Hemşireden Eczacıya Saldırı İddiası

Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde kamu eczacısı olarak çalışan Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Mahmut Sert, görevi başındayken hemşire Ahmet Başcan'ın yumruklu saldırısına uğradı. Mahmut Sert, Ahmet Başcan hakkında suç duyurusunda bulundu.

Hemşireden Eczacıya Saldırı İddiası

Olay, 14 Temmuz'da Gazi Yaşargil Eğitim Araştırma Hastanesi'nde meydana geldi. Hastanede hemşire olarak görev yapan Ahmet Başcan, iddiaya göre, hastane nöbetçi eczacısı Mahmut Sert'ten prosedüre uygun olmayarak ilaç talebinde bulundu. Sert'in mevzuata uygun olmadığını belirtmesiyle ikili arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Başcan, Sert'i yumruklayarak darbetti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Olayın ardından Mahmut Sert, Ahmet Başcan hakkında suç duyurusunda bulunurken, Diyarbakır Eczacı Odası Başkanlığı'nda yapılan yazılı açıklamada saldırıya tepki gösterildi. Açıklamada, "Diyarbakır Eczacı Odası Başkanı Mahmut Sert'in yaşadığı darp olayı genel olarak sağlıkta şiddet, özel olarak da kamu eczacılarının yaşadığı sorunlara bir kez daha ayna tuttu. Şiddetin yine bir sağlıkçıdan gelmesi içler acısı bir durum. Sağlık çalışanları birbiri ile uyum ve saygı içinde çalışmalıdır. Kamu eczacılarının fiziksel olarak eksi katlarda çalışması, hastane sağlık hiyerarşisinde geride tutulmaları bu olayı doğuran nedenlerden biridir. Hem pandemi sürecinde hem de öncesi ve sonrasında kamu hastanelerinde büyük bir iş yükü ile çalışan kamu eczacılarımızın karşılaştığı bu tavır kabul edilemez. Oda başkanımızın karşılaştığı şiddet olayını kınıyoruz. Süreçle ilgili hukuki yapılması gereken her şeyi yapacak, hukuki ve idari sürecin yakından takipçisi olacağız" denildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2021, 08:12

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yalan haber
Yalan haber - 2 ay Önce

Allah aşkına olayın içeriğini bilmeden yalan haber etmeyin kamera kayıtları Veya kanıt olmadan böyle haberler yapılması hiç etik değil..ve hemşireden servisi boş bırakılması talep ediliyor serviste hasta sıkıntılı olmasına rağmen servisi tek bırakması talep edilmesi ne kadr doğru sizce bu ve ilk yumruğu ve hakaretleri atan eczacı bunuda bilin böyle yalan haber atarak işin aslını bilmeden haber edilmesi başkasının hakkına girmektir!

Agj
Agj - 2 ay Önce

…..

Hahah
Hahah - 2 ay Önce

Hahahaha

sıradan dr
sıradan dr - 2 ay Önce

Sağlıkta şiddetin geldiği son nokta bu olmamalı. oldukça üzücü bir durum. eczacı beye geçmiş olsun.

SIRADAKİ HABER