İhraç Edilen 4 Doktor Hakkında Gözaltı Kararı

İstanbul'da 8'i muvazzaf, 2'si emekli ve 10'u meslekten ihraç asker ile eski askeri okul öğrencisi 53 kişi; Erzurum'da ise 8 astsubay, 5 eski askeri okul öğrencisi ile GATA'dan ihraç edilen 4 doktor hakkında daha gözaltı kararı verildi.

İhraç Edilen 4 Doktor Hakkında Gözaltı Kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TSK yapılanması iddiasıyla yürüttüğü soruşturma kapsamında ankesörlü hatlardan arandıkları, haklarında ‘itirafçı’ beyanı bulunduğu gerekçesiyle 8’i muvazzaf, 2’si emekli ve 10’u meslekten ihraç asker ile eski askeri okul öğrencisi 53 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Aralarında muvazzaf askerlerin de olduğu 73 şüpheliden 57’si İstanbul merkezli 25 ilde gözaltına alındı. Şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü, firari 16 zanlının yakalanmasına çalışıldığı bildirildi.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Erzurum merkezli 9 ilde de 8 astsubayın yanı sıra askeri okulda öğrenciyken ihraç edilen 5 kişi ile GATA’dan ihraç edilen 4 doktorun kontörlü hatlardan arandıkları iddiasıyla gözaltı kararı verildi.

Ekipler, bu kişilerden 5’inin Ankara, 3’ünün İstanbul, 2’sinin Erzurum ve 2’sinin Ağrı, diğerlerinin de Adana, Uşak, Bilecik, Muş ve Amasya’da olduğunu saptadı. Operasyonla 14 kişi gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında 2’si yurt dışında olan 3 şüphelinin arandığı belirtildi

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
ihbar edin hepsini
ihbar edin hepsini - 1 hafta Önce

bu hainler her yere sızmışlar her sınavları incelenmeli muhtemelen bedavadan doktor mimar mühendis oldular kamunun her yerine yerleşmişler yaptıkları ameliyatlar, hakim savcı olarak aldıkları kararlar dikkatle incelenmelidir soyu kurusun bunların beleş sınavlarla insanımızın kanını emdiler halada kriptolar var onlarında temizlenmesi için gördüğünüzü bildiğinizi takip edin ihbar edin.

Sağlikci
Sağlikci - 1 hafta Önce

Chp bu kopyacilari kul hakki yiyicileri disari cikarmaktan haklarini iade edip iadei itibar vermekten bahsediyor. Bunlar sucsuzmus masummus hatta darbede tiyatroymus. Vatanima goz diken ve destekleri Allah'a bildiyorum

İlyas
İlyas - 1 hafta Önce

Maalesef ülkemizde böyle edepsizler hayasızlarda var ama kim olursanız olun devletimiz affetmez varolsun devletimiz el muzaffer daima. Sen doktorsun lan doktor daha ne istiyorsunuzda hainlik yapıyorsunuz.

maskeli sağlıkçı
maskeli sağlıkçı - 1 hafta Önce

hainler cezasız kalırsa ,tarih tekerrür eder.

SIRADAKİ HABER