Hemşire Tüm Birikimini Kripto Para Dolandırıcılarına Kaptırdı!

Kripto para dolandırıcıları boş durmuyor.

Hemşire Tüm Birikimini Kripto Para Dolandırıcılarına Kaptırdı!

Bitcoin’deki düşüş ve marketteki sıkıcı hava yatırımcıları sıkarken kripto para dolandırıcıları boş durmuyor. Birçok platformda kripto para dolandırıcılarına karşı dikkatli olunması gerektiğine ilişkin uyarılar yapılmasına rağmen, insanlar kolay yoldan para kazanma arzusuyla birikimlerini bu insanlara teslim ediyor.

Son dolandırıcılık vakası Avustralya’dan geldi. Sydney’de yaşayan ve 44 yıldır hemşirelik yapan Rhonda, ünlü kişilerin ismini kullanan dolandırıcıların kurbanı oldu. İnternette gördüğü bir reklama tıklayan ve dolandırıcılara kişisel bilgilerini veren Rhonda ilk aşamda 350$’lık bir yatırım yaparak dolandırıcıların bunu yükseltmesini bekledi.

Dolandırıcılar Rhonda’nın daha fazla para yatırmasını sağlamak için hesabındaki paranın sürekli arttığını gösteriyorlardı. Bu duruma sevinen Rhonda gerçekten doğru bir yatırım yaptığını düşünerek emeklilik günleri için ayırdığı tüm birikimini dolandırıcılara teslim etti.  Kısa süre sonra hesabını kontrol eden Rhonda tüm parasının çekildiğini gördü.

Emeklilik planları sona eren hemşire, kayıpları için üzgün olsa da hala sağlıklı olduğu için kendisini şanslı hissediyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Avustralyalı yetkililer Rhonda’yı dolandıran şebekenin yüzlerce kişiyi bu şekilde dolandırdığını ve şüphelilere ilişkin arama çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Yatırımcıların, yüksek kâr vaadi sunan kişilere itibar etmemesi ve fonlarını sadece kendilerinin yönetmesi tavsiye ediliyor.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Alimcan
Ahmet Alimcan - 3 hafta Önce

Avustralyada bi de hemşire maaşları çok yüksek sağlam para kaptırmış insanların şu açgözlülüğü her zaman başlarına bela

SIRADAKİ HABER