İl Müftüsü Tekin: Aşı Olmak Farz-ı Ayndır

Kahramanmaraş İl Müftüsü Mustafa Tekin, "Aşı vurulmak, Allah'ın emri gibi şu anda her Müslümanın üzerinde farz-ı ayndır" dedi.

İl  Müftüsü Tekin: Aşı Olmak Farz-ı Ayndır

Onikişubat ilçesinde 4-6 yaş Kocabeyli Kur'an Kursu ile Dulkadiroğlu ilçesindeki ihtiyaç odaklı Evliya Kur'an kurslarını ziyaret eden İl Müftüsü Mustafa Tekin, Covid-19 pandemisi sebebiyle kursların uzun süredir kapalı olduğunu söyledi. Tekin, "Uzun bir aradan sonra 2021-2022 yılı eğitim-öğretim dönemimize başladık, besmelemizi çektik. Bütün okullarımız, bütün Kur'an kurslarımız ile 4-6 yaş eğitim yuvalarımız açıldı. Rabbimizden niyazımız inşallah bu açılış bereketli olur, sağlıklı sıhhatli bir şekilde hiç kapanmadan bu yıl eğitim-öğretimi güzelce tamamlarız" diye konuştu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kursa gelen kadınlara aşı olmaları için uyarılarda bulunan Tekin, aşı olmamanın vebalinin büyük olduğunu belirterek, "Cenab-ı Allah, 'bilen konuşsun, bilmeyen sussun' diyor. Herkes konuşuyor aşı şöyle yapıyormuş, böyle yapıyormuş diye. Kur'an-ı Kerim'de Cenab-ı Allah bilmediğiniz bir şeyi uzmanına götürün diyor. Bu işin uzmanı da doktorlardır. Benim kızım da doktor, bas bas bağırıyor, kendisi üçüncü aşıyı da oldu. Birileri biliyormuş gibi konuşuyor ama sonrasında Allah göstermesin başına gelince anlıyor. Şu anda aşıyı vurulmak bence her Müslüman'ın üzerine farz-ı ayndır.

Allah'ın emridir çünkü birinin ölümüne vesile olursan kul hakkına da girmiş oluyorsun. Bir bakıyorsunuz hiç ummadığınız kişi virüse yakalanıyor, hayatını kaybediyor. Bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmektir diyor, bütün insanlığı öldürmüş olursun. İlla silah alıp öldürülmüyor ki insan. Uzmanlar söylüyor aşı olmayanlar ölüyor, günde 300-350 kişi hayatını kaybediyor, bunlar annemiz babamız. Böyle bir konuda keyfi davranırsan din ne yapsın, Kur'an ne yapsın. Okuduğun Kur'an gözüne dizine durur. Onun için kesinlikle aşımızı olalım, aşı olmadan gelmeyelim. Hem kendimizi hem de yanımızdaki insanları koruyalım" şeklinde konuştu.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 24 saat Önce

dini söylemlerle bu iş tutmaz, bilimsel verilerle halkı ikna etmelisiniz. diyanet işleri başkanı siyaset yapacağına, farz-ı ayın olup olmadığına dair bir ölçüye göre açıklama yapmalıdır.

HÜSEYİN BOZ
HÜSEYİN BOZ - 23 saat Önce

SAYIN MÜFTÜM ALLAH (C.C) RAZI OLSUN.AYNEN SİZE SONUNA KADAR KATILIYORUM...

Sedat
Sedat - 23 saat Önce

Aşı dayatmasında seviye sıkıntısı da başladı hadi hayırlısı. Konu dini mi ilmi mi.

Mustafa
Mustafa - 23 saat Önce

Din ve devlet işleri

CEMİL
CEMİL - 13 saat Önce

https://www.yeniakit.com.tr/haber/asi-zorunlulugunu-dine-ters-diyerek-reddettiler-1575429.html
Amerikada da böyle durum var Müftü efendi.

mustafa
mustafa - 11 saat Önce

müftü hadi siyasete

H.Göksu
H.Göksu - 8 saat Önce

müftüler önce nas ları söyleyip emri bil marufu ve nehyil alel münkeri tebliğ etsinler.müçtehitlerin işine karışmasınlar yeter.

SERKAN
SERKAN - 3 saat Önce

Muaviye l.a. de tüm şam halkını aşılamıştı,hep birlikte erkek deveye dişi diyordular.

SIRADAKİ HABER