'nda uzman bir kadro tarafından üzerinde çalışılan düzenleme tamamlandığında karar makamlarına sunulacak. İşte üzerinde çalışılan yenilikler.

Milyonlarca işçiyi ilgilendiren düzenlemenin ayrıntıları ise şu şekilde. Hazırlanan düzenlemeye göre; sürekli işçilere bulundukları bakanlıklarında yer değiştirme imkanı getiriliyor.

1: TAYİN HAKKI

Çalışma Genel Müdürlüğü'nde yürütülen çalışmaya göre, eş durumu, sağlık ve mazeret nedeniyle sürekli işçilerin çalıştıkları bakanlıklarda iller arasında yer değiştirebilecek. Böylece eş ve çocuklarından ayrı olarak başka bir şehirde çalışan kamu işçileri aileleriyle aynı ile tayin edilebilecek.

2: BECAYİŞ TALEBİ:
İller arasında sürekli işçiler becayiş yolu ile yer değiştirebilecek. Yani örneğin Adana'daki bir işçi Balıkesir'e Balıkesir'deki bir işçi de Adana'ya gitmek istiyorsa bu iki işçi yer değiştirebilecek.

3: DİPLOMAYA GÖRE İŞ:
Halen temizlik görevlisi olarak çalışan sürekli işçilerden üniversite mezunu olanlar sürekli işçi kadrosunda büro personeli olabilecek.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

4: GEÇİCİ GÖREV FORMÜLÜ:
Kamu kurumlarının hizmet ihtiyacı çerçevesinde Sürekli işçiler Kurumlar arası geçici görevlendirme yönetmeliği çerçevesinde 1 yıl süre ile geçici görevlendirebilecek. Eş ,sağlık durumu gibi nedenlerle başka illere gitmek isteyenlerin talepleri bu çerçevede yerine getirilecek.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşe şan
Ayşe şan - 3 ay Önce

Sınavsız kadroya geçtiler maaşları sözleşmeli memurları geçti dayısı olan masa başına geçti yakında hastaneye müdür olurlar çok uzak değil

Att
Att - 3 ay Önce

Diplomaya göre iş. Süpermiş valla. 15 yıllık memurum, 3 tane üniversite diplomam var ama böyle bir hakkım yok.

Verin verin
Verin verin - 3 ay Önce

Daha ne kadar imtiyaz tanınacak bilmiyorum, keşke okuyup uğraşmasaydım sağlıkçı olmak için nefret ediyorum artık

ali veli
ali veli - 3 ay Önce

Yakında sözleşmeli yönetici olurlar. Memuriyet bu kadar kolay olmamalıydı.

mazlum
mazlum - 3 ay Önce

VERİLİSN TABİ NEDEN VERİLMESİN ÇOCUK OKUDANLARA DUYRULUR HİÇ BİR VASFI OLMADAN İŞKUR YADA TAŞERON ADI ALDINDA GİR DEVLET KURUMLARINA AMA 18 YADA 20 YILINI OKUMAYA VEREN KPSS DE TÜRKİYE 25 NCİ SIRASINA GİRİP ÇÖPTE KARTON TOPLAYAN KİŞİNİN DURUMU ORTADA BEN KİMSE EKMEK YEMESİN DEMİYORUM AMA 40 YAŞINDA 30 YAŞINDA KADIN ERKEK GEZMİŞ TOZMUŞ SONRADA BİR TORPİLLE GELİP KAMU KURUMUNDA TEMİZLİK ADI ALDINDA BİRDE MASA BAŞINA OTURUP 657 DAHİ SAHİP OLAMADIĞI HAKLARA SAHİP OLMASI ÜLKEDEKİ ADALETİN NE KADAR DOĞRU OLDUĞUNUN BİR GÖSTERGESİDİR. MAALESEF.

Ömer
Ömer - 3 ay Önce

Memur sendikaları ağzını açmış izliyo bırakın başka bir hak almayı hakkımız olan ek ödemeyi alamıyoruz..

Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Işte tam bizim ülkeye göre bir davranış zaten biz bundan dolayı gelişemiyoruz ve başarılı olamıyoruz.İslam ülkesinde torpille işe gir sonra başkalarının alamadığı hakları al en önemli adaletsizlik diplomalı olan büro personeli olacakmış bu ülkede binlerce o işi yapacak insan varken sen her diploması olana istediği işi ver ne güzel memleket kimse ondan sonra ben osmanliyim ben müslümanım demesin ne müslümanlıkta ne de osmanlı da böyle şeyler yapılmaz.hakedene hakettiği verilir torpilliye değil.calismayacaklarsa kapı orda bekleyen binlerce yandaş var onlar gibi vasıfsız hemde...

Yandık ki yandik
Yandık ki yandik - 3 ay Önce

3 madde hayata geçerse temizlik görevini yapmak istemeyen personel hiç çalışmaz hastanelerde temizlik işi yapacak personel bulamayız hak verilecekse önce vhki arkadaşların hakkı verilsin.


SIRADAKİ HABER