Hemşire Songül hayatının filmini çekecek

Hemşire Songül hayatının filmini çekecek

AYDIN Devlet Hastanesi'nde hemşirelik yapan 32 yaşındaki Songül Akgül, azmiyle herkesi kendine hayran bıraktı. Sinema yönetmeni olmak için bıraktığı mesleğine Kovid-19 nedeniyle geri dönen Akgül, hem hastalara baktı hem üniversiteyi tamamladı. Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü'nü birincilikle bitiren Akgül, insanların hayatına çektiği filmlerle dokunmak istiyor.

MESLEĞE DÖNDÜ
 GÖREVİNDEN 2016'da istifa eden Akgül, hayalleri için sınava girdi. Kırgızistan Manas Üniversitesi Radyo, Televizyon Sinema bölümünü kazandı, 2 yıl sonra Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'ne geçiş yaptı.

BİRİNCİLİKLE BİTİRDİ
 AKGÜL, Kovid-19 döneminde meslektaşlarına destek olmak için mesleğine geri döndü. Kovid-19 servisinde salgına karşı mücadele veren Akgül, yoğun mesai sürecine karşın derslerini ihmal etmedi. Bölümünü birinci olarak bitiren Akgül, düzenlenen törenle diplomasını ve ödülünü aldı. Akgül, hayalinin sağlık çalışanlarının yaşadığı zorlukları beyaz perdeye taşımak olduğunu dile getirdi. 

yeniasir.com.tr

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Düzadam
Düzadam - 1 ay Önce

Parayla yurtdışında üniversiteye başla, sonra yatay geçişle gel burdan diploma al. Birde böyle bir yöntem çıktı. Tıp okuyan bile yüzlerce kişi var bu şekilde. Eğitimde fırsat eşitliğine son derece aykırı bir durum. Bir an önce bu adaletsizliğe bir son verilmesi gerekiyor...

kdr kdr
kdr kdr - 1 ay Önce

SAYIN ADMİN
TAM SÖZLEŞME ZAMANI BU ARKADAŞI REKLAM YAPMAK İÇİN BAYA YOĞUN ÇABA GÖSTERİYORSUNUZ FAKAT EMİN OLUN BAKANLIKTA Kİ 1 MİLYON PERSONEL İÇİNDE 2 ÜNİVERSİTE MEZUNU EN AZ 100 BİN KİŞİ VAR.
1 YÜKSEK LİSANS MEZUNU 50 BİN KİŞİ
Ve hatta 2 YÜKSEK LİSANS MEZUNU KİŞİLER VAR.
VE DOKTORA MEZUNU ARKADAŞLAR VAR.
HATTA
2 LİSANS
2 YÜKSEK LİSANS
1 DOKTORA MEZUNU KİŞİLER VAR BENCE BUNLARI HABER YAPIN...

barış sevimlioğlu
barış sevimlioğlu - 1 ay Önce

ne filmler döndürmüş okul bitirmek için

SIRADAKİ HABER