İsmail Koncuk'tan Bakan Bilgin'e zam çağrısı: Yanlışa ortak olmayın

Adana Milletvekili ve Kamu Sen eski başkanı İsmail Koncuk tüm memurlara verilemeyen 400 TL'lik toplu sözleşme ikramiyesi konusunda Bakan Vedat Bilgin'e çağrı yaptı.

İsmail Koncuk'tan Bakan Bilgin'e zam çağrısı: Yanlışa ortak olmayın

Adana Milletvekili ve Kamu Sen eski başkanı İsmail Koncuk tüm memurlara verilemeyen 400 TL'lik toplu sözleşme ikramiyesi konusunda Bakan Vedat Bilgin'e çağrı yaptı.

Toplu sözleşme ikramiyesinden sayıları milyona yakın kamu çalışanı yararlanamıyor. Bunun yerine 400 TL'nin 180 liraya düşürülmesini isteyen Koncuk kalan 220 liraya 80 lira ilave yapılarak memurların taban aylıklarına 300 TL zam yapılmasını önerdi.

İsmail Konucuk'un açıklamaları şu şekilde oldu;

"Üye sayısı az olan sendikaları yok etmek büyük sendikaların işine gelir ancak bu antidemokratik bir anlayıştır. Yok etmek üzere bir anlayışı desteklemek kendilerini demokratik kitle örgütü olarak tanımlayan hiç bir sendikaya yakışmaz. Açıkçası “delikanlı” bir tavır hiç değildir.

Toplu Sözleşme İkramiyesi bir sendikaya üye olan ve aidat ödeyen herkese kanun gereği ödenir. 400 TL’ye çıkan bu ödemeyi almak için üye olunan sendikanın %1 oranında örgütlenme şartı 375 sayılı KHK’nın ek 4. M aykırıdır. Bu şart yarışa giren üye sayısı az sendikaları yok eder.

FORMÜLÜ AÇIKLADI: TÜM MEMURLARIN TABAN AYLIĞINA 300 TL

Sn Bakan Vedat Bilgin, bu tartışmalı 400 TL’yi, Toplu Sözleşme ikramiyesi olarak 180 TL’ye düşürün ve geriye kalan 220 TL’ye 80 TL daha ekleyerek tüm memurların taban aylığına 300 TL zam yapın. Bu daha insani ve doğru bir yaklaşım olacaktır. Yanlışa ortak olmayın. " ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
EN AZINDAN DAHA İNSANİ VE AHLAKİ
EN AZINDAN DAHA İNSANİ VE AHLAKİ - 2 ay Önce

KAMUSEN CEVAP VERMESİN BUNA DA,BAKANIN YERİNE...
BAKARSIN BAKANI SAVUNMAKTA KAMUSENE DÜŞMÜŞ...

mehmet02
mehmet02 - 2 ay Önce

MİLADI DOLMUŞ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI
Bilindiği 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On altı yıl oldu bir gelişme yok

sağlık sport
sağlık sport - 2 ay Önce

sendika üyelerine tanınan bu hak çok yerinde bir karar. sendika kökenli birinin buna karşı çıkması da kendisine yakışan bir durum

SIRADAKİ HABER