İstediklerini yapmayan kaymakamı görevden aldırdı

İstediklerini yapmayan kaymakamı görevden aldırdı

Vakıf arazilerinin satılmasını isteyen AK Partili Bekir Kuvvet Erim, kamu yararı gözeten kaymakamı görevinden etti. Erim'in taleplerini geri çeviren Kaymakam Küçük, Nazilli halkına veda konuşmasında "Cüzdanlarınıza ve arsalarınıza sahip çıkın" dedi. Milletvekili Erim ise "Kendi kafasına göre iş yaptı. Görevden alınmasını istedim" dedi.
Aydın'ın Nazilli ilçesi Kaymakamı İbrahim Küçük, İçişleri Bakanlığı'nın son kararnamesiyle görev yeri değiştirilerek Mersin'e Vali Yardımcısı olarak atandı. Kaymakam Küçük'ün görev yerinin değiştirilmesinde, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim'in etkili olduğu ortaya çıktı. Erim, "Nazilli'ye hafif birisiydi gereken yapıldı. Biz buna proje söyledik, yapmadı. Kendi kafasına göre iş yaptı. Ben de bu arkadaşın Nazilli'ye yakışmadığını düşünerek fişini çektim" dedi. Sözleri yerel basında çıkan milletvekili Erim ise "Fişini çektim" ifadesini kullanmadığını belirterek, "Görevden alınmasını istedim" dedi.

Edinilen bilgiye göre, AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, ilçede bulunan bir vakıf arazisi ve ilçe kütüphane binasının satışa çıkarılmasını istedi, Küçük bu talepleri reddetti. Ayrıca Erim'in, İsabeyli mahalle muhtarı ve bir polis memurunun görevden alınması talebi de Kaymakam Küçük tarafından kanuna aykırı olduğu gerekçesiyle reddedildi. Yaşananlar üzerine Erim, kaymakamın görevden alınması için girişimde bulundu.

'Rantçıların esiri olmadık'

Görev yeri değiştirilen Küçük için Nazilli Belediyesi tarafından veda yemeği düzenlendi. Etkinliğe ilçe protokolü, STK'ler ve siyasi parti temsilcileri katılırken AK Parti ve MHP'den katılan olmadı. Burada veda konuşması yapan Küçük, "Görev sürecimde hiçbir şekilde taraflı olmadan, herhangi bir baskıya boyun eğmeden, dik durarak, gerektiği zamana insanlığını unutanlara diklenerek göstermeye çalıştım. Akşam yatıp yarın kalkıp imarda nasıl bir şey olursa, hangi hazine arazisi üzerinden ne kadar ne kazanırım diye, hesap edenlerin ne Nazilli'ye ne Aydın'a ne de Türkiye'ye faydalarının olmayacağını bir kez daha ifade ediyorum. Biz rantçının, arsa spekülatörlerinin, orada burada çalışan kamu görevlilerinin görevleriyle ve pozisyonlarıyla oynamayı adet haline getiren hiç kimsenin esiri olmadık, hiç kimseye boyun eğmedik. Bütün arkadaşlarda buradan sesleniyorum, kendi oturdukları koltukların gereğini yerine getirsin herkes. Gereğini yerine getirmezseniz başkaları sizi kukla gibi oynatmaya çalışırlar" dedi.

Küçük, "Bazı huysuz, arsız adamlar olabilir. Bazı yanlış adamlar olabilir. Onlarla beraber bizim yıldızımızın barışmadığı doğrudur. Barışmamasından da ben şeref duyuyorum. Bu vesileyle bizim tayinimizin başka bir yere çıkması bizim içim sorun değil" ifadelerini kullandı. Küçük başka bir açıklamasında ise Nazillili yurttaşları uyararak, "Cüzdanlarınıza ve arsalarınıza sahip çıkın" dedi.

memurlar.net

 Sitemizde olmayan özel haberler sosyal medya hesaplarımızda !

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık NET'i Facebookta Takip Etmek İçin Tıklayın 

Personel Sağlık NET'i Twitter'dan Takip Etmek İçin Tıklayın

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 11:26

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
ayıp
ayıp - 6 ay Önce

Bürokratları bu kadar hor görmemek lazım.insan kolay yetişmiyor

Berat
Berat - 6 ay Önce

Buna ne yorum yapayım bilemedim ki. Merhum Vali yazıcıoğlu da çok çekmişti.
Bizde iş yapanı...

Sağ Mem
Sağ Mem - 6 ay Önce

BU DÖNEMDE AZ BULUNAN ÇOK DEĞERLİ BİR ÖZELLİK. YENİ GÖREV YERİ DAHA SKINTILI BENCE. ALLAH YARDIMCISI OLSUN, DOĞRU YOLDAN AYIRMASIN.

Sayın Kaymakam
Sayın Kaymakam - 6 ay Önce

Sayın kaymakam hafif birisi değildi sizlerin rantına karşı geldi sizlerin halkı kandırmasına müsaade etmedi şunu bilinki Sayın Cumhurbaşkanı sizleri vekil yaparken halkı soyun halkı bezdirin diye vekil yapmadı halka hizmet edin yaptırdı yazıklar olsun sizin gibiler yüzünden güzelim Ak parti Vatanına milletine sahip çıkan bir parti kan kaybediyor inşAllah reis de senin gereğini yapar

Hilal
Hilal - 6 ay Önce

Helal olsun kaymakama...

SIRADAKİ HABER