İl Sağlık Müdürlüğündeki ATM Memurları

Bingöl Sürmanşet bugün " İl Sağlık Müdürlüğündeki ATM Memurları" haberinde il sağlık müdürlüğünde çalışan personeli sordu.

İl Sağlık Müdürlüğündeki ATM Memurları

Türkiye'de bir çok ilde PDC'si dolu olan il -ilçe sağlık müdürlüklerine ve 112 Başhekimliklerine özellikle hastane ve 112'lerden geçici görev ile personel çekildiği bilinmekte ve bu durum 24 saat nöbet tutan, izne ayrılamayan sağlık personelinin adalet duygusunu zedeleyen unsurların başında gelmekte. Gecici görevlendirme yetkisinin valide olmasına rağmen il sağlık müdürlerinin imzası ile yapılan gecici görevlendirme sayısı  çok fazla. Bir hastaneden yapılan görevlendirmenin 30 ve daha üzeri oldugu bilgisi var. Bu personel PDC fazlası olan kurumlara görevlendirilirken kurumlarda bu  personelin yerine nöbet tutan personele nöbet parası ödenmekte yada 2 kişi çalışması gerekirken tek kişi çalıştırılmakta.İl Sağlık Müdürlerinin geçici görevlendirme yetksinin olmadığına dair mahkeme kararlarına rağmen geçici görevlendirmeler her yıl uzatılıyor, yada ihtiyaç süresi gibi ucu açık cümleler ile süresiz görevlendirmeler yapılmakta. Sonra mı mesai saatinde kahve storyleri, çicek toplama storyleri, dogum günü etkinlikkleri storyleri. Hastanede ve 112 de ise personel 30 yıllık olmuş hala nöbette. Ne bakanlık duyuyor çalışanın sesini ne sendikalar

Bingöl Sürmanşet'te yer alan haber;

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız Bankamatik Memurları haberinden sonra bize ulaşan bilgi ve belge neticesinde en fazla bankamatik memurunun olduğu kurumların arasında Bingöl İl Sağlık Müdürlüğü olduğu öğrenildi.

Bingöl’ün birçok kurumunda bankamatik memurlarının olduğu iddiasını geçtiğimiz günlerde MD Medya Group olarak duyurmuştuk. Haberlerimizin ardından bize ulaşan bilgi ve belgeler neticesinde en fazla bankamatik memurlarının olduğu kurumlar arasında Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünün olduğu öğrenilirken, birçok skandala adı karışan kurumda bu olayın da olması çok şaşırtmadı. 

Günde bir saat, Haftada bir gün, ayda üç beş gün, ya da yılda bir iki kez işe giden memurlar, her ayın 15’i geldiğinde ATM’den maaşını çekip gönüllerince eğleniyorlar. Vicdanları yaralayan bu durum vatandaşların tepkisini çekmeye devam ediyor.

Birçok kurumda olduğu gibi Bingöl İl Sağlık Müdürlüğünde de olan bu durum için devletimizin daha çok zarara uğratılmaması adına kuruma birkaç soru yöneltiyoruz?

-      Kaç personeliniz var?

-      Kaç personeliniz aktif çalışıyor.

-      Kaç personeliniz yıllık iznin dışında mazeret izni kullanmış ve hangi mazereti gerekçe göstermiş?

-      Kaç personeliniz ücretsiz izne ayrılmış? (süresini de belirtiniz)

-      Personellerinizin işe gelip gelmediğini gösteren günlük işe giriş çıkış imzaları denetleniyor mu?

Kaynak Linki:https://www.bingolsurmanset.com/il-saglik-mudurlugundeki-atm-memurlari

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2022, 14:09

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Doğrusu
Doğrusu - 1 hafta Önce

Sözleşmeli yönetici uygulaması derhal son bulmalı

sfr
sfr @Doğrusu - 1 hafta Önce

Afyon o konuda çok şanslı
bankamatik memur az en fazla 10 kişi çıkar ama
BORSAMATİK MEMUR çok FAZLA...
yçnetici odaları Odalar borsa takip merkezi olmuş ve odalar sigara odasına dönmüş.

uzman doktor
uzman doktor @Doğrusu - 1 hafta Önce

20 yıldır götüreceklerini götürdüler zaten

İktidar sağlık bakanlığı sözleşmeli yöneticilik uygulamasını acil kaldırmalı 2012 öncesine dönülmeli
İktidar sağlık bakanlığı sözleşmeli yöneticilik uygulamasını acil kaldırmalı 2012 öncesine dönülmeli @Doğrusu - 1 hafta Önce

Sözleşmeli yöneticilik son bulmalı hastane yönetimlerinde değişime gidilmeli valinin emniyet müdürünün yeri değişiyor ama hastane idarecileri ne olursa olsun hiç değişmeden devam ediyor

Kürksüz
Kürksüz - 1 hafta Önce

Durum heryerde aynı. Kamu ciddiyetini kaybetmiş durumda. Bir an önce bu görevlendirmeler iptal edilmeli. İl Sağlık müdürlüklerine kendi kadroları verilmeli.

Başkent
Başkent @Kürksüz - 1 hafta Önce

Ankarada yıllardır bir tane hastane idarecisi değişmedi gelinen noktada Başkent sağlıkta bitmiş durumda e nabız da randevu yok muayane yok sonuç göstermek için bile randevu gerekiyor çalışanlar mutsuz hastalar mutsuz sözleşmeli yöneticiler mutlu

BAYBURT
BAYBURT - 1 hafta Önce

Bizde de var . Adam devlet memuru il sağlıkta , ama çarşıda dükkanı var fasülye nohut bal satıyor. Sabah imzayı atıyor ve gidiyor , akşam gelip yine imza atıyor. Yöneticinin akrabası diye kimse birşey demiyor. Biri de pazarda çorap satıyor

Eskişehir
Eskişehir @BAYBURT - 1 hafta Önce

Bayburt'u gıyabında çok severdim bu yorumdan sonra sevmiyorum.

Sözleşmeli yöneticilik kaldırılsın bakanlık ve hastanelerde sil baştan yöneticiler değişsin
Sözleşmeli yöneticilik kaldırılsın bakanlık ve hastanelerde sil baştan yöneticiler değişsin - 1 hafta Önce

Sözleşmeli yönetcilik ekonomik krizin sebebidir herkes isyanda bu hafta son bulsun !!!!!!!!!!!!

Sağlık çalışanları
Sağlık çalışanları - 1 hafta Önce

MALATYA DAHA BERBAT. LÜTFEN BİR ARAŞTIRIN KİMSEYE İFTİRA ATMİYORUZ.AHBAB ÇAVUŞ MİSALİ İLİŞKİLER.

HAKKARİ
HAKKARİ - 1 hafta Önce

Bu durum HAKKARİ nin yıllardan beridir kanayan yarasıdır. Bu personel falankesin akrabası, şu personel bunun eşi, yok bu personel şunun gelini. Bu kabul edilebilir ve göz yummulacak bir durum değildir. Onun dışında kurum hüviyetini kaybetmiş başıboşluk tavan yapmış. Sonu inşAllah hayırlı olur.

hekkari
hekkari @HAKKARİ - 7 gün Önce

hakkari sağlık diye bir kurum kalmadı sağ olsun mevcut müdür bitirdi

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 hafta Önce

Sağlıkta özellikle sendika,siyaset ve menzil adını kullanıp işe gelmeyen ,yöneticilik yapan çok kişi var

ANTEKELİ
ANTEKELİ - 1 hafta Önce

HATAYDA DA VAR HEMDE TAŞERONDAN KADROYA GEÇEN GRUPLARDAN. ADAM KÜLHAN BEYİ GİBİ . BİRDE AYDA BİR UĞRADIĞI KURUMDA ODASI VAR. ODADA MAKET UÇAK VE DİĞER FİĞÜRLER DOLU . ALLAH SONUMUZU HAYR ETSİN.


SIRADAKİ HABER