İzmir'de maske uyarısı yapan hemşireye saldırı

9 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli hemşire saldırıya uğradı. Maske uyarısı yapan hemşire saldırganın fiziksel ve sözlü şiddetine maruz kaldı.

İzmir'de maske uyarısı yapan hemşireye saldırı

İzmir Konak Çınartepe'de bulunan 9 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde (ASM) görev yapan hemşire, maske takması için uyardığı saldırgan tarafından sözlü ve fiziksel şiddete maruz kaldı.

Saldırıya uğrayan hemşire 'beyaz kod' başlatarak olayın ardından bir günlük 'iş göremez' raporu almak zorunda kaldı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Konuyla ilgili Genel Sağlık-İş Sendikası İzmir Şubesi, "Konak 9 No'lu Çınartepe ASM'de üyemiz olan bir hemşire arkadaşımıza fiziksel ve sözlü şiddet uygulanmıştır. Konunun takipçisi olacağız" açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

"Konak 9 No'lu Çınartepe ASM'de üyemiz olan bir hemşire arkadaşımıza fiziksel ve sözlü şiddet uygulanmıştır. Aile Sağlığı Merkezi içinde maske takması için uyarılan şahsın maske takmayı reddettiği ve kendisini uyaran hemşire arkadaşımıza fiziksel ve sözlü olarak şiddet uyguladığı olay sonucunda hemşire arkadaşımız bir günlük 'iş göremez' raporu almak zorunda kalmış ve 'beyaz kod' başlatmıştır. Konunun takipçisi olacağımızı ilan ediyor, şiddete karşı hazırlayıp Meclis'e sunduğumuz tasarının bir an önce kanunlaşması için mücadelemize devam edeceğimizi yineliyoruz."

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 2 ay Önce

Ya arkadaşlar ben bu işi bu insanlaraı anlayamıyorum. Maska takmamakta ısrar edip kabadayılıp yapan bu vatandaş adliyeye girereken böyle bir kabadayılık neden yapamıyor. Bune aymazlık bune eşkiyalıktır.

ali
ali - 2 ay Önce

..

Sağlıkçı biri
Sağlıkçı biri - 2 ay Önce

Hastane ve idare binalarında oluğu gibi tüm sağlık tesislerinde olmak üzere acilen Aile Sağlığı Merkezlerinde güvenlik görevlisi uygulamasına ihtiyaç vardır. ASM le yol geçen hanı gibi, garibim doktor hemşire hizmetli ne yapsın barbarlık yapan tiplere..!

SIRADAKİ HABER