Hollanda'nın Fişini Çekeği Türk, Türkiye'de Hayata Döndü!

Hollanda’da yaşayan ve AKUT lösemi teşhisiyle gittiği hastanede yoğun bakıma alındıktan sonra doktorları tarafından fişi çekileceği söylenen Dilara Şahin, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrası Türkiye’ye getirilmişti. Türkiye tarafından gönderilen özel uçakla yurda getirilen Şahin, Siyami Ersek Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alınmıştı.

Hollanda'nın Fişini Çekeği Türk, Türkiye'de Hayata Döndü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Hollanda'dan Türkiye’ye getirilen ve AKUT lösemi tedavisi gören Dilara Şahin'den güzel haber geldi. Genç kız yoğun bakımdan çıkarıldı, son durumuna ilişkin ise babası açıklamalarda bulundu.

TÜRKİYE'DE 1.5 AY SONRA YOĞUN BAKIMDAN ÇIKARILDI-

Yaklaşık 1.5 ay süren tedavinin ardından Dilara Şahin yoğun bakımdan çıkarıldı. Tedavisine Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam edilen Şahin’in sağlık durumuna ilişki son durumu ise babası Oğuz Şahin anlattı.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

DURUMU İYİYE GİDİYOR- Dilara’nın yoğum bakımdan çıkarıldığını belirten baba Oğuz Şahin şunları söyledi: “Bundan yaklaşık 1 ay önceydi sanırım. Kızımızı, Hollanda’dan ciddi ve riskli bir transferle Türkiye’mize getirdik. Çok kötü durumdaydı. Makinalara bağlıydı. Bugüne geldiğimizde ise çok şükür ki durumu iyiye doğru gidiyor. Ümit ve duayla bekliyoruz. İnşallah yakın zamanda daha güzel haberler almayı da diliyoruz.

CUMHURBAŞKANIMIZ VE DOKTORLARIMIZI TEŞEKKÜR EDİYORUM"

- Allah razı olsun, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sesimizi duymuştu. Kendileri vesile oldular bizi bu duruma getirdiler. Kendilerine sonsuz teşekkürler ediyorum. Geldiğimiz gün bizi aramıştı. Aileden biri gibi konuşarak halimizi hatırımızı sormuştu. Başkanımıza bize bugünü yaşattığın için çok teşekkür ediyorum. Türk doktor ve hemşirelerimize de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Elinden gelen her şeyi yapıyorlar. Kızımız kurumaya terk edilmiş bir fidandı. Bu fidanı yeşertmek isteyen herkes elinden geleni yapıyor. Yavaş yavaş da olsa bu fidan yeşerecek. İnşallah yakın zamanda da çiçekler açar diye umut ediyoruz.”

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlık memnunu
Sağlık memnunu - 2 ay Önce

Amma attınız ha. Fişini çekeceklermişmiş. Yalakalık yapacaz diye bk atmayın kardeşim. Paraları yetmemiş olabilir tedaviye. Başka sıkıntılar vardır. Ama fiş çekmek ne demek. İftira Müslümana yakışmaz

SIRADAKİ HABER